Меню Закрити

Студенти Бахчехерського університету стажувалися у клінічних базах ТДМУ

Цього року була налагоджена співпраця та підписана двостороння угода між Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського та Бахчехерським університетом (м. Стамбул, Туреччина). За програмою міжнародного обміну на практику до Тернополя вперше приїхало четверо студентів медичного факультету з університету-партнера, зокрема Sergen Seyhan, Mustafa Canberk Gürbüz, Gulfem Sendemir, Aybike Buse Kalkay.

Студенти Бахчехерського університету у ТДМУ.

Упродовж двох тижнів майбутні лікарі під керівництвом кураторів кафедр функціональної і лабораторної діагностики, терапії №2, хірургії №2, хірургії №1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені проф. Л.Ковальчука стажувалися у клінічних базах нашого університету, які розташовані у хірургічних та терапевтичних відділеннях Тернопільської університетської лікарні.

У гостей викликало захоплення заняття у навчальному центрі малоінвазивних оперативних технологій ТДМУ під керівництвом кураторів асистента Костянтина Походуна та асистента Андрія Махніцького, де вони здобули унікальний практичний досвід лапароскопічних маніпуляцій на сучасних муляжах з симуляторами та в експерименті на тварині.

У відділенні малоінвазивної хірургії Тернопільської університетської лікарні студенти мали можливість спостерігали за лапароскопічною холецистектомією у пацієнта.

Завдяки допомозі нових друзів – Віталія Карпова та Миколи Барти – іноземні студенти швидко адаптувалися та активно спілкувалася англійською мовою з практичними лікарями, викладачами, пацієнтами і студентами.

Молодим людям сподобалася екскурсія на кафедрах в морфологічному корпусі університету в анатомічному музеї, музеї патанатомічних макропрепаратів та експонатів циклу судової медицини.

У центрі симуляційного навчання ТДМУ іноземні студенти мали можливість ознайомитися з роботою цього підрозділу, відпрацювати практичні навички під час симульованої ситуації критичного стану пацієнта в Emergency Department.

Багато позитивних емоцій залишилося у молоді після екскурсії у етногалерею «Спадок», де вони з захопленням слухали цікаву розповідь про історію української вишивки та територіальні особливості національних строїх і автентичних предметів домашнього вжитку і декору.

Для студентів з Туреччини також були організовані екскурсії Тернополем, подорожі до Збаража та Львова.

Студенти з Туреччини висловлюють подяку адміністрації ТДМУ і кураторам за цікаво проведену практику та здобуті знання і практичні навички, хороші умови проживання, незабутні враження та щире спілкування з новими друзями.

Висловлюємо особливу подяку усім викладачам і студентам, які взяли активну участь у організації та наповнили цікавим змістом практику іноземних студентів зі Стамбулу.

Безумовно, досвід міжнародного обміну між студентами різних країн зміцнює дружні стосунки між нашими вишами, сприяє налагодженню тісних контактів між студентами, здобуття практичного досвіду і розширює їх світогляд.

Інформацію надав відділ практики.