Меню Закрити

Урочиста посвята першокурсників у студенти ТНМУ

Урочисте засідання вченої ради Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського з нагоди матрикуляції студентів першого курсу відбулося 31 серпня 2021 року у внутрішньому дворику адміністративного корпусу вишу.

Святкове дійство відкрив ректор ТНМУ, професор Михайло Корда. Урочистості розпочалися з благословення високопреосвящених владик і всечесних отців та спільної молитви.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Православної церкви України Нестор під час вітального слова наголосив на тому, що сьогоднішні першокурсники розпочинають своє навчання в одному з найкращих медичних університетів України. «Знання, які ви тут отримаєте, будуть допомагати у вашому професійному служінні людям. Лікар – насправді не стільки професія, скільки покликання і служіння людям. Дуже часто ця праця буває важкою і невдячною, але кожен з вас усвідомлює свою особливу місію. Пам’ятайте, що не все залежить від ваших вмінь і знань. Життя дає і забирає Бог. Якщо ви будете лікувати своїх пацієнтів душею, словом, своїми знаннями і практичними вміннями з Божою допомогою, то всі ваші зусилля будуть успішними. Нехай Господь благословить ваше навчання», – зазначив владика Нестор.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор сказав, що студентство є особливим періодом, коли людина здобуває особливий досвід і знання. «На вас вже очікують ваші пацієнти. Вони покладаються на вас і очікують професіоналізму, доброти і милосердя. Нехай цей час навчання стане для кожного студента радісним часом, часом подолання багатьох труднощів студентського життя і зростання вас як високопрофесійних лікарів. Нехай покров Матері Божої і Боже благословення завжди буде з вами», – побажав владика Теодор.

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай надав слово для привітання ректору Тернопільського медуніверситету Михайлу Корді.

«Лише два місяці тому в нас відбулася церемонія вручення дипломів випускникам університету, а сьогодні ми приймаємо до нашого вишу нових студентів. Студентська університетська родина ТНМУ налічує 7500 майбутніх лікарів, стоматологів, фармацевтів, медичних сестер… Вони своїми здобутками у навчанні, результатами на державних іспитах, перемогами на всеукраїнських олімпіадах завжди підтверджують високий статус нашого університету як одного з провідних вишів України. Ми дуже сподіваємося, що ви продовжите цю славну традицію. Я вже сьогодні можу сказати, якщо ви стоїте тут, то ви цілеспрямовані, високо мотивовані, одні з найкращих випускників шкіл цього року. Ви чудово справилися з випускними випробуваннями і отримали високі результати зі складання ЗНО, завдяки чому прохідний бал в нашому університеті становив 175,2. Це один з кращих показників в Україні. Тут присутні п’ять випускників шкіл, які склали ЗНО на 200 балів», – сказав Михайло Корда.

Михайло Михайлович вручив пам’ятні подарунки від університету студентам, які отримали найвищі бали зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема Вікторії Костецькій, Назару Колясі, Дмитру Дацюку, Марії Соломахіній, Роману Струку.

Продовжуючи вітальне слово ректор ТНМУ, професор Михайло Корда наголосив на тому, що навчання в медичному університеті  є цікавим і нелегким. За його словами, вимоги до якості підготовки фахівців медичних спеціальностей у кожній країні світу є надзвичайно високими. Він додав, що у знаннях і вміннях лікарів не може бути прогалин, адже кожна прогалина призводить до помилок. Ціна помилки – людське здоров’я і життя.

«Традиційно найбільшу кількість вступників маємо зі спеціальності «Медицина». Цього року ми приймаємо 366 майбутніх лікарів. Ви повинні розуміти, що з початком професійної діяльності у вас не буде вихідних і відпочинку, вас будуть турбувати телефонними дзвінками родичі і знайомі. Але з іншого боку, надзвичайно важливо для людини бути затребуваним фахівцем. Щастя полягає в тому, щоб бути потрібними своїм близьким, родині, суспільству. Хочу попередити, що вам доведеться вчитися навіть після закінчення університету, адже медицина розвивається надзвичайно швидко, з’являються нові хвороби, нові методи діагностики і лікування. Зараз перед вами стоїть багато завдань, але досягнення вашої мети варте цього. В результаті ви станете висококласними спеціалістами, потрібними на ринку праці України і за кордоном.

