Меню Закрити

Проєкт ТНМУ «Ментори»: Катерина Дзюба про натхнення та мотивацію у роботі

Проєкт «Ментори» – це той магніт, який притягує активних, цікавих та небайдужих студентів, аби розвивати українське суспільство, один одного та самих себе.

Сьогодні про свій досвід розповідає Катерина Дзюба – цікава, гомінка, імпульсивна, неординарна й надзвичайно позитивна студентка п’ятого курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Вона є наставницею проєкту, яка окреслює разом зі студентами цілі, ставить запитання й допомагає знайти відповіді.

 Життєве кредо: завжди пробувати себе у чомусь новому та не піддаватись невдачам!

Катю, що стало причиною, що Ви подалися у ментори?

Завжди було цікаво подивитися на себе з боку, адже ми під час вступу до університету були такі ж розгублені, спантеличені та допитливі. Направду, коли я лише розпочинала своє навчання у ТНМУ, то часто думала, що допомога студентів старших курсів значно полегшила б і студентське життя, і навчальний процес. На жаль, не у всіх одразу є друзі чи знайомі серед однокурсників, тому наша допомога, вважаю, є вагомим внеском у їхнє навчання і не тільки.

Що розказуєте та чого навчаєте першокурсників?

Насамеперед, вивчаємо розклад та розказуємо, де відбуватимуться пари у першачків, оскільки зараз маємо дистанційне навчання, то вони збережуть ці знання на наступні семестри.

Консультуємо щодо того, на що варто звернути увагу, з яких книжок краще вчити, у яких проєктах можна себе реалізувати. Пояснюємо систему навчання, адже порівнюючи зі школою, це все для них абсолютно нове та невідоме. Ну і, звісно, ділимося певними студентськими секретами й лайфхаками, які самі колись використовували.

З якими проблемами до вас звертаються студенти та чи завжди вдається їм допомогти?

Питання можуть бути різного характеру, від: – який краще зошит обрати на предмет; до якого лікаря пораджу звернутися при певній проблемі; які красиві та цікаві місця, історичні пам’ятки варто відвідати у Тернополі й області та багато інших. Зазвичай, ми стараємося розказати про все, щоб молоді люди могли підготуватися завчасно. Якщо питання все ж виникатимуть знову, тоді, звісно, допоможемо чим зможемо. Як то кажуть, якщо не особисто, то всією командою менторів, але вихід знайдеться завжди.

У якому форматі спілкуєтеся з підопічними під час карантину?

Протягом всього навчального процесу особисто я спілкуюсь телефоном, або в режимі онлайн. З місцевими студентами можемо й зустрітися, зберігаючи всі правила карантину.

– Чи могли б щось порадити студентам, залученим у проєкті?

Першокурсникам раджу – вчитися, з користю планувати час, не нервувати щодо навчання і, звичайно, в сьогоднішніх умовах більше часу присвячувати рідним. Бережіть своє здоров’я, старайтеся бути активними й долучайтеся до різних проєктів та вірте, що все обов’язково вдасться!

Журналіст ТНМУ Соломія Гнатишин.

Світлини з архіву проєкту «Ментори» та Катерини Дзюби.