Меню Закрити

У ТНМУ відсвяткували присвоєння статусу національного

Урочистості з нагоди надання Тернопільському державному медичному університету імені І.Горбачевського статусу національного відбулися 18 квітня 2019 року в актовій залі адміністративного корпусу.

Святкову програму розпочав хор ТНМУ з виконання національного гімну України.

Під час свого вітального слова ректор Тернопільського медичного університету, професор Михайло Корда зазначив, що дружнім колективом викладачі і студенти зібралися з двох важливих причин. Одна з них стосується майбутнього України. За словами Михайла Михайловича, українці стоять перед цивілізаційним вибором, від якого залежить напрямок руху нашої держави. Інша причина – це отримання статусу національного Тернопільським медичним університетом імені І.Горбачевського.

Михайло Корда запросив голову Тернопільської облдержадміністрації Степана Барну виконати приємну місію – зачитати Указ Президента України.

«Сьогодні я бачу в залі світил медичної науки, талановитих викладачів і майбутнє української медицини – теперішніх студентів. Наше майбутнє у тому, що Тернопіль може підготувати кваліфікованих фахівців, які можуть надавати якісні медичні послуги населенню краю.

Зараз ми маємо приємну новину. Спільна робота та багаторічні досягнення у медичній галузі дали позитивний результат. Завдяки ініціативі Президента медуніверситет отримав статус національного. Для Тернопільської області це дуже важливо, бо за останні кілька років завдяки медичній реформі зокрема та всім іншим державницьким ініціативам, які мають сьогодні продовження, медична галузь «ожила». В області оновили амбулаторії і ФАПи, на що спрямували 28 млн. грн., будуються 19 нових амбулаторій, сімейні лікарі у селах отримують автомобілі, оновлюється матеріально-технічне забезпечення. На вторинну ланку протягом 2015-2018 років спрямували 111 млн. грн., на третинну – 170 млн. грн. Вдалося завершити Лабораторний корпус в Університетській лікарні та Кардіологічний центр, добудувати перинатальний центр «Мати і дитина», відкрити Диспетчерський центр, залучити капіталовкладення в інфекційну лікарню тощо. Саме тому, нам важливо сьогодні робити акцент на медичній освіті. Бо якісні медичні послуги – це не лише гарні умови для лікарів та пацієнтів, нове та сучасне обладнання, це, насамперед, фахівці, професіонали своєї справи. Наш медичний університет отримав статус національного цілком заслужено! Надалі бажаємо і викладачам, і студентам, і всій університетській спільноті не зупинятися на досягнутому, а ми підтримаємо!», – наголосив очільник краю Степан Барна.

Ректор ТНМУ, професор Михайло Корда подякував колективу університету за це вагоме досягнення. Він додав, що до цього дня університет ішов 61 рік, що свою працю і зусилля вклало не одне покоління співробітників вишу. Михайло Михайлович згадав всі попередніх ректорів, які свого часу зробили все можливе для розвитку і успішного поступу університету, зокрема Петра Омеляновича Огія, Івана Ілліча Гетьмана, Івана Семеновича Сміяна, Леоніда Якимовича Ковальчука. За його словами, колектив викладачів і студентів продовжує славні традиції і продовжує працювати на благо вишу та країни загалом. Михайло Корда також висловив подяку в.о. Міністра охорони України Уляні Супрун за сприяння і підтримку, Кабінету Міністрів Україні, Адміністрації Президента України та Президенту України за надання статусу національного. Особливі слова подяки пролунали на адресу голів Тернопільської облдержадміністрації та Тернопільської обласної ради.

Присутні в залі мали можливість переглянути фільм про останні досягнення нашого вишу, після чого хор виконав гімн університету.

Привітати колектив ТНМУ прийшов голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

«Як випускник Тернопільського медичного університету можу з впевненістю сказати, що у нашому виші повною мірою забезпечується значний рівень навчального процесу, впроваджуються інноваційні технології навчання, застосовуються новітні методики діагностики та лікування захворювань, використовується сучасне медичне обладнання для підготовки майбутніх лікарів, провізорів, медичних сестер.

Отримання статусу національного – це велика заслуга усього колективу університету, адже в ньому працюють професіонали своєї справи, висококваліфіковані спеціалісти, знані науковці, які не тільки передають свої знання молодому поколінню, а й консультують медичні заклади області, починаючи від сільських амбулаторій і до обласних лікарень.

Разом з тим – це і велика відповідальність та реальний стимул до подальшого росту, ще якіснішої та продуктивнішої діяльності як в освітньому, так і науковому процесі.

Особливо нині – у час реформування медичної галузі нашої держави. Нові позитивні зміни та виклики, які передбачає реформа, без сумніву, позначаються  і на навчальному процесі у Тернопільському національному медичному університеті, адже виш завжди гнучко враховує вимоги сучасності», – зазначив Віктор Вікторович.

