Меню Закрити

Студенти ТНМУ ознайомилися з культурою Гани

Кафедра фізіології з основами біоетики та біобезпеки дистанційно організувала виховний захід із студентами кураторських груп на тему: «Історія,  культура, традиції, визначні місця та система охорони здоров’я Гани».

Розпочав засідання завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. Викладачі кафедри регулярно зустрічаються зі студентами, цікавляться традиціями їх народів, ознайомлюють із звичаями. Тому й нещодавно вирішили організувати дистанційну зустріч, доповідачами якої були представники країни Гани. Завідувач кафедри також відзначив, що нещодавно був день Незалежності Гани, з чим і привітав студентів цієї країни.

Інформацію про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Гани англомовні студенти доповідали англійською та українською мовами.

На фото викладачі кафедри-куратори: проф. Вадзюк С.Н., ас.Кащак Т.В.,  ас.Татарчук Л.В., доц.Ратинська О.М., ас.Шмата Р.М.,  доц.Паньків І.Б., доц. Папінко І.Я., доц.Зятковська Н.Є.

Професорсько-викладацький склад разом із студентами кураторських груп заслухали цікаву презентацію студентки 376-ї кураторської групи Дарфоур Аманди Нани на тему «Ганна: історія, географічне походження, культура».

Гана названа «Золотим узбережжям» через велику кількість золота, географічно розташована ближче до «центру» координат Землі, ніж будь-яка країна. Цікаво також, що тут знаходиться найбільше штучне водосховище у світі за площею поверхні – озеро Вольта.

Ганська їжа включає різноманітні супи та рагу з морепродуктами. Більшість страв готуються з овочів, м’яса, птиці або риби (гана джоллоф райс, фуфу з легким супом, кенкі з рибою, яйцем та креветками, банку та тілапія).

Бертранд Куку Кранксон студент 374 групи медичного факультету представив присутнім цікаву презентацію про туристичні місця Гани. Зацікавило слухачів доповідь про замок Ельміна, мечеть Ларабанга, яку вважають найдавнішою у Західній Африці, поселення Нзулезо, що збудоване виключно з палок та платформ, національний парк Какум, гору Афаджа, крокодиловий ставок Пага.

Були заслухані цікаві презентації студентки 374-ї групи Мічаелли Аббі про культуру, фестивалі та їжу Гани. Цікаво знати, що 24 мільйони жителів Гани включають шість основних етнічних груп, які діляться на 60 менших, при цьому розмовляють 52 окремими мовами та сотнями діалектів.

Фестивалі в Гані відзначаються з багатьох причин, що стосуються певного племені або культури, як правило, мають передумови щодо подій в історії цієї культури. Прикладами таких випадків є голод, міграція тощо.

Хадад Ндея Мохамед, студент 374-ї групи факультету іноземних студентів, також доповнив цікаву презентацію на тему «Медичний університет в Гані».

У середньому для того, щоби стати  практикуючим лікарем, потрібно щонайменше сім років. Після чотирьох років медичного факультету потрібно пройти ординатуру, яка є інтенсивним практичним навчанням з певної медичної спеціальності в медичних закладах.

Підготувала асистент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Кащак Т.В.