Меню Закрити

Віфлеємський вогонь миру у ТНМУ

Лампадку з Віфлеємським вогнем миру 26 грудня 2019 року пластуни передали для всього колективу Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Цей символ віри, миру, любові, світла і злагоди прийняв від юних активістів ректор ТНМУ, професор Михайло Корда.

Понад двадцять років поспіль скаути світу, а разом з ними й учасники  Української національної скаутської організації Пласт поширюють Віфлеємський вогонь миру, який постійно горить у Віфлеємі – місці народження Ісуса Христа. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Спасителя. До Європи вогонь з Віфлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки за допомогою так званої «скаутської естафети» цілою Європою. Його передають від міста до міста, заносять у церкви, державні установи. Вогнем з Віфлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, його заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, які перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Віфлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна загасити.

Ректор від імені всього колективу університету подякував пластунам за цю акцію. Він побажав їм миру, добра і щастя, а також веселих свят і здійснення мрій.

До уваги працівників і студентів ТНМУ – кожен бажаючий зможе запалити свічку від Віфлеємського вогню у холі адміністративного корпусу нашого університету.

Переглянути відео можна тут: https://www.facebook.com/tdmu.official/videos/722365534957267/

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.