Меню Закрити

Науковці ТНМУ провели цикл тематичного удосконалення для лікарів-дерматовенерологів «Вибрані питання з дерматовенерології»

15-28 жовтня 2019 року науковцями кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського вперше проведено цикл тематичного удосконалення для лікарів-дерматовенерологів «Вибрані питання з дерматовенерології».

Слухачами циклу були лікарі-дерматовенерологи КНП «ТОКШВД» ТОР, КНП «МКЛ №3» ТМР, Почаївської та Кременецької РКЛ, ДУ «ТМО МВС України», Центру громадського здоров’я КНП та приватного закладу «Венера+Аполон».

Проблему захворювань сальних залоз, псоріазу та розацеа в своїх лекціях висвітлила доктор медичних наук, професор Галникіна Світлана Олександрівна.

Лекцію для слухачів циклу читає доктор мед. наук., професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Галникіна С. О.

Власним досвідом та результатами досліджень науковців України та світу щодо діагностики та лікування запальних захворювань шкіри, пов’язаних з аномальною гуморальною реактивністю; кропив’янки та ангіонабряку; мультиформної еритеми; токсикодермії та рожевого лишаю  із присутніми поділилась кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Шкробот Тетяна Степанівна.

Лекцію для слухачів циклу читає кандидат мед. наук., доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Шкробот Т.С.

Практичний інтерес у слухачів циклу викликала лекція на тему «Пухлини шкіри», підготовлена кандидатом медичних наук, асистентом кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Глушком Віталієм Степановичем.

Власний досвід роботи для слухачів циклу презентує кандидат мед. наук, асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Глушок В.С.

З осені  2015 р. працівники кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТДМУ разом з колегами з Державної вищої школи імені Папи Іоанна-Павла ІІ (Біла Підляска, Польща) розпочали спільний українсько-польський проект «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки та профілактики бореліозу» в рамках науково-дослідницьких проектів Європейського Союзу. Про значення Лайм-бореліозу, анаплазмозу, бабезіозу та бартонельоу в практиці дермтовенеролога доповіла доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського Шкільна Марія Іванівна.

Про актуальність своєчасної діагностики та лікування трансмісивних інфекцій в практиці дерматовенеролога слухачам ТУ «Вибрані питання з дерматовенерології» доповідає кандидат мед. наук., доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Шкільна М.І.

У планах науковців кафедри проведення курсів тематичного удосконалення не лише для лікарів-дерматовенерологів, а й для фахівців інших спеціальностей: педіатрів, інфекціоністів, лікарів-лаборантів та лікарів загальної практики – сімейної медицини.

Колектив кафедри висловлює щиру подяку адміністрації Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, генеральному директору Тернопільського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Семенині Руслану Омеляновичу та заслуженому лікарю України, лікарю-дерматовенерологу вищої категорії Глушок Оксані Кирилівні за допомогу та практичну участь в підготовці лекторської аудиторії для слухачів циклу ТУ «Вибрані питання з дерматовенерології» та лікарів-інтернів за спеціальністю «дерматовенерологія».