Меню Закрити

Участь викладачів ТНМУ у науково-практичній конференції «Безпека та нормативно-правовий супровід лікарських засобів: від розробки до медичного застосування»

Викладачі  кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, а саме завідувач кафедри, професор Олександра Олещук та асистент Галина Лой взяли участь у V науково-практичній конференції з міжнародною участю «Безпека та нормативно-правовий супровід лікарських засобів: від розробки до медичного застосування», присвяченій пам’яті професора Олексія Вікторова.

Конференція відбулася 22-23 жовтня 2019 року у м. Києві і була організована Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук України, Державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Державний експертний центр МОЗ).

Під час конференції були проведені пленарне засідання, 16 секцій та 2 «круглих» столи, під час яких обговорювалися актуальні питання здійснення фармаконагляду в Україні та СНД, безпеки імунопрофілактики, біоеквівалентності та лікарського моніторингу, критичні регуляторні питання та комунікації з громадськими та пацієнтськими організаціями. Також були розглянуті питання безпеки на етапі розробки лікарських засобів, системи управління ризиками та сигналами при проведенні клінічних випробувань лікарських засобів та у післяреєстраційний період, управління інформацією та клінічними даними, в тому числі застосування електронних ресурсів. Велику увагу було приділено питанням реєстраційного досьє як відображенню життєвого циклу лікарського засобу. Також були розглянуті питання формулярної системи забезпечення лікарськими засобами та національного переліку основних лікарських засобів, оцінки медичних технологій.

У роботі конференції взяли участь представники МОЗ України, Державного експертного центру МОЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, представники регуляторних органів України та 6 країн СНД (Білорусі, Молдови, Азербайджану, Вірменії, Узбекистану, Киргизcтану), представник Європейського регіонального бюро ВООЗ, науковці та представники з питань фармаконагляду Великобританії, Швейцарії, а також фахівці з Нідерландів, Німеччини та США, що представляли зокрема такі організації, як Міжнародне товариство фармаконагляду (ISOP), Рада міжнародних організацій медичних наук (CIOMS), Регуляторне агентство лікарських засобів та медичної продукції (MHRA), европейську асоціацію агенцій з оцінки медичних технологій (EUnetTHA).

Серед 458 учасників конференції були також представники практичної системи охорони здоров’я, провізори, керівники органів управління охорони здоров’я та провідні вчені науко-дослідних інститутів; викладачі медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів; співробітники, уповноважені особи, відповідальні за фармаконагляд, та заявники лікарських засобів, а також інші спеціалісти, які беруть участь у розробці, відпуску, призначенні та використанні лікарських засобів; представники асоціацій виробників лікарських засобів; організацій, що представляють і захищають права та безпеку пацієнтів. Модератором секції  «Національний перелік лікарських засобів як гарантія безоплатного базового лікування громадян України» була голова Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів МОЗ України, завідувач кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Олександра Олещук. Вона виступила з доповіддю «Національний перелік лікарських засобів: принципи створення та розширення», яка викликала дискусію та запитання від учасників конференції. Галина Лой взяла участь у Школі молодих фармакологів.