Меню Закрити

Концерт духовної музики «Різдво єднає нас» відбувся у ТДМУ

Завершальним акордом різдвяних свят став концерт духовної музики «Різдво єднає нас», який відбувся в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 24 січня 2019 року. Численна університетська родина викладачів і студентів наповнила цього дня актову залу адміністративного корпусу.

З вітальним словом до присутніх звернувся владика Теодор – єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької Церкви.

«Цілий січень ми живемо в атмосфері Різдва Христового, в атмосфері народження. Народилася людина. І нехай в родину Тернопільського державного медичного університету прийде ця вістка, що народилася людина, ім’я якій Ісус Христос. Чому особливим є це народження? Насамперед тому, що Бог у своїй премудрості забажав, щоб всі ми з вами у кожному поколінні могли споглядати людське обличчя Бога. Чому так важливо побачити людське обличчя Бога? Тому, щоб всі ми могли мати взірець буття людиною. Свято Різдва Христового приносить особливу атмосферу в кожну домівку і сім’ю. Нехай це вміння бути людиною у вашому серці і житті, шановні медики, буде мати особливе місце. Бажаю, що в цьому році, який ми розпочали з цієї святкової атмосфери, ви були людьми з великої літери, щоб кожен на своєму місці був радісний і щасливий від того, ким є і що робить. Щасливий від того, що має батьків, що навчається, що маєдрузів. Бо для Бога не існує нічого іншого, як тільки одна-єдине бажання, щоби ми всі були щасливі. Тому щастям буття людиною сьогодні ми з вами ділимося і бажаємо вам цього», – зазначив владика.

Низку колядок цього вечора подарували глядачам представники Тернопільської вищої духовної семінарії імені Йосипа Сліпого під керівництвом Святослава Дунця.

Вертепне дійство театральної студії «Арт-драма» нашого університету викликало шквал оплесків.

Мелодійні, давні і нові колядки та щедрівки прозвучали у виконанні хорового колективу Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні.

Особливою окрасою заходів у нашому університеті є хор працівників та студентів. Його виступів з нетерпінням очікують на матрикуляції, Дні медичного працівника та інших святкових подіях. Окрім того, щороку наші хористи готують нову програму колядок і щедрівок, якою тішать не тільки університетську родину, а й громадян нашого міста, пацієнтів медичних закладів.

13 січня на Україні традиційно святкують щедрий вечір або Маланку (Святої Меланії). В цей день щедрують, обходячи хати, з побажанням щастя, здоров’я всім членам родини, розквіту господарства та великого врожаю. Раніше щедрували виключно дівчатка-підлітки, не заходячи до хати. Потім почали щедрувати дорослі дівчата  та хлопці, тільки окремими гуртами.

З часом з’явився звичай «маланкувати» уже змішаними гуртами, де в Маланку перевдягали парубка, який вмів добре жартувати. У ці дні прийнято веселитися, вітати один одного і ходити в гості. Давні українські звичаї цього вечора представили вихованці Тернопільської вищої духовної семінарії імені Йосипа Сліпого.

https://www.facebook.com/tdmu.official/videos/2172015173126772/

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1949979025124218

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.