Науковець ТДМУ пройшла стажування в університеті Paul Sabatier (Тулуза, Франція) за програмою академічної мобільності Erasmus+
З жовтня 2017 року до квітня 2018 року аспірант кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Галина Лой стажувалася у рамках PhD-програми проекту академічної мобільності Erasmus+ в Institute of Cardiovascular and Metabolic Diseases (I2MC) на базі університету Paul Sabatier (м.Тулуза, Франція) та Toulouse University Hospital.
Institute of Cardiovascular and Metabolic Diseases (I2MC).
Університетська лікарня ( L’hôpital de Rangueil).
У 2017 році Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського розпочав співпрацю з Université Paul Sabatier (м. Тулуза) та у рамках програми Erasmus+ отримав фінансування для студенської мобільності та обміну персоналом.
Paul Sabatier University є одним з найкращих університетів у регіоні Midi-Pyrénées, який пропонує велику кількість наукових і освітніх програм у різних галузях.
Інститут метаболічних та кардіоваскулярних захворювань (L’Institut des Maladies Métaboliques et Cardiovasculaires, I2MC) був створений 1 січня 2011 року. Майже 300 працівників інституту займаються вивченням метаболічних, кардіоваскулярних та ренальних захворювань. Дуже важливим є те, що науковці та лікарі об’єднують свої сили у боротьбі з ризиками та ускладненнями найпоширеніших хвороб.
I2MC складається з 14 команд, які мають різні напрямки наукових досліджень, проте дотримуються спільної філософії, яка включає в себе мультидисциплінарні підходи до досліджень: від теоретичної науки до великих клінічних випробувань.
Стажування відбувалося у складі команди №14 під керівництвом доктора Оксани Кундузової.
Основними напрямками роботи науковців цієї команди є:
- Визначення ролі біоактивних пептидів у регуляції процесів кардіального ремоделювання при гіпертрофії та серцевій недостатності у поєднанні з ожирінням.
- Окреслення клітинних та молекулярних механізмів, які відбуваються в кардіоміоцитах у відповідь на біоактивні пептиди, при пов’язаному з ожирінням ремоделюванні міокарду.
- Розробка нових превентивних і терапевтичних стратегій? пов’язаних з ожирінням при кардіометаболічних ускладненнях.
Науковці ТДМУ з доктором Оксаною Кундузовою.
Лабораторія забезпечена сучасним обладнанням, що дає можливість виконувати найрізноманітніші новітні дослідження, зокрема, генетичні. У підпорядкуванні команди перебуває і клітинна лабораторія, де проводяться експерименти з клітинними культурами. Окремої уваги заслуговує зоотехнічна лабораторія, яка відповідає принципам good laboratory practice (GLP).
Робота в лабораторії.
Під час проходження стажування є можливість відвідувати конференції і конгреси, відкриті лекції провідних французьких, а також закордонних доповідачів.
Вигляд з I2MC на м.Тулуза.
Висловлюю щиру подяку адміністрації університету та координаторам проекту – Олещук О.М. та Лісничук Н.Є., керівнику Erasmus+ в Paul Sabatier University Оксані Кундузовій за надану можливість бути учасником програми, а також усім членам команди №14 інституту метаболічних та кардіоваскулярних захворювань за отриманий досвід.