Меню Закрити

Студенти ТДМУ здобули у Польщі третє місце у конкурсі з симуляційної медицини

Команда Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у складі студентів медичного факультету Богдани Перевізник, Катерини Воробець, Наргіз Джавадової, Романа Гука та Ігоря Бигаря виборола третє місце у студентському конкурсі з симуляційного навчання в медицині «SimChallange», який відбувся 26-29 квітня 2018 року у Любліні (Республіка Польща). Під час змагань їх супроводжували завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима та директор центру стимуляційного навчання Галина Цимбалюк.

Представники ТДМУ також взяли участь у VI Конгресі медичної освіти і симуляції для студентів і молодих лікарів, під час якого отримали нові знання і нову практику з організації подібних конкурсів у ТДМУ, ознайомилися з діяльністю центру симуляційного навчання в медицині Люблінського медичного університету, провели перемовини щодо участі викладачів ТДМУ в інструкторському курсі симуляційного навчання в медицині, запросили команду студентів Люблінського медичного університету до участі в олімпіаді з симуляційної медицині «TernopilSimOlymp 2018», яка відбудеться у вересні 2018 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина».

Під час візиту до Любліна команда ТДМУ ознайомилася з новоствореним центром симуляційного навчання при Люблінському медичному університеті. Центр розміщений у новій будівлі площею понад 8000 квадратних метрів і є віртуальною клінікою, починаючи з теплого боксу для вʼїзду карети екстреної медичної допомоги та відділення невідкладної допомоги, закінчуючи спеціалізованими відділеннями, операційною, реанімацією тощо. Під час зустрічі з керівництвом центру отримали запрошення на його урочисте відкриття та курс навчання для викладачів.

Наші студенти, як ми уже вище зазначили, взяли участь у студентській олімпіаді з симуляційної медицини, яка складалася з 3 етапів. Серед 11 команд-учасниць майбутні лікарі з ТДМУ посіли 3 місце. Цьогорічна олімпіада в Любліні багато в чому запозичила ідеї «TernopilSimOlymp 2017».

Олімпіада у Любліні відбувалася в 3 етапи. Першим завданням була робота команди в умовах відділення невідкладних станів (Emergency department). Організатори олімпіади створили максимально наближені до реальності умови цього відділення шляхом використання манекенів, дефібрилятора, повного комплекту засобів для відновлення та забезпечення прохідності дихальних шляхів, оснащення для забезпечення внутрішньовенного доступу з забором крові для лабораторних досліджень, а також для подальшого введенням ліків. Лідери команд також напряму зв’язувалися з лабораторією та консультантами різних спеціальностей для того, щоб співпрацювати задля успішного розв’язання клінічної ситуації. На цьому етапі команди отримували дорослого пацієнта, який мав алергію на парацетамол і з метою усунення головного болю прийняв комбінований анальгетик, що містив у своєму складі дану речовину. У кінцевому результаті пацієнт був транспортований у відділення невідкладних станів каретою ШМД задля надання медичної допомоги. Кожна команда повинна була провести повне обстеження пацієнта і встановити діагноз анафілактичного шоку з подальшим виконанням правильного алгоритму лікування.

??????????

Другим завданням було надання допомоги пацієнту, який постраждав внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Команда ТДМУ також успішно справилася з цим, вчасно діагностувавши усі пошкодження та іммобілізувавши постраждалого. Третім завданням олімпіади було виконання практичних навичок: запис ЕКГ, катетеризація сечового міхура та виконання серцево-легеневої реанімації, що оцінювалося суддями.

У представників ТДМУ була можливість прослухати лекцію з питань симуляційної освіти в медицині, які торкалися одного з найважливіших завдань – розвитку у студентів комунікаційних здібностей. Після участі в олімпіаді усі учасники мали змогу взяти участь у різних воркшопах: невідкладні стани в педіатрії, УЗД в невідкладних станах за методикою FAST, обстеження травмованого пацієнта в умовах відділення невідкладних станів, інтерпретація результатів КТ та ангіографії, обстеження ока, забезпечення прохідності дихальних шляхів тощо. Частина воркшопів відбувалася на базі симуляційного центру Люблінського медичного університету.

??????????

На закінчення візиту представники Тернопільського медуніверситету вручили керівництву закладу запрошення для студентів взяти участь у ІІІ Міжнародній олімпіаді з симуляційної медицини «TernopilSimOlymp-2018».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.