Меню Закрити

Викладачі і студенти ТНМУ досліджували культуру Волинської області

Цьогоріч в листопаді 2020 року співробітники кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки ТНМУ дистанційно провели виховний захід з іноземними студентами та студентами нормативного терміну навчання кураторських груп на тему «Історія, культура, пам’ятки архітектури та видатні люди Волинської області».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він зазначив, що серед студентів ІІ курсів навчаються представники і інших держав, тому інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Волинської області україномовні студенти доповідатимуть державною та англійською мовами. Також наголосив на тому, що вперше такі зібрання проводяться у дистанційному форматі у зв’язку з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19.

На фото завідувач кафедри, проф. Вадзюк С.Н. із вступним словом

 Подібні заходи традиційно відбуваються на кафедрі не перший рік, під час яких обговорюють традиції народів і країн, представники яких навчаються в університеті, ознайомлюють зі звичаями українців.

На фото проф. Вадзюк С.Н., ас.Кащак Т.В., ас.Шмата Р.М.,доц. Паньків І.Б., ас. Наконечна С.С.

Слухачів зацікавило повідомлення про історію, культуру, пам’ятки архітектури та видатних людей Камінь-Каширського району з адміністративним центром містом Камінь-Каширський, історію міста, культурні пам’ятки, музей та озера, яке представила студентка 286 групи Діана Вавдіюк.

Аудиторії сподобалися представлені нею відеофакти про культурну спадщину села Черче, а саме каплицю Домініканського монастиря, храму Різдва Пресвятої Богородиці, Іллінську церкву ,озеро «Волове око» та інші.

Роман Вакарчук, студент 286 групи запропонував присутнім цікаву презентацію про «Пам’ятні місця Ковельщини» (Волинської області, Ковельського району).

Були заслухані цікаві презентації студентки 286-ї групи Наталії Вакулінської на тему «Волинська область, Камінь-Каширський район, село Черче». Нею були донесені слухачам факти про історію села завдяки згадкам литовського князя Сангушка-Каширського. Студентка також розповіла про історію православного храму св. Великомучениці Параскеви.

Володимир Ховайло студент 287-ї групи представив присутнім цікаву презентацію Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», розповівши про його природно-заповідні території,  ландшафтний заказник «Кормин», загальнозоологічний заказник «Зубр» та інші.

Доповідали також інші студенти, зокрема Ярослав Свистун з 286-ї групи про історію Волинської області, Ківерцівського району, Ківерці і про їх пам’ятки.

Богдан Присяжнюк з 290-ї групи представив доповідь «Волинь моя» та розповів про виникнення козацтва у його краях; Степанюк Орест з 286-ї групи – «Мій рідний край – Волинь» та про історію, культурні пам’ятки міста Луцьк.