Меню Закрити

Благодійність ТНМУ: як допомагати іншим

На проблеми людей старшого віку не можна закривати очі. Вони прожили своє життя заради майбутніх поколінь, і заслужили нашу повагу, підтримку й реальну допомогу. Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського протягом декількох років опікується Будинком милосердя Святої Вероніки, що знаходиться у селі Петриків. Тут під опікою чотирьох сестер-монахинь Жіночого монастиря служебниць Господа І Діви Марії з Матара Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ проживають 11 самотніх жінок.

«Керівництво університету, викладачі та студенти з радістю всебічно допомагають мешканцям будинку. Інколи необхідні консультації лікарів, інколи – придбати ліки, продукти харчування чи одяг. Сестри до нас звертаються з певними проханнями, своїми потребами, а ми стараємося підтримати їх», – зазначила керівник центру виховної роботи та культурного розвитку Марта Руденко.

Студенти-волонтери ТНМУ до початку карантину часто організовували акції милосердя: проводили медичні огляди жінок, влаштовували майстер-класи, розважали своїми виступами та буденними розмовами. Надіємося, що незабаром ми знову зможемо організовувати такі важливі та потрібні зустрічі й акції.

Упродовж останніх місяців викладачі медичного, фармацевтичного та стоматологічного факультетів ТНМУ зібрали більше 12 тисяч гривень. Завдяки цьому, в достатній кількості вдалося закупити необхідні препарати, продукти харчування (каші, макарони, чай, солодощі), одяг, засоби гігієни.

Дякуємо за підтримку та активне сприяння декану медичного факультету, професору Петру Лихацькому, декану фармацевтичного факультету, доценту Дмитру Коробку та декану стоматологічного факультету, доценту Світлані Бойцанюк.

Координаторами проекту були доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Іванна Кернична, доцент кафедри фармацевтичної хімії Ірина Івануса, асистент кафедри загальної хімії Іванна Мілян.

Допомогли з доставкою передач студенти третього курсу медичного факультету ТНМУ Денис Коростіль та Іван Вакуленко.

У старості людині складно контролювати себе й свої дії. Елементарні побутові клопоти можуть перетворитися на важкі завдання. Відсутність достатніх коштів для життя може спровокувати розвиток різних хвороб. Сьогодні у монастирі сестри опікуються одинадцятьма жінками, серед них є немічні, хворі, неповносправні люди, яким необхідна щоденна стороння допомога.

Ми всі можемо доєднатися до добрих вчинків небайдужих та волонтерів ТНМУ, стати фінансовою, матеріальною чи моральною підтримкою для літніх людей та їхніх опікунок. Пакунки можна залишати на пункті охорони в адміністративному корпусі на ім’я Марти Руденко або звертатися у центр виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ. Можна приносити: крупи, олію, цукор, макарони, рис, м’ясні консерви, чай, печиво, також необхідні засоби гігієни.

Журналіст ТНМУ Соломія Гнатишин.

Світлини учасників акції.