Меню Закрити

Науковець ТДМУ взяв участь у VII Міжнародному Альянсі сечокам’яної хвороби (7th International Alliance of Urolithiasis)

15-17 листопада 2018 року в Стамбулі відбулася VII щорічна конференція Міжнародного альянсу з сечокам’яної хвороби (7th IAU Annual Conference).

Ця організація була заснована у Гуанчжоу Prof. Zhangqun Ye (Китай), Prof. Guohua Zeng (Китай), Prof. Kemal Sarica (Туреччина). Щорічна конференція IAU проводиться у непарні роки в Китаї та країнах за його межами (у парні роки).

У цьогорічній конференції взяли участь понад 400 учасників з 29 країн світу.

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського та Україну представив доцент кафедри хірургії №1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірурхією імені Л.Ковальчука Андрій Мисак.

На цьому заході велику увагу було приділено патофізіології, діагностиці, медико-хірургічному лікуванню сечокам’яної хвороби, що було висвітлено під час основних лекцій, відеопрезентацій, «круглих» столів та постерних виступів. Спікерами були знані науковці та експерти в сечокам’яній хворобі з Великої Британії, Греції, Туреччини, Іспанії, Італії, Китаю, Німеччини, Єгипту, Франції та інших країн світу. Конференція була надзвичайно насичена і багатогранна у своєму форматі.

Кожен виступ супроводжувався живою дискусією як з експертами в цій проблемі, так і з учасниками конференції. Жваві обговорення в залі були з приводу того чи іншого доступу до нирки (stadart PNL, mini PNL, super-mini PNL), положення хворого під час виконання перкутанної контактної літотрипсії (на спині чи животі), вибору того чи іншого методу літотрипсії при конкрементах 10-20 мм.

Упродовж двох днів йшли онлайн операції з двох операційних кімнат, де експерти і професіонали в малоінвазивному лікуванні сечокам’яної хвороби  демонстрували філігранну техніку виконання оперативного втручання з коментарем того чи іншого етапу операції. Серед них були: Prof. S.K. Pal (Індія), Prof. S. Almousawi (Корея), Prof. S. Lahme (Німеччина), Prof. O.Traxer (Франція), Prof. M. Pearle (Америка), Prof. A. Bosio (Італія).

Цікаві виступи були з приводу навчальних програм та центрів з ендоурології, захисту лікаря від опромінення при виконанні перкутанних контактних нефролітотрипсій. Турецькі лікарі на чолі з Prof. Z. Tokatli представили роботу з використання робота власної розробки в ендоурології (Roboflex Aviceanna).

У виставкій залі можна було побачити велику кількість різних операційних тренажерів для реальних та віртуальних маніпуляцій. Усе більше уваги приділяється удосконаленню лапароскопічних та малоінвазивних методик. Серед них апаратура з використанням 3D-зображення (Karl Storz), HD гнучкі цистоскопи (Olympus), ендоскопічні камери зі змінним кутом від 0 до 70° (Wolf), удосконалені методики оперативних доступів -NOTES (коли використовується доступ інструментів через піхву) та LESS (використання тільки одного порта), які максимально зменшують кількість та величину операційних розтинів, що дає змогу отримати кращий косметичний ефект і знизити ризик виникнення кили. Цікавим було і те, що поряд з такими світовими лідерами з виробництва ендоурологічного обладнання, як Wolf, Karl Storz, Olympus на виставці було представлено резектоскопи, гнучкі нефроуретероскопи, набори для перкутанної нефростомії, mini PCNL конкурентоспроможних компаній з країни Піднебесної (Китай).

Обмін інформацією і спілкування під час роботи  7th IAU Annuual Conference дали можливість використати досвід кращих урологів світу у діагностиці та лікуванні сечокам’яної хвороби та розширити теоретичні і практичні знання, що дозволяє впровадити їх в навчальний процес нашого медичного університету.