Меню Закрити

Результати прийому до ТНМУ у 2020 році

Приймальна комісія Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського завершила прийом українських абітурієнтів 14 вересня 2020 року зарахуванням студентами вступників, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб. Цьогорічна вступна кампанія зазнала значних коректив у зв’язку зі змінами в умовах прийому та введенням обмежень, причиною яких було встановлення карантину з метою запобігання поширенню COVID-19. Уперше ТНМУ став уповноваженим закладом вищої освіти – учасником програми спрощеного вступу для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. В університеті створено освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна», які працюватимуть до 23 жовтня.

Перед початком роботи працівники приймальної комісії пройшли ПЛР-тестування на COVID. Було розроблено та впроваджено протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню інфекції: введено масковий режим, термометрію усіх, хто заходить до приміщення, дезінфекцію рук, запроваджено розведення потоків вступників у дні складання вступних іспитів та подання оригіналів документів.

В цьому році і загальна кількість поданих заяв, і кількість зарахованих зменшилася по всіх медичних ЗВО країни. І для цього є об’єктивні причини. Завершення навчання та підготовка до ЗНО відбувалися в умовах карантинних обмежень, водночас, мінімальний бал з другого та третього предметів для вступу на «Медицину» і «Стоматологію» залишився без змін. Зменшення порогового балу для деяких предметів ЗНО у 2020 році призвело до зниження «ціни» правильної відповіді, тож частина абітурієнтів автоматично не набрали 150 балів за умови такої ж кількості правильних відповідей, яка була би достатньою в 2019 р. У цьому році було обмежено перелік предметів ЗНО, з якими можна подавати заявки на навчання за спеціальностями «Медицина» та «Стоматологія», а кількість заяв на місця за кошти державного бюджету зменшена з 7 до 5. Також уперше вступники на основі ОКР молодшого спеціаліста, окрім фахового іспиту, повинні були подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, а особи з дипломом бакалавра – складати іспит з іноземної мови за програмами Українського центру оцінювання якості освіти. Це стало основною причиною зменшення контингенту медсестер бакалаврського та магістерського освітніх ступенів заочної форми навчання, серед яких традиційно багато осіб, які достатньо давно закінчили училище чи університет і не реєструвалися або не змогли успішно пройти вступні випробування УЦОЯО.

Всього на навчання в ТНМУ подано 3563 заяви, що є четвертим показником серед медичних ЗВО країни. Водночас, за сукупною кількістю зарахованих на спеціальність «Медицина» ТНМУ займає п’яте місце, «Фармація, промислова фармація» – четверте, «Стоматологія» – третє. .

 

Традиційно найбільш рейтинговими залишаються спеціальності «Медицина» – 1272 заяви, «Фармація, промислова фармація» – 594 та «Стоматологія» – 501 заява. Вперше за останні роки ТНМУ отримав бюджетні місця на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія». Всього подано 300 заяв, а прохідний бал на навчання за кошти державного бюджету – 179,265.

Основний період вступної кампанії проходив в умовах карантину, а в останні тижні місто Тернопіль було внесене до «червоної зони», що спричинило перешкоди для вступників з віддалених областей. На цей випадок умовами прийому було передбачено можливість подання оригіналів документів для зарахування службами доставки або електронною поштою з накладанням цифрового кваліфікованого підпису і частина абітурієнтів скористалися такою можливістю.

Приймальна комісія ТНМУ вітає студентів, які вступили цього року до нашого університету, і бажає плідного та цікавого навчання. Маємо надію, що на наступний рік абітурієнти, вже знаючи, що потрібно для вступу, зможуть успішно подолати всі труднощі і поповнити лави студентів Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.