Меню Закрити

Науковці ТНМУ взяли участь у IV Міжнародній конференції «Vitamin D – minimum, maximum, optimum»

11-12 жовтня 2019 року у Варшаві (Республіка Польща) відбулася IV Міжнародна конференція «Vitamin D – minimum, maximum, optimum» під патронатом Європейської асоціації вивчення вітаміну D (EVIDAS 2019).

Конференція мала мультидисциплінарний характер і зібрала провідних фахівців різних спеціальностей та відомих спікерів багатьох європейських країн, Канади та США, що дало унікальну можливість спілкуватися з фахівцями різних галузей науки, ділитися інноваційними думками, знаходити неординарні рішення актуальних проблем медицини.

На запрошення організатора наукового форуму Рrof. Paweł Płudowski у конференції взяла участь делегація Тернопільського національного медичного університету – проф. Павлишин Галина, аспірант Шульгай Анна-Марія, Фурдела Вікторія.

Проф.Павлишин Г, prof. Paweł Płudowski, асп. Шульгай А.-М., доц. Фурдела В.

Конференція є міжнародним майданчиком для зустрічі провідних спеціалістів експерт класу і молодих науковців для презентації, обговорення сучасних базових та клінічних досліджень у галузі вітаміну D.

Делегація Тернопільського національного медуніверситету: Павлишин Галина, Шульгай Анна-Марія, Фурдела Вікторія.

На IV Міжнародній конференція «Vitamin D – minimum, maximum, optimum» були представлені результати науково-дослідної роботи кафедри щодо рівня вітаміну D у дітей нашого краю з різною патологією.

Презентація доповіді «Predictors of developing hypovitaminosis D in high school children» нашими науковцями.

Презентація доповіді «Could vitamin D deficiency cause Cardiovascular disorders in obese children».

Наукові глобальні дослідження останніх років переконливо засвідчують, що вітамін D є своєрідним епіфеноменом, який ще недостатньо вивчений, проте відіграє важливу роль у розвитку запальних, метаболічних, автоімунних і навіть онкологічних захворювань, а корекція дефіциту вітаміну D має суттєве клінічне значення. Нестача вітаміну D є глобальною проблемою у світі, яка може мати негативні наслідки для самопочуття, характеру розвитку цілого спектру захворювань, від моменту народження дитини, під час росту і розвитку у дитинстві, рівно ж і у  дорослого і похилому віці, а тому впливає на якість життя та лікування пацієнтів, а також вартість надання послуг у сфері охорони здоров’я у всьому світі.

Однією з ключових доповідей на конференції була презентація prof. Michael F. Holick з Медичного центру університету в Бостоні (США) «The Dlightfully controversial vitamin D», якого, по праву, у світі вважають батьком вчення про роль вітаміну D для здоров’я людини.

Доповідь всесвітньовідомого професора Michael F. Holick була присвячена квінтесенції результатів фундаментальних та клінічних досліджень, які проведені протягом останніх 30 років у різних галузях медицини, підкреслюючи роль вітаміну D у патогенетичних механізмах, біологічних процесах низки важкої патології як дитячого віку, так і дорослих.

На згадку про цікаве спілкування – рrof. Michael F. Holick і молодий науковець Шульгай Анна-Марія.

Щира вдячність адміністрації Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського та організаторам конференції – рrof. Paweł Płudowski за надану можливість взяти участь у цьому міжнародному форумі та представити результати наших наукових досліджень на міжнародному рівні.