Меню Закрити

ТНМУ реалізовує сім проєктів європейської програми Erasmus+

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського реалізовує сім проєктів у рамках програми Erasmus+. Ця програма Європейського Союзу підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходів і мобільності у галузі освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

ТНМУ – один з небагатьох університетів в Україні, який одночасно втілює в життя три проєкти Erasmus+ у напрямку КА2 «Розвиток потенціалу вищої освіти – спільні проекти» (Capacity Building in the Field of Higher Education), зокрема «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021», «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care, SAFEMED», «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe – Central Asia Region (BACE)». Усі вони орієнтовані на міжнародну співпрацю рівноправних партнерів на основі обміну досвідом і успішними практиками різних країн світу з метою підтримки реформ задля підвищення якості вищої освіти, зближення і зрозумілості систем вищої освіти в усьому світі та розвитку інтернаціоналізації.

Реалізацію проєкту «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021» (REHAB) Тернопільський медуніверситет розпочав у 2018 році. У той час наш виш був одним з п’яти переможців від України. Головна мета – створення умов для роботи якісних нових магістерських програм з фізичної терапії, ерготерапії. Проєкт є актуальним у зв’язку з новітніми реформами у галузі медичної реабілітації в Україні. Консорціум учасників, окрім ТНМУ, складається з університетів Латвії, Польщі, Фінляндії, Литви, Європейської федерації адаптивної фізичної активності та українських партнерів, зокрема Національного університету фізичного виховання і спорту України, Центру тестування при МОЗ України, Львівського державного університету фізичної культури, Сумського державного університету.

У рамках REHAB було підписано угоду про співпрацю між Тернопільським національним медичним університетом імені І.Горбачевського та Академією фізичного виховання імені Й.Пілсудського у Варшаві (AWF) на період з вересня 2019 р до вересня 2024 р. Договір передбачає обмін науковцями та викладачами, спрямований на взаємні консультації, лекції, проведення практичних занять, а також реалізацію науково-дослідних проєктів, організацію конференцій, симпозіумів та академічних семінарів за участю представників обох навчальних закладів; обмін студентськими групами; обмін спортивними групами в україно-польських змаганнях; обмін інформацією, включаючи спільні публікації, які стосуються фізичної терапії, ерготерапії та реабілітації.

У рамках проекту Еразмус+ «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine» у Ризі (Латвія) 17-18 січня 2019 року відбулася робоча зустріч представників партнерів проекту.

На базі Національного університету фізичного виховання та спорту 19 квітня 2019 року в рамках цього ж проекту організовано семінар, під час якого обговорювали шляхи та методи вдосконалення і адаптації до європейських стандартів програми підготовки бакалаврів та магістрів фізичної терапії.

21-26 жовтня 2019 року у місті Каунас на базі Литовського університету спорту відбулася зустріч партнерів Програми Європейського Союзу Еразмус+ «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021».

Також були організовані зимові та осінні школи. За проведення осінніх шкіл відповідав колектив ТНМУ. У цьому заході взяли участь 2394 учасники з 43 ВНЗ України, 7 європейських університетів, 124 комунальних лікарні, 82 приватних реабілітаційних заклади.

Завдяки реалізації цього проекту в ТНМУ створено дві лабораторії фізичної терапії, для оснащення яких за кошти програми Еразмус+ було закуплено 63 одиниці навчально-реабілітаційного обладнання загальною вартістю 1608859,7 грн, в тому числі два новітні роботизовані комп’ютерні реабілітаційні комплекси. Зокрема придбано пристрій для реабілітації MOTOmed viva2 для ніг та рук, сходи універсальні для навчання ходьби, столи реабілітаційні з електричним регулюванням висоти SR-3E, столик мануальний для реабілітації з навантаженням TB/O, пристрої ортопедичні PARAMOBIL зі статично-динамічним модулем, універсальна кабіна для підвісної терапії WSC-4, стабілоплатформа для функціональної оцінки та реабілітації Тімо, апарат для корекції порушень великої і дрібної моторики м’язів верхньої кінцівки Пабло, стрічки-еспандери, бруси універсальні для навчання ходьби з перешкодами T/U, матраци, кутоміри електронні Bosch, пульсоксиметри MEDICARE та інше.