Жоден лікар не може обійтися без фармацевта. У кожній країні світу професія фармацевта стоїть поряд з професією лікаря. Фармацевт, як і лікар, відповідає за здоров’я і життя людини. Ми приймаємо на навчання 198 майбутніх провізорів. Упродовж 20-річної діяльності фармацевтичного факультети ми випустили понад 3000 провізорів. Сьогодні вони працюють в аптеках, науковцями в фармацевтичних лабораторіях, менеджерами в фармацевтичних компаніях або фабриках. Фармацевтичний ринок дуже великий і на ньому ви обов’язково знайдете своє місце через п’ять років. Упродовж цих п’яти років вам треба буде фундаментально вивчати різні дисципліни. На вас очікують добре оснащені хімічна лабораторія, лабораторія технології створення ліків, виробнича аптека, тренінговий клас фармацевтичного товарознавства. Колектив фармацевтичного факультету за своїм якісним складом є сьогодні одним з найкращих в Україні.

Ще одна група студентів, яких ми приймаємо сьогодні, – це наші майбутні лікарі-стоматологи. Красива посмішка і здорові зуби є показниками здоров’я, благополуччя, впевненості в собі. Саме вам через п’ять років доведеться робити інших людей привабливими і щасливими. Сучасна стоматологія – це високо технологічна галузь, яка вимагає глибоких теоретичних знань і досконале володіння практичними навичками. Для вас в університеті створені всі необхідні умови. На вас очікують п’ять спеціалізованих стоматологічних кафедр. Кожен навчальний клас обладнаний сучасною стоматологічною установкою. Ви будете навчатися в фантомних класах центру симуляційного навчання. Кращі з вас будуть мати можливість стажуватися і проходити практику за кордоном.

Ми раді приймати таку категорію вступників, як парамедики. Наш університет вперше в Україні започаткував цю спеціальність три роки тому. Два місяці назад відбувся перший випуск парамедиків. 29 унікальних спеціалістів розпочали свою роботу в складі бригад екстреної медичної допомоги, а ще частина буде працювати у відділеннях екстреної медичної допомоги лікарень. Ці спеціалісти надзвичайно необхідні системі екстреної допомоги в Україні. Про це свідчить такий факт: в країнах, де працюють парамедики, втрат від важких травм і випадків в десятки разів менше, ніж в Україні. Упродовж трьох років вас будуть вчити надавати екстрену допомогу під час невідкладних станів, навчатимуть алгоритму порятунку людського життя. Вашими викладачами будуть лікарі-практики з великим досвідом роботи, переможці всеукраїнських і міжнародних змагань. Ви будете отримувати практичні навички від інструкторів з-за кордону з наших партнерських університетів.

За результатами соціологічних досліджень щодо престижності професій у різних країнах світу в першу п’ятірку завжди входить професія медичної сестри. Сучасна медична сестра – це не помічник лікаря, це самостійна спеціальність, яка має всі кваліфікаційні рівні – від молодшого спеціаліста до магістра і доктора філософії з медсестринства. Після завершення навчання за освітнім кваліфікаційним рівнем бакалавр ви будете мати змогу навчатися  в нашому університеті у магістратурі, а за бажанням зможете вступити до аспірантури і здобути науковий ступінь. Наш університет чи не єдиний в Україні, який має таку програму. У нас також діють програми подвійних дипломів спільно з іноземними інститутами медсестринства. Ви зможете паралельно навчатися в закордонних університетах-партнерах в Європі і отримати разом з дипломом ТНМУ ще й диплом медичної сестри європейського взірця.

Наприкінці минулого навчального року ми отримали запити від лікарень скерувати на роботу наших випускників зі спеціальності «Фізична терапія. Ерготерапія». Ця спеціальність набуває все більшої популярності. Сьогодні ми приймаємо 90 студентів, які здобуватимуть професію фізичного терапевта на бакалаврському та магістерському рівнях. Без вашої допомоги не обійдеться жоден лікар, особливо травматологи, невропатологи, кардіологи. Вас будуть навчати методикам відновлення пацієнта після важких хвороб, масивних хірургічних втручань, після травм за допомогою фізичних вправ. Базами для вашого навчання і практики стануть тренажерні центри нашого університету, реабілітаційні центри Тернополя, реабілітаційні відділення тернопільських лікарень, знаменита на весь світ клініка Козявкіна у Трускавці, реабілітаційна обласна лікарня у Більче-Золотому. Також наші студенти, які здобувають спеціальність фізичного терапевта, мають можливість стажуватися за кордоном.

Сьогодні є ще одні особливі студенти – майбутні магістри в галузі громадського здоров’я. Ми започаткували цю спеціальність разом з нашим університетом-партнером з Берліну – Акконським університетом. Лекції з громадського здоров’я будуть читати і німецькі професори. Наш університет є членом Міжнародного альянсу з глобального здоров’я. Ви будете займатися профілактикою хвороб, епідеміологією інфекційних і неінфекційних захворювань, зміцненням здоров’я людей шляхом організації зусиль суспільства. Такі спеціалісти особливо необхідні у сучасний період в  Україні і за кордоном. Оскільки зараз час пандемій, кліматичних змін, екологічних катастроф.

Для вас створені всі необхідні умови. Ми пишаємося нашим потужним професорсько-викладацьким складом. Вас будуть навчати більше, ніж 120 докторів наук, професорів, понад 400 кандидатів наук, доцентів. Кожного дня вони будуть передавати свій досвід, знання, вміння.

Раджу вам з перших днів навчання ознайомитися з можливостями нашої бібліотеки і використовувати її бібліотечний фонд, читальну залу та інше. Наша бібліотека є не тільки сховищем книг і місцем для комфортного навчання після занять, а також культурним осередком нашого університету, де відбуваються творчі зустрічі, презентації, майстер-класи і воркшопи.

Родзинкою нашого університету є центр симуляційного навчання, де ви будете шліфувати свої практичні навички, котрі будуть необхідні у подальшій професійній діяльності. Ще однією особливістю нашого університету є широке використання комп’ютерних технологій.

Окрім інтенсивного навчання, ви будете мати багато можливостей для цікавого дозвілля. В університеті функціонують всі можливі гуртки і спортивні секції. Ви можете стати учасниками унікальної події, яка є тільки в нашому університеті. Це Міжнародні студентські літні школи.

Ми є партнерами 88 закордонних університетів. За умови успішного навчання і відмінного знання іноземної мови матимете можливість брати участь у програмах академічних обмінів. Також будете мати змогу займатися науковою роботою, адже при кожній кафедрі функціонує науковий гурток.

Ми дуже хочемо, щоб після закінчення університету ви стали не тільки високо кваліфікованими фахівцями, а й патріотами своєї країни. Ви будете навчатися поряд з іноземними студентами, яких  є понад 2500 з 60 країн світу. Вітаємо вас з початком нового навчального року. Нехай вам щастить! Доброї вам долі і успішного навчання», – побажав ректор Михайло Корда.

Він також звернувся до іноземних студентів англійською мовою.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш привітав першокурсників з початком навчального року. «Здобуття медичної освіти є важливим не лише для вас особисто, але й для всієї країни. Пандемія показала, наскільки цінна праця лікарів, наскільки велике значення має допомога студентів медуніверситету. Я бажаю вам амбітних цілей, звершень ваших задумів, щоб вами пишалися батьки, викладачі, область і уся країна, — зазначив Володимир Труш.

«Я щиро радію, що стільки розумних і амбітних молодих людей обрали для навчання ВНЗ, який є справжньою науковою перлиною нашого краю. Тут готують еліту України – висококваліфікованих медиків, які в майбутньому рятуватимуть життя. Адже, мабуть, ніхто не стане сперечатися, що людське життя є найбільшою цінністю та найбільшим даром. Дорогі першокурсники, ви обрали нелегку професію. Але, ступаючи на медичну ниву, ви повинні розуміти, що Господь дав вам силу перемогти всі випробування. Ви маєте пам’ятати, чим більше знань почерпнете в своїх мудрих наставників – викладачів, тим фаховішими спеціалістами ви станете.

Від всього депутатського корпусу Тернопільської обласної ради бажаю студентам-медикам натхнення, терпіння та наполегливості, ставити перед собою амбітні цілі, йти до них і ніколи не зупинятися, як би не було складно, а також – творити добро своїми чистими серцями та відкритою душею! Успіхів вам, дорогі першокурсники! Нехай знання, здобуті в університеті, стануть у нагоді не лише вам, а й вашим рідним, близьким, нашій Україні та цілому людству!», – зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«Від сьогодні у вас починається надзвичайно цікавий і успішний етап у житті, адже ви стаєте частиною великої сім’ї медичного університету – найкращого медичного закладу вищої освіти України. Ви маєте можливість отримати гідні знання і шляхетну професію лікаря, рятувати життя і здоров’я людей. Як казав Гіпократ: «Медицина – це найблагородніше і найвище із мистецтв». Для того, щоб досягати успіху, потрібно багато і наполегливо вчитись, працювати і постійно опановувати нове, – звернувся до майбутніх студентів міський голова Сергій Надал. – Бажаю вам бути також активними учасниками громадського і суспільного життя університету та міста. Адже Тернопіль – це Молодіжна столиця України, що потребує ваших ідей, енергії, знань, завзяття. Успіху вам, натхнення, впертості, везіння у всіх справах і починаннях. Нехай вами гордяться ваші батьки, університет, наше місто і країна».

Міський голова Тернополя подякував усім студентам-медикам, які впродовж двох років, у часи пандемії COVID-19, допомагають лікарям рятувати життя людей.

Директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко наголосила на тому, що всім сьогоднішнім першокурсникам пощастило стати студентами ТНМУ. Вона побажала не боятися труднощів і долати всі перешкоди під час навