Меню Закрити

Участь представників ТНМУ в ІІІ Міжнародному JProject конгресі

4-7 грудня 2019 року в місті Конья (Туреччина) відбувся ІІІ Міжнародній J Project конгрес разом з Міжнародним конгресом турецького товариства педіатрів (IRUPEC 2019), який відбувся на землі класика перської поезії, філософа, зачинателя класичної турецької літератури Мевляна Джалалуддін Румі та давній столиці імперії Сельджуків. У конгресі взяли участь майже 1000 науковців, всесвітньовідомих експертів в педіатрії та галузі первинних імунодефіцитів з країн Європи, Америки, Азії та Близького Сходу.

Представники ТНМУ з фундатором і лідером J Project проф. Лазло Мароді.

Наукова частина IRUPEC 2019 відбувалася у 4 залах і включала сесії англійською, турецькою мовами, сесію для медичних сестер та JProject конгрес, який був присвячений діагностиці та лікуванню первинних імунодефіцитів. Учасники мали можливість слухати видатних міжнародних спікерів: проф. Laszlo Marodi (Будапешт, Угорщина), проф. Ismail Reisli (Конья, Туреччина), Sevgi Keles (Конья, Туреччина), проф. Sergio Rosenzweig, Talal Chatila, Shen-Ying Zhang (CШA), Emmanuelle Jouanguy (Франція), Leif Gunnar Hanitsch (Німеччина), Alessandro Aiuti (Італія) та багато інших. Українські науковці також представили низку усних та постерних доповідей.

Наукова програма IRUPEC 2019 була присвячена сучасним ключовим питанням клінічної педіатрії. Програма конгресу також включала велику кількість освітніх та наукових заходів з педіатричного сестринства, а видатні доповідачі ділилися з нами своїми дослідженнями, практичними знаннями та досвідом щодо найкращої медичної допомоги.

ТНМУ на конгресі представляли завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професор Оксана Боярчук, доцент Тетяна Гаріян та асистент Леся Добровольська.

Метою зустрічі був обмін досвідом, формування академічної співпраці з науковцями Європи, Америки, Азії та Близького Сходу.

Учасники мали можливість послухати актуальні виступи з імунології, педіатрії на багатьох навчальних семінарах, академічних нарадах конгресу. Доповідачі ділилися досвідом діагностики, клінічного перебігу та лікування первинних імунодефіцитів (ПІД) у дітей, представляли ґрунтовні імунологічні аспекти різних захворювань у дітей та результатами впровадження  J Project в практику різних країн. Було представлено сучасні можливості клітинної та генетичної діагностики первинних імунодефіцитів, великий поступ в генетичному лікування як ПІД, так й інших захворювань дитячого віку.

Учасники ТНМУ представили загалу одну усну та три постерні доповіді:

  • проф. Оксана Боярчук представила усну доповідь на тему «Результати впровадження принципів J Project в Тернопільській області, Україна» на сесії «Швидко розвиваючі регіони проекту J Project: досягнення та майбутні перспективи»;

   

  • проф. Оксана Боярчук представила постерну доповідь на тему «Клінічні та імунологічні аспекти синдрому Ді Джорджі у дітей»;
  • доц. Тетяна Гаріян представила постерну доповідь на тему «Хронічна гранулематозна хвороба: шляхи діагностики»;
  • асист. Леся Добровольська представила постерну доповідь на тему «Селективний дефіцит IgA у дітей з цукровим діабетом».

Науково-практична атмосфера дала можливість почерпнути нові знання в дитячій імунології та, зокрема, імунодефіцитах у дітей. Відкритість та доброзичливість фахівців іноземних країн та України відкриває можливості для співпраці та нових звершень.

Українська делегація на конгресі.

Виставка конкурсних малюнків дітей з первинними імунодефіцитами.

Відвідування музею Мевляна Румі.

Висловлюємо вдячність адміністрації ТНМУ за можливість взяти участь у конгресі.