У цих лабораторіях проводиться навчання студентів сучасним реабілітаційним методикам, відбувається робота практичних фізичних терапевтів, надається допомога пацієнтам.

У 2020 році Європейський Союз профінансував в Україні десять проєктів Erasmus+ КА2 «Розвиток потенціалу вищої освіти». Лише три медичні виші України стали переможцями у цьому конкурсі. Тернопільський національний медичний університет виграв право реалізовувати два проєкти. Початок втілення в життя цих проєктів заплановано на листопад 2020 року або січень 2021 року.

Один з них, «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care, SAFEMED» (Симуляційне навчання на бакалавраті з медичної освіти для підвищення безпеки та якості обслуговування пацієнтів), ТНМУ реалізовуватиме у партнерстві з сімома іншими членами консорціуму. Партнерами нашого вишу стали Тбіліський державний медичний університет (Грузія); Університет Сантьяго де Компостела (Іспанія); Вільнюський університет (Литва); Катанійський університет (Італія); Єреванський державний університет (Вірменія); Університет Айбусак (Вірменія); Буковинський державний медичний університет (Україна). Максимальний обсяг фінансування, який буде наданий проєкту «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care, SAFEMED», становить 868 482 00 євро. У рамках цього проекту для розвитку центру симуляційного навчання буде придбано сучасне обладнання.

У 2020 році ТНМУ переміг у конкурсі від Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії і отримав право на реалізацію проєкту «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe – Central Asia Region (BACE)» («Нарощування академічних можливостей у галузі глобального здоров’я в регіоні Східна Європа / Центральна Азія»). У ньому також братиме участь Національний університет «Києво-Могилянська академія». Проєкт спрямований на створення або модернізацію освітніх програм у галузі охорони здоров’я і навколишнього середовища, модернізацію врядування закладів вищої освіти та сприятиме зміцненню зв’язків між ЗВО України та інших країн з економічним і соціальним середовищем.

Партнером-координатором ТНМУ у консорціумі ЗВО для грантової пропозиції Erasmus + є Інститут глобального здоров’я Гейдельберзького університету (Німеччина). До консорціуму також увійшли університети Норвегії, Грузії та Казахстану.

Окрім того, в ТНМУ реалізовується чотири проєкти Erasmus+ з міжнародної академічної мобільності (напрямок KA107). Ці програми дають можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом. Студенти-учасники програми академічної мобільності обов’язково повертаються в Україну і отримують диплом українського закладу вищої освіти, а у додатку до диплома будуть вказані курси, які вони вивчали у Європі. Викладачі отримують сертифікати про результати стажування або викладання, що зараховуються як підвищення кваліфікації.

ТНМУ має діючі проєкти академічної мобільності (Learning Mobility for individuals) в рамках програми Erasmus+ з Вищою школою імені Папи Римського Іоана Павла ІІ у Бялій Підлясці (Республіка Польща), Університетом Сантьяго де Компостела (Іспанія), Ondokuz Mayis University (Туреччина) та Вищою гуманістично-економічною школою Ельбльонгу (Республіка Польща).

У Вищій школі імені Папи Римського Іоана Павла ІІ у Бялій Підлясці студенти навчально-наукового інституту медсестринства ТНМУ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», упродовж одного семестру мають можливість навчатися за спеціальністю «Медсестринство» у польському виші-партнері. Викладачі нашого університету читають лекції для студентів цього навчального закладу.

Згідно з підписаною угодою між ТНМУ і Університетом Сантьяго де Компостела (2019-2022 роки), передбачено стипендіальні програми в межах Erasmus+ International Credit Mobility для одного студента PhD терміном на 5 місяців та двох викладачів для читання лекцій впродовж 5 робочих днів на базі університету Сантьяго де Компостела.

Також Тернопільський національний медичний університет у співпраці з університетами Польщі, Латвії і Туреччини подав на розгляд комісії Програми Європейського Союзу Erasmus+ ще сім проєктів і сподівається на позитивне рішення.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.