Меню Закрити

Викладач ТНМУ взяла участь у роботі оперативної робочої групи з аналізу навчальних програм та тренінгів у галузі громадського здоров’я

Доцент кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Наталія Теренда взяла участь у роботі оперативної робочої групи з аналізу навчальних програм та тренінгів у галузі громадського здоров’я, яка відбулася 10 грудня 2020 року в дистанційному форматі.

Захід пройшов за сприяння ДУ «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я в рамках проекту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я», який фінансується ЄС і впроваджується в Україні консорціумом «GFA Consulting Group GmbH» та Інститутом охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії.

У зустрічі брали участь міжнародні експерти проєкту: професор Тіїна Лаатійкайнен – керівник Спільного центру ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань, зміцнення здоров’я та моніторингу у Фінляндії та пан Олаф Горстіч – доцент, старший експерт проєкту з розробки тренінгових модулів зі спеціальності громадське здоров’я. Експерти представили детальний огляд національних освітніх програм за спеціальністю громадське здоров’я (магістр, бакалавр) та дали рекомендації щодо їх покращення згідно з переліком основних компетенцій фахівців громадського здоров’я Асоціації учбових закладів громадського здоров’я в Європейському регіоні (ASPHER).

Михайло Рябінчук – начальник відділу координації освітніх програм, професійних компетенцій та комунікацій, Центру громадського здоров’я МОЗ України відзначив основні завдання та мету проєкту, окреслив плани на майбутню співпрацю задля удосконалення навчальних програм з громадського здоров’я та проведення тренінгів.

Провідні науковці в галузі громадського здоров’я провели активну дискусію щодо наповнення навчальних програм компетенціями згідно з рекомендаціями ASPHER та проведенням єдиного державного кваліфікаційного іспиту «Крок-2».