Меню Закрити

Наука і мистецтво здоров’я іноземними мовами

З 2017 року студенти волонтери загально-університетського руху «MISERICORDIA» та науково-краєзнавчої студії «Терполяни» активно допомагали учням Лозівської загальноосвітньої школи, в якій навчаються учні з 5 сіл Байковецької ОТГ, у вивчені іноземних мов. Студенти з Польщі сприяли освоєнню польської мови, а студенти зі США, Ірландії, Німеччини, Нігерії, Ганни, Конго, Малаві, Єгипту, Тунісу, Кенії, Намібії, Ліберії, Сирії, Кувейту, ОАЕ, Індії та Пакистану – англійської мови.

Дуже важливим аспектом навчання є зіставлення різних мов, культур, традицій, релігій. Саме на їхньому порівнянні можливо віднайти спільні та відмінні риси, спробувати знайти спільні ознаки, точки дотику. Так, порівнюючи дві різні мови, їхні граматики, походження, історичні аспекти розвитку, можна знайти нові методики викладання іноземної мови, які будуть сприяти якнайшвидшому вивченню мови. Можна дійти висновку про унікальність та неповторність кожного народу, про одну систему цінностей.

Цього року студенти-волонтери розширили даний проект, додавши до нього навчання німецькою мовою і назвали його «Наука і мистецтво здоров’я іноземними мовами».

20 березня 2021 р в Тернопільському навчально-реабілітаційному центрі відбулося заняття на тему «Здоровий спосіб харчування» українською, польською, німецькою та англійською мовами.

За німецьку мову відповідала студентка медичного факультету Анастасія Надкевич, яка 6 років вивчала німецьку мови у школі із поглибленим вивченням іноземних мов та володіє сертифікатом з німецької мови -Goethe Zertifikat B1. Крім того, 11 років вивчала англійську мову та має сертифікат англійської мови- IELTS B2. Брала участь у програмі культурного обміну у Польщі, де мала змогу покращити вміння своєї англійської та німецької. Також Анастасія багато подорожує та старається удосконалювати свої знання.

За англійську мову відповідала Андріана Бучко, студентка медичного факультету, яка протягом останніх 2-х років допомагала у проведенні уроків здоров’я англійською мовою для учнів Байковецької ОТГ. Удосконалює свої володіння мовою читанням книжок, переглядом фільмів і онлайн-заняттями. Надалі Андріана планує порівнювати британські та американські фразеологізми у вигляді захоплюючих ілюстрацій.

За польську мову відповідальною була студентка медичного факультету, Марта Струк, яка вивчала польську мову при польському товаристві в Тернополі. Марта брала участь у всеукраїнських олімпіадах з польської мови, які проходили у Львові, Замлинні та олімпіада ім. Адама Міцкевича у Польщі.

Під час уроків ми використовуємо прямий метод на відміну від граматико-перекладного методу. Ми показуємо учням, що кожна нова мова – це новий світ та нові можливості. Наші студенти-волонтери постійно поглиблюють свої знання іноземних мов багато подорожуючи та спілкуючись з носіями іноземних мов. А участь іноземних студентів ТНМУ у цьому проекті допомагає юним учням наших закладів партнерів відкривати світи інших національностей і ментальностей.

Староста загальноуніверситетського руху MISERICORDIA Опер Тетяна.