Меню Закрити

У ТНМУ студенти з Нігерії ознайомили з історією і культурою своєї країни

На кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки дистанційно відбувся виховний захід зі студентами кураторських груп на тему «Культура, традиції та визначні місця Нігерії».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Він відзначив, що такі виховні заходи на кафедрі відбуваються не вперше, це вже стало традицією кафедри, вивчати історію держави, рідного краю, минуле, звідки походить рід студентів. Це своєрідний досвід, який ми переймаємо від батьків, дідів, наставників. Без інформації попередників так ніколи б і не дізналися традицій, звичаїв, культури, форм поведінки. Оскільки серед іноземних студентів кураторських груп значна частина представників нігерійської національності, тому ми і вирішили донести до студентів особливості культури, традицій та визначні місця Нігерії.

Інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Нігерії англомовні студенти доповідали англійською та державною мовами.

На фото викладачі кафедри-куратори: проф. Вадзюк С.Н., ас. Наконечна С.С., доц.Ратинська О.М., ас.Волотовська Н.В., доц.Паньків І.Б., ас.Шмата Р.М., ас.Татарчук Л.В.,  ас.Кащак Т.В

Професорсько-викладацький склад разом зі студентами заслухали цікаву презентацію студентки 373-ї групи Оніфаде Олуваємісі Елізабет на тему «Нігерія –  ресурси, культурні пам’ятки».

Цікаві факти були про скелю Олумо – гору на південному заході Нігерії.

Маякі Овіезе Фавур, студентка 373-ї групи, представила присутнім цікаву презентацію про Штат Едо і Дельта: клімат та рослинність. Цікаво було дізнатися про культури, які ростуть у посушливий сезон в Нігерії: кукурудза, бамія, пшоно, огірок, диня, кавун. А також про культури, які вирощують у сезон дощів: маніока, арахіс, ямс, картопля, рис, пшоно.

Були заслухані презентації студентки 373-ї групи Адейоле Олуваферанмі Естер про місто Лагос в Нігерії,  яке вважалося столицею Нігерії до 1991 року.  Аудиторію зацікавили представлені нею презентації про історико-географічне розташування, національні символи, свята.

Оні Оїндамола Дебора, студентка 374-ї групи, також доповнювала надзвичайно цікаву презентацію на тему: «Лагос – місто де я живу», його природоохоронний центр ‎Леккі, туристичні визначні пам‘ятки, такі як художня галерея Nike, третій материковий міст- найдовший міст в Нігерії та другий за довжиною в Африці.

Енамхе Емангне Марі Карен, студентка 374-ї групи, доповідала з презентацією: «Нігерія – населення, відомі люди, національні свята».

Завершила виховний захід студентка 384-ї групи Амуго Огонна Маргарет з презентацією на тему «Культура Нігерії». Цікаво було слухати про етнічні групи, такі як хауси, що на півночі, ігбо – на південному сході та йоруба – південному заході; їхні популярні страви, які споживає гостинне до людей населення – різні страви з квасолі та подорожника, суп з перцю, туво на хауса, що складається із зерен сорго, пшона, рису або кукурудзи та інші.

Підготувала асистент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Кащак Т.В.