На адресу університету надійшло вітання і від міського голови Тернополя Сергія Надала. У ньому йдеться:

«Шановні викладачі, студенти, працівники та випускники Тернопільського державного медичного університету! Тернополяни!

Щиро вітаю вас з присвоєнням Тернопільському державному медичному університету статусу національного! На найвищому державному рівні визнали, що Тернопільський медичний університет є одним з найкращих в Україні. І це заслужене визнання. Адже, Тернопільський медичний університет сьогодні – це еталон якісної освіти, визнаний в Україні та за кордоном. На це вказують міжнародні та національні рейтинги.

Зокрема, за підсумками рейтингової оцінки всіх видів діяльності та державного тестування за системою «Крок» університет постійно посідає провідні місця серед вищих медичних навчальних закладів України. У 2017 р. в рейтингу міжнародного освітнього порталу «4 International Colleges&Universities» ТДМУ посів перше місце серед медичних вишів в Україні та сьоме місце серед усіх вищих навчальних закладів країни.

Більше того, на базі університету ведеться активна науково-практична діяльність. Зокрема працює університетська клініка, власне видавництво. Університет є співзасновником і видавцем 12 всеукраїнських наукових журналів. Лише протягом останніх десяти років науковцями університету оформлено більше шестиста патентів на винаходи. Працюють наукові школи у напрямках хірургії, терапії, патофізіології, біохімії, фармакології та багатьох інших. Також університет активно бере участь у міжнародній співпраці, що дає змогу викладачам та студентам долучитися до передового світового досвіду у медичній сфері.

Тернопіль пишається нашим Національним медичним Університетом. Тернопільська міська рада є і буде залишатися вашим надійним партнером у всіх добрих справах. У 2013 році ми спільно створили медичний ліцей на базі ЗОШ N15, спільно реалізовуємо проект «муніципальне замовлення» та низку інших ініціатив. Тож, вітаю вас, друзі, з присвоєнням Університету звання Національного. Бажаю всьому колективу Тернопільського Національного медичного університету подальшого прогресу. Завжди рухайтеся вперед. Хай Господь допомагає вам у вашій роботі!»

 

Цього дня привітати з визначною подією прийшли ректори тернопільських вишів, зокрема Тернопільського національного економічного університету, професор Андрій Крисоватий, Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, професор Петро Ясній, Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, професор Богдан Буяк.

Від імені студентів Тернопільського національного економічного університету студентський актив Тернопільського національного медичного університету привітала голова центру «Бюро студентської кар’єри» Раїса Батура.

Від імені ветеранів нашого вишу всіх присутніх з отриманням статусу національного привітав Михайло Андрейчин – видатний вчений у галузі інфекційних хвороб, епідеміології та військової епідеміології, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України.

Багато працівників та студентів Тернопільського державного медичного університету були і залишаються волонтерами, брали активну участь в АТО, боронили наш мир і спокій. Серед них – інженер відділу програмного та апаратного забезпечення Андрій Галаван, який служив на посаді командира вогнеметного відділення роти радіаційного, хімічного та біологічного захисту 53 окремої механізованої бригади. Він наголосив на тому, що під час виконання свого обов’язку на передовій завжди відчував підтримку і турботу з боку університету.

Палкі патріотичні слова і подяка прозвучали цього дня від Лесі Романчук – лікаря, кандидата медичних наук, доцента, члена Національної спілки письменників України. Нещодавно Леся Романівна отримала Орден княгині Ольги IІІ ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

Щирі вітання висловив проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ – український вчений у галузі медицини, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, проректор з наукової роботи.

Багаторічний голова Студентського парламенту університету, відмінник навчання і науковець, лідер студентства Ігор Стецюк.

«Від імені студентської спільноти дякую ректору, адміністрації, викладачам університету і представникам влади за багаторічну титанічну працю, яка була вкладена для отримання сьогодні статусу національного. Сьогодні студентство надзвичайно цінує ті зміни, які є в рідному університеті, зміни, які є в державі загалом. Студенти нашого університету мають можливість брати участь в академічних обмінах. Упродовж останнього року понад 50 майбутніх лікарів нашого вишу їздили на довгострокове навчання за кордон. Я вважаю, що це важливий показник для сучасної України. Ми маємо можливість стажуватися у кращих клініках Європи, доповідати про свої наукові напрацювати на престижних міжнародних конференціях, симпозіумах і семінарах. Не тільки світ відкритий для нас, а й двері нашого університету відкриті для молоді інших країн. Сьогодні я і інші студенти відчуваємо впевненість в майбутньому свого університету та майбутньому рідної країни», – зазначив Ігор Стецюк.

Урочистості завершилися виконанням духовного гімну України «Боже великий єдиний» хористами нашого університету.

Прес-служба Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.