Меню Закрити

Професор Василь Файфура: «Історія університету. Як це було?»

10 травня 2021 року в бібліотеці Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася зустріч з українським вченим-патофізіологом, академіком Української екологічної академії наук, доктором медичних наук, професором Василем Васильовичем Файфурою. Вона продовжила цикл зустрічей «Випускники ТНМУ — гордість університету».

Василь Васильович Файфура народився 25 квітня 1940 року в селі Сивороги на Хмельниччині, навчався у Великопобіянській школі, яку закінчив з золотою медаллю. У 1957 році вступив до Тернопільського медичного інституту і став одним із перших студентів новоствореного вишу. 1963 року з відзнакою закінчив його і був рекомендований вченою радою на наукову роботу на кафедрі патологічної фізіології, де пройшов шлях від аспіранта до професора. Напрямком своєї наукової діяльності Василь Васильович обрав патологію щитоподібної залози та її роль у патогенезі ушкоджень серця.

1967-го захистив кандидатську дисертацію на тему: «Реактивність до хімічних факторів нервового збудження при порушеннях функції щитоподібної залози в експерименті». Працював асистентом кафедри патологічної фізіології Тернопільського державного медичного інституту. 1979 року призначений на посаду доцента кафедри. Після захисту докторської дисертації «Холінергічна регуляція серця при патології щитоподібної залози», йому було присвоєно вчене звання професора.

Успішну наукову працю Василь Васильович вдало поєднував з організаторською діяльністю. У 1978-1984 роках він обіймав посаду заступника декана медичного факультету. У 1984-1993 роках був проректором з навчальної роботи. З 1996 до 2006-го керував кафедрою патологічної фізіології. Відповідальне ставлення до обов’язків, величезна працьовитість сприяли росту авторитету науковця, педагога, керівника. Йому належить 300 наукових і навчально-методичних праць, серед яких підручник «Патологічна анатомія і патологічна фізіологія людини», «Практикум з фізіології і патології», п’ять навчальних посібників, в тому числі англійською мовою, 6 авторських свідоцтв на винаходи.

Під час зустрічі Василь Васильович розповів про студентські роки в Тернопільському медичному інституті, своїх викладачів, бібліотеку і книгу та роль у навчанні та професійному зростанні лікарів.

Зустріч з професором Файфурою відбулася напередодні Міжнародного дня музеїв. Василь Васильович є одним із учасників створення Музею історії ТНМУ. Під час зустрічі він розповів, як створювався музей, які експонати представлені у його експозиції та провів екскурсію.

Переглянути відеозапис зустрічі можна за посиланням: