Меню Закрити

Випускники ТНМУ отримали омріяні дипломи

Урочисте засідання вченої ради Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського з нагоди 61-го випуску лікарів медичного факультету, 17-го випуску провізорів фармацевтичного факультету, 13-го випуску лікарів стоматологічного факультету, 24-го випуску медсестер навчального-наукового інституту медсестринства, першого випуску магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я» і першого випуску парамедиків відбулося 24 червня 2021 року на Співочому полі парку Національного відродження. В цьому святі взяли участь голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш, перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко, керівник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР Василь Даньчак.

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай надав слово для привітання ректору ТНМУ, професору Михайлу Корді.

«Від імені вченої ради і професорсько-викладацького складу університету вітаю вас з цією знаменною подією у вашому житті. Сьогодні ви отримуєте квиток у самостійне майбутнє. Перенесіться подумки на хвилину на 5-6 років назад. Згадайте заповнену щасливими посмішками нових студентів нашого університету урочисту залу Палацу культури «Березіль». Вони  щойно пройшли посвяту і матрикуляцію. Тоді вам здавалося, що навчання буде довгим і тривалим. Погодьтеся, що цей час промайнув дуже швидко. Тепер згадайте найкращі моменти вашого студентського життя, в якому були не тільки лекції, іспити, а й багато яскравих моментів – нові зустрічі, знайомства, відпочинок, подорожі. Студентство – це найкраща пора в житті кожної людини, це особливий стан душі, найкращий час для самореалізації і самовизначення, реалізації своїх мрій. Переконаний, що ви ще не один раз будете згадувати з ностальгією і приємністю час, проведений в Тернопільському медичному університеті. Багато моментів з цього студентського життя ви втрачаєте назавжди, але з іншого боку цей день є радісним, бо він дає світло надії і радість зустрічі з майбутнім. Сьогодні – це той момент, коли ви вступаєте на свою широку і незалежну життєву дорогу.

Тут присутні 990 випускників. Всі ви завтра розпочнете свою фахову діяльність. Тільки від вас буде залежати, в якому напрямку ви підете. Хочу попередити, що ваш життєвий шлях не завжди буде гладкий і рівний. На ньому будуть перешкоди, перепони, виклики. Ми віримо, що ви підете своїм життєвим шляхом впевнено і твердо, досягнете багато славних перемог і вершин професійного успіху.

Сьогодні ми маємо унікальних випускників. Вперше в історії України з’являється нова професія – парамедик. І вже завтра 29 наших випускників – фахівців в галузі екстреної медичної допомоги – увіллються в бригади швидкої допомоги і працюватимуть у відділеннях екстреної медичної допомоги в лікарнях. Вони здобули знання та навички з надання допомоги під час невідкладних станів. Це ті спеціалісти, від яких буде залежати життя людей по декілька разів на день. Окрім фахових знань, важливих для парамедиків, їх навчали стресостійкості, вмінню правильно орієнтуватися в ситуації, ефективно комунікувати в команді. Вони пройшли десятки тренінгів, курсів, брали участь у фахових змаганнях і дуже потрібні службі екстреної медичної допомоги. Інша група унікальних спеціалістів, які сьогодні отримають дипломи, це магістри в галузі громадського здоров’я. Коли ми говоримо про громадське здоров’я, то маємо на увазі профілактику захворювань, зміцнення здоров’я і продовження тривалості життя. Це також менеджмент в охороні здоров’я, епідеміологія. Саме цими важливими для суспільства проблемами будуть займатися магістри в галузі громадського здоров’я.

Сьогодні традиційно випускаємо лікарів, провізорів, медсестер, стоматологів, фізичних терапевтів. Дорогі друзі, ви повинні пам’ятати, що обрали найбільш шановану і благородну професію. Ми впевнені, що вона була для вас омріяною. Закликаємо вас ніколи не зраджувати своїй професії, розвиватися в ній, тоді ви будете жити в гармонії з собою. Є відома промова Стіва Джобса перед випускниками Стенфордського університету. У ній є важлива думка: «Пам’ятайте, що ваш час обмежений, тому не дозволяйте собі таку розкіш, як жити чужим життям, не потрапляйте в пастку догми, яка говорить, що жити треба, керуючись чужими думками, не дозволяйте шуму чужих думок перебивати ваш внутрішній голос. І найголовніше – майте мужність прислухатися до свого внутрішнього голосу, до свого серця та інтуїції». Якщо будете любити свою професію, чесно виконувати свої професійні обов’язки, якщо ваша професія даватиме вам гідне матеріальне забезпечення для вас і вашої родини, то ви житимете в гармонії з собою і світом загалом. Для того, щоб бути затребуваним у своєму фаху, вам треба буде постійно вдосконалюватися. Медицина – це та галузь, яка розвивається постійно, стрімко розвивається діагностика, з’являються нові механізми патогенезу тієї чи іншої хвороби. Тому вам потрібно постійно розвиватися, читати останні медичні новини і освоювати нові технології, стимулювати себе рости професійно. Вам випала доля завершувати медичну реформу, розпочату в Україні і від вас буде залежати майбутнє системи охорони України.

Ми з вами живемо в епоху глобалізму і кожен з вас має можливість жити і працювати в будь-якому куточку світу. Вас будуть запрошувати на роботу в країни Східної Європи. Багато наших випускників є висококласними спеціалістами в країнах Західної Європи, США чи Канаді. Я закликаю вас, якщо  буде нагода стажуватися, працювати за кордоном і освоювати передові методики лікування, діагностики, постарайтеся повернутися на батьківщину, бо найбільше ви потрібні своєму народу.

Ви обрали найальтруїстичнішу професію – і люди очікують на вашу допомогу. Серед вас зараз є багато мрійників. Всі ваші мрії здійсняться. Не розчаровуйтеся, якщо ви не досягнете високих кар’єрних вершин. Наш університет за 63 роки його історії закінчило більше 30 тисяч випускників. Більшість з них, як і випускників інших медичних вишів, працює саме у первинній і вторинній ланці надання медичної допомоги. Саме вони є фундаментом нашої медицини і від них залежить здоров’я і життя багатьох людей. Саме завдяки їх старанням багато людей здобули щастя бути здоровими.

Є дві категорії людей, які визначають траєкторію розвитку особистості, від яких залежить цей день сьогодні. Я маю на увазі ваших вчителів і батьків. Упродовж навчання в нашому університеті ви отримали фундаментальні знання. Згадайте тих, хто щодня ділився знаннями і досвідом з вами, хто вкладав у вас свою душу. Подякуйте вчителям. Найкращою нагородою і подякою для них будуть ваші успіхи.

Ваші батьки і сьогодні прийшли сюди, щоб вас підтримати. Упродовж навчання вони були вашою опорою. Багато з них важко працювали, щоб дати вам медичну освіту. Вони раділи вашим успіхам і засмучувалися вашим невдачам. Можливо, для них це свято є більшим, аніж для вас. Низько вклоніться своїм батькам.

Дорогі батьки, щиро вітаємо вас з святом. Ваші діти невдовзі почнуть незалежну трудову діяльність і ми впевнені. Що ви зможете пишатися їхніми професійними успіхами. Тепер настає їхня черга допомагати вам.

Увесь цей час ви навчалися поряд з іноземними студентами. Зараз ви бачите сімнадцять прапорів інших країн. Це означає, що сьогодні дипломи отримають студенти, які приїхали на навчання з сімнадцяти країн. Вже за декілька днів вони поїдуть додому. Але я сподіваюся, що вони будуть пам’ятати Україну і наш університет, а також стануть неофіційними дипломатами нашої батьківщини

Залишайтеся відчайдушними, залишайтеся мрійниками, мрійте навіть якщо іноді ці мрії утопічні, не прогинайтеся під обставинами, йдіть до успіхів – і ви підкорите цей світ. Досягайте великих успіхів, творіть добро. Бажаємо доброї долі, широкої життєвої дороги. Нехай Господь допомагає вам у професійній діяльності. Слава випускникам Тернопільського національного медичного університету! Слава Україні!», – звернувся ректор ТНМУ Михайло Корда.

Привітав випускників голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш. У своїй промові він зазначив, що дипломи отримали майбутні професіонали. Він додав, що випускники Тернопільського медичного університету є одними з найкращих професіоналів-медиків в країні. Неодноразово вони отримували нагороди і відзнаки від президента країни, Кабінету Міністрів. Володимир Труш передав вітання від міністра охорони здоров’я, який планував бути присутнім на урочистій церемонії, але через брак часу у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції і щільним графіком не зміг цього зробити.

Очільник області вручив Михайлу Корді державну нагороду – орден «За заслуги» ІІІ ступеня, який було присвоєно ректору ТНМУ згідно з Указом Президента України №195/2021 від 17 травня 2021 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки».

Почесну грамоту Кабінету Міністрів України отримали завідувач кафедри загальної хімії Григорій Загричук, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Василь Качор, доцент кафедри гістології та ембріології Соломія Крамар.

«Молоді, перспективні, розумні, сповнені життєвої енергії та наснаги будувати українську державу. Шановні випускники, майбутні медики, лікарі! Від імені голови та депутатського корпусу Тернопільської обласної ради вітаю вас з цим святом. Ви обрали благородний, але нелегкий шлях. Ви обрали шлях служіння людям! Адже медик – це одна з найвідповідальніших професій. Медик – це професія, дарована Богом. Дивлячись сьогодні на вас мене переповнює гордість і вдячність за те, що перед собою бачу молодих людей, в яких є майбутнє, а, отже, є майбутнє в України. Висловлюю вдячність викладацькому складу за підготовку таких професійних фахівців, які, переконаний, принесуть державі не одне визнання. Дорогі випускники, щиро бажаю вам міцного здоров`я, доброї долі, терпіння, благополуччя, успіху та професійних здобутків. Завжди йдіть вперед і пам’ятайте: життя й здоров’я людини – найголовніші цінності, а ви – гаранти їх збереження. Успіхів Вам», – побажав перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

Секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак передав вітання від голови міста Сергія Надала та депутатського корпусу. Він зазначив, що упродовж останнього року людство змушене було переглянути підхід до збереження здоров’я і значно зросла цінність лікаря, тому ця професія стала ще більш важливою.

Директор департамент охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко подякувала випускникам ТНМУ за те, що вони обрали медицину. На її думку, треба бути справді відважною особистістю, щоб працювати в медичній галузі. Ольга Маркіянівна наголосила на тому, що робота лікаря передбачає постійний розвиток і вміння бути чуйними.

Керівник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР Василь Даньчак привітав вчену раду та випускників ТНМУ з важливим святом. Він висловив впевненість у тому, що попереду у молодих людей нелегкий, але цікавий професійний шлях.

Наказ про присвоєння звання лікаря оголосив помічник проректора з науково-педагогічної роботи, доцент Григорій Загричук.

Дипломи з відзнакою вручив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай. Їх отримали Оксана Велеган, Марія Гогой, Юлія Гупалюк, Дарія Каленська, Анна Комар, Олена Луй, Христина Пилип, Тетяна Болюхович, Богдан Рокун, Тетяна Стахів, Анастасія Трофимчук, Наталія Федорчук, Оксана Шевчук.

Дипломи випускникам вручив декан медичного факультету, професор Петро Лихацький.

Дипломи магістра «Громадського здоров’я» з відзнакою отримали Леонід Бицюра, Надія Гандзюк, Оксана Качмар, Наталія Лемук, Наталія Кравець, Віктор Репута, Ігор Стецюк, Надія Фарійон, Ірина Шишацька.

Наказ по стоматологічному факультету зачитала заступник декана, доцент Людмила Пацкань.

Ректор ТНМУ, професор Михайло Корда вручив дипломи з відзнакою Соломії Ткачук, Богдані Пащук, Ярині Тильчак, Сніжані Ковенько.

Дипломи лікарів-стоматологів вручила декан стоматологічного факультету, доцент Світлана Бойцанюк.

Наказ по фармацевтичному факультету оголосив заступник декана фармацевтичного факультету, доцент Ігор Бердей.

Дипломи вручив декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко.

Наказ по навчально-науковому інституту медсестринства зачитала заступник директора, доцент Світлана Даньчак.

Диплом парамедика з відзнакою отримала Аліна Томків.

Свої дипломи випускники одержали від директора навчально-наукового інституту медсестринства, професора Світлани Ястремської.

Наказ по факультету іноземних студентів зачитав заступник декана факультету іноземних студентів Михайло Фурдела.

Дипломи вручив декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський.

Після вручення дипломів випускники медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів, факультету іноземних студентів та навчально-наукового інституту медсестринства прийняли клятви лікаря, провізора, парамедика  та медичної сестри.

Клятву зачитали лікар Денис Онофрійчук  та Варша Кашяп.

Слова подяки від випускників університету висловили Юлія Бандрівська та Хуберт Віктор Мікоша.

Відео трансляцію можна переглянути тут: https://www.facebook.com/tdmu.official/videos/603579027259671

Фотоальбом тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tdmu.official&set=a.4003765469745553

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини автора і Шумаєля Кхана Атхара.