Меню Закрити

Просвітницько-волонтерські заходи загальноуніверситетського руху «MISERICORDIA»

Волонтери загальноуніверситетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» організовують благодійні та волонтерські заходи не лише в Тернопільській області, а й в інших регіонах України, де проживають наші студенти.

Упродовж цього тижня нами було проведено низку просвітницько-волонтерських заходів на тему збереження здоров’я. Так як наші волонтери навчаються на різних факультетах, то і теми їхніх доповідей були адаптовані до майбутніх спеціальностей.

1 березня 2021 року – Вахновська Вікторія (медичний факультет) відвідала Конопківську ЗОШ- І ступеня, філія Микулинецької опорної ЗОШ-І-ІІІ ст., в рамках просвітницької роботи «Як попередити інфекційні захворювання, дотримуючись правил особистої гігієни». Тема розмови зацікавила дітей, вони активно демонстрували свої вміння правильно мити руки та чхати. Вікторія розповіла дітям про гігієну рук, ротової порожнини, чому потрібно стежити за чистотою одягу і тіла, які продукти корисні для покращення імунітету, на що треба звертати увагу під час вибору продуктів у крамницях.

1 березня 2021 року студентки медичного факультету Кузьмич Ольга та Захарчук Наталія відвідали Маневицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (Волинська обл).

2 березня 2021 року – Опер Тетяна (медичний факультет) провела урок на тему «Піклуємось про здоров’я серця змалечку» в Чортківській спеціалізованій школі-інтернаті №3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Р.Ільяшенка, яка є закладом-партнером нашого волонтерського руху. Під час уроку діти ознайомилися з будовою та функціонуванням серцево-судинної системи, навчилися вимірювати пульс, артеріальний тиск, а також мали змогу проаускультувати серце. Також було згадано про особисту безпеку під час пандемії, правила та техніку миття рук.

2 березня 2021 року – Шаптала Назар, студент стоматологічного факультету організував урок для учнів початкових класів Городищенської ЗОШ 1-3ст. №2 (Черкаська обл.) на тему «Профілактика карієсу та гігієна ротової порожнини».

2 березня 2021 року – студенти медичного факультету Чайка Яна, Сороківський Ілля, Бучко Андріана прочитали лекцію на тему «Сучасні завдання медичної генетики» школи №10 м. Тернополя. На підставі того, що учні вивчають розділ генетики, студенти більш глибоко розказали, як генетика впливає на розвиток спадкових захворювань. Ознайомивши з завданнями медичної генетики, розкрили суть кожного з наведенням прикладів та схем. Студенти розповіли цікаві факти про успіхи геннотерапії та генної інженерії, а також проінформовано учнів про актуальний молекулярний метод ПЛР.

3 березня 2021 року – Надкевич Анастасія та Рибенчук Марта (медичний факультет) відвідали центр Соціально-психологічно реабілітації дітей, де провели урок на тему «Здоровий спосіб життя та особиста гігієна».

4 березня 2021 року – Гнатківська Соломія і Шозда Діна (медичний факультет) організували пізнавальний урок для учнів дев’ятих класів Острівської загальноосвітньої школи на тему «Фізіологічні особливості підліткового віку».

4 березня 2021 року – Нашильник Марина, студентка медичного факультету провела урок на тему «Анатомія людського організму, догляд за власним здоров’ям»  у Костопільському НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія ім. Т. Г. Шевченка» (Рівненська обл.).

4 березня 2021 року – Вегера Інна (медичний факультет) провела бесіду «Гігієна дівчат» з ученицями 7-11 класів у Новосільській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького – с. Нове Село( Скориківська ОТГ, Тернопільський район, Тернопільська область).

5 березня 2021 року – Майхрук Христина та Майхрук Ігор (медичний факультет) відвідали школу №20 імені Руслана Муляра, де провели урок здоров’я та розказали про запобігання та профілактику інфікування і поширення коронавірусом діткам.

5 березня 2021 року Майхрук Христина та Майхрук Ігор (медичний факультет) відвідали «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» і прочитали лекцію на тему «Як зберегти здоров’я під час пандемії».

На жаль, через карантинні обмеження нашим волонтерам не вдалось організувати заходи в Івано-Франківській, Закарпатській та Житомирській областях.

У зв’язку з продовженням дистанційного навчання ми плануємо і надалі проводити заходи по всіх куточках України та залучити волонтерів факультету іноземних студентів до наших міжнародних проєктів.

Староста загальноуніверситетського руху MISERICORDIA Опер Тетяна.