Меню Закрити

Не навчанням єдиним: студенти ТНМУ перетворили хобі в успішний проєкт

Інколи студентське життя буває одноманітним та заклопотаним: щоденні лекції, новий матеріал та домашні завдання забирають багато сил. Часом навчальні тижні стають подібними між собою. Для того, щоб урізноманітнити своє життя та не потонути у буденності молоді люди шукають захоплення до душі.

Активні та творчі студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського об’єдналися для створення влогу «Outlook», де розповідають про життя студентів-медиків, діляться зі своєю аудиторією університетськими новинами, організовують онлайн-лекції, зустрічі з провідними українськими науковцями-медиками у різних галузях.

Сьогодні ми спілкуємося з цілеспрямованою й активною керівницею «Outlook» Юлією Правок, студенткою шостого курсу медичного факультету ТНМУ, яка є яскравим прикладом для наслідування, впевненою, завзятою та щирою молодою дівчиною.

Життєве кредо: 80% успіху – це з’явитись у потрібному місці в потрібний час!

Юліє, що Вам найбільше подобається у Вашій майбутній професії?

Професія лікаря – це про постійне навчання, самовдосконалення, мотивація та особистісне зростання. В комплексі це дозволяє «тримати руку на пульсі» сучасності, бути прогресивним медиком, науковцем-новатором, який працює на якісний стабільний результат – покращення і збереження фізичного і ментального здоров’я нації.

Яка мета й ідея влогу “Outlook”?

Мета студентського влогу «Outlook» – об’єднати однодумців, а от провідна ідея – виконати це цікавими новими способами: за допомогою колективних брейнштормів, під час планування онлайн та офлайн проєктів, покрокової розробки плану дій, при будуванні робочих стосунків в колективі, в процесі виконання поставлених цілей, в загальному під час проведення волонтерських, громадських, оствітньо-наукових та розважальних заходів. Ми об’єднуємо не лише людей з подібними захопленнями, ми залучаємо всіх охочих, зацікавлюємо читачів блогу і дозволяємо допомагати нам просувати ідеї в маси, втілювати щось нове (наприклад, онлайн-лекції з топовими спікерами, всесвітньо відомими лікарями, видатними українськими науковцями і фахівцями), розвивати вже давно відомі й всіма улюблені проєкти, наприклад, студентський квест, таким чином разом рухатись до яскравого щасливого майбутнього, де кожен студент знайде своє місце в житті, здобуде омріяну спеціальність і матиме міцний фундамент під ногами – теоретичні знання, практичні навички з університету, а на додачу оволодіє актуальними Soft Skills (м’якими навичками), знайде потрібні знайомства, розширить світогляд і вийде за межі звичного бачення професії лікаря.

Коли та яким чином був заснований проєкт?

— В лютому 2018 року в соціальній мережі Інстаграм на сторінці «Outlook» з’явився перший допис, де було анонсовано, що відтепер ТНМУ матиме студентське телебачення. Чому було сказано саме так? Бо ми, насамперед, творці візуального контенту і за допомогою коротких відео почали по-новому висвітлювати події. Команда активних і зацікавлених в творчості студентів з різних курсів та факультетів об’єдналась для того, щоб зробити життя більш яскравим і насиченим. Але концепція студентського телебачення швидко вичерпала себе й на заміну прийшла ідея «живого» студентського блогу, де можна знайти фактично усе: від анонсів актуальних подій до навчальних фото- та відеоматеріалів, прочитати і подивитись інтерв’ю з викладачами, успішними студентами, долучитись до волонтерства і відпочити від буденності за допомогою цікавих інтерактивів, конкурсів, розіграшів.

Про що розповідаєте у своїх постах, відеороликах?

— Ми з командою намагаємось тримати баланс між освітньо-навчальним та відволікаючо-розважальним наповненням профілю. В постійних рубриках як, наприклад, English day, тести КРОК, інтерв’ю «Твоя спеціальність» та «10 запитань лікарю-спеціалісту» ми висвітлюємо корисні навчальні матеріали, сучасну наукову інформацію і актуальні проблеми медицини. Ці рубрики вдало поєднуються з легкими розважальними відео-stories, тематичними відео, що присвячені певному святу, визначній події, знаменній даті чи певному волонтерському, благодійному, громадському заходу. Окрім цього, в нас завжди є спілкування з аудиторією за допомогою опитувань чи ігор.

Які були очікування від проєкту? Чи були страхи й переживання?

— У проєкт ми заклали ідею актуальності для студентів та університету та максимальної гнучкості на шляху нашого розвитку, тобто головне для нас – це мати можливість бути цікавими, трендовими і такими, за якими хочеться слідкувати. З цього логічно виникає і наш найбільший страх – бути нудними, неактуальними і такими, що лише повторюють вже придумане кимось, не генеруючи свого власного, унікального, новаторського контенту.

Розкажіть про принципи роботи та правила, яких дотримуєтеся Ви та члени команди?

— Основний принцип – бути командою. Хоч в нас є розподіл обов’язків і делегування, але кожен може спробувати себе у різних сферах. Як бути організатором, так і виконавцем, як продумувати ідеї, так і прописувати конкретний список дій. Ми навчаємось один в одного, допомагаємо на всіх етапах, підтримуємо, замінюємо, якщо потрібно, підстраховуємо. Ще один не менш важливий принцип – це говорити про все, що не влаштовує. Не мовчати, не тримати образи, а шляхом конструктивного діалогу вирішувати конфліктні ситуації, долати труднощі. «Outlook» – це про єдність, а не про індивідуальні амбіції.

Чи важко Вам поєднувати навчання в університеті з роботою в проєкті?

— Особисто для мене, робота в блозі є досить складною і відповідальною, оскільки потрібно не лише виконувати певний обсяг роботи, а й тримати в тонусі колектив, проводити збори, обговорювати важливі питання, продумувати ідеї, шукати варіанти для співпраці, налагоджувати зв’язки, раціонально делегувати обов’язки і при цьому залишатись таким ж сумлінним виконавцем рутинних завдань (писати пости, створювати картинки, записувати і публікувати розмовні сторіс). Попри все, робота в команді блогу є мотивуючою і надихаючою, тому й вдається успішно поєднувати з навчанням, науковою діяльністю та особистим життям.

Що спонукало Вас стати частиною команди «Outlook»?

— Долучитись до блогу мені запропонувала засновниця, а зараз вже випускниця ТНМУ, – Юлія Бандрівська, якій я вдячна за цю можливість спробувати свої сили в написанні текстів для відео і публікацій в профілі. Я одразу ж погодилась і не шкодую ні краплі. Це неймовірний досвід! Згодом Юля навчила мене усьому – знімати і монтувати відео, створювати красиві креативні картинки й презентації, прописувати проєкти. Не лише Юля, а й увесь колектив – це люди, з якими хочеться працювати, творити. Тому кожен аутлуківець – це причина, чому я досі займаюсь такою роботою. Вони усі дуже класні!

Чим, на Вашу думку, цікавий та корисний блог для студентів?

— Для студентів-медиків загалом – ми цікавий приклад багатофункціональності і вміння поєднувати складне навчання в медичному з різноплановою роботою, зйомкою і монтажем відео, фотографуванням і створенням картинок, написанням текстів, організацією лекцій, благодійних і волонтерських заходів, громадських проєктів. Хоча це не лише для студентів-медиків приклад, а й для абітурієнтів, студентів інших спеціальностей. Мені здається, ведучи такого типу медичний блог – ми йдемо в ногу з часом і тому приносимо користь для інших. Ми в тренді!

Журналіст ТНМУ Соломія Гнатишин.

Світлини Юлії Правок