Меню Закрити

Участь асистента кафедри ТНМУ у наймасштабнішому світовому конгресі гастроентерологів – 27th UEG Week (Барселона)

UEG – непрофесійна і некомерційна організація «Союз європейських гастроентерологів», яка об’єднує провідних європейських медичних спеціалістів та національні товариства, орієнтованих на здоров’я органів травлення. Загалом це понад 30000 фахівців з усіх галузей гастроентерології. Роль цієї організації полягає в тому, щоб домогтися узгоджених зусиль, аби дізнатися більше про захворювання органів травлення шляхом профілактики, досліджень, діагностики, лікування та підвищення обізнаності про їх важливість.

Щороку це громадське об’єднання організовує велику конференцію – Тиждень 24/7 UEG. Цього року масштабний захід відбувся у Барселоні, під час якого учасники мали можливість прослухати понад 550 наукових лекцій, поспілкуватися з колегами з усього світу.

Офіційну статистику конгресу можна побачити на цій інфографіці (фото з сайту ueg.eu).

Конгрес об’єднав гастроентерологів, хірургів різних напрямків, ендоскопістів, онкологів, імунологів, ендокринологів, радіологів та фахівців багатьох інших галузей. Загалом було 13126 учасників з 122 країн світу. Тернопільський національний медичний університет представляв асистент кафедри хірургії №1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені Л.Ковальчука Степан Гриценко.

Надзвичайно корисним було те, що програма була не лише теоретична, а і практична. На території виставкового центру було розгорнуто чимало майданчиків, де відбувалися майстер-класи, а також відпрацьовували свої навики учасники конгресу (УЗД, ендоскопічні процедури, лапароскопічні базові навички, лапароскопічні навички з колоректальної хірургії та багато інших).

Головна увага конгресу була приділена інноваційним досягненням ендоскопічних та малоінвазивних методик. Обгрунтовані доповіді багатьох науковців доводили те, що ендоскопічні технології витісняють малоінвазивні та традиційні хірургічні підходи до лікування багатьох захворювань. Багато доповідей стосувалися розширення показань до підслизових резекцій великих поліпів на широкій основі, резекції злоякісних (Т1, carcinoma in situ) пухлин ШКТ, великого дуоденального сосочка з подальшим стентуванням холедоха (стадіювання: ЕРХПГ, ЕндоУЗД+ФНА, МРТ ХПГ), можливості накладання ендоскопічного гастроентероанастомозу під контролем ендоУЗД та двобалонного ентероскопа, можливості ендоскопічного лікування морбідного ожиріння (чи може ендоскопія замінити хірургію).

Надзвичайно цікаві були наукові сесії з методів раннього онкоскринінгу, особливий акцент був зроблений на застосуванні ендоскопічної хроматографії, ендомікросокпії, виявлення шлункового типу інтестинальної метаплазії, що асоціюється з неопластичною прогресією, стратифікація факторів ризику та раннє виявлення атрофічного гастриту, асоційованого з хелікобактер пілорі.

Однією з найкращих лекцій та відповідно приз за краще новаторське дослідження отримали вчені з Італії під керівництвом prof. Silvio Danese. Їхня праця «The gut virome as a trigger for IBD: from metagenomics to pathogenesis» була нагороджена UEG Research Prize (за значний поступ в доведенні вірусної етіології запальних захворювань кишечківника).

Нобелівський лауреат Peter Malfertheiner, який на відкритті конгресу побажав молодим науковцям «Не бійтесь змінювати догми!».

Моє перебування на 27th UEG Week також полягало в участі в практичних курсах «LSS Colorectal surgery grade 2 L1» та «Laparoscopic liver resection», які відбулися під керівництвом професорів з Великобританії, Німеччини та Нідерландів.

Ці практичні курси були інтерактивними, ментори постійно ставили учасникам дискусійні питання, які стосувалися техніки виконання лапароскопічних операцій, багато часу було приділено помилкам, котрі найчастіше допускаються. Практична частина курсу складалася з виконання базових навиків лапараскопічної хірургії, техніки дисекції та накладання міжкишкових анастомозів.

Ментор курсу «Laparoscopic liver resection» prof. Tung Yu Tsui.

Висловлюю щиру подяку асоціаціям UEG та EDS за можливість взяти участь у UEG Week 2019.

 

Деякі матеріали конгресу можна переглянути за посиланнями

https://www.ueg.eu/education/library/#stq=Syllabus%202019&stp=1&sts=Default&stc=All&stcf=UEG%20Week%202019&stf=Syllabus%20contribution&stms=All&sty=2019

 

https://www.ueg.eu/fileadmin/user_upload/documents/week2019/UEG2019_Abstract_book.pdf

Нижче представлені сторінки європейських асоціацій, будучи членом яких, можна брати участь у різних навчальних грантових програмах (хірургія, онкологія, гастроентерологія та ін.):

United European Gastroenterology https://www.ueg.eu/

European Society for Medical Oncology http://www.esmo.org/

European Digestive Surgery http://www.edsurgery.org/

European Society of Digestive Oncology http://www.esdo.eu/

European Society of Surgical Oncology http://www.essoweb.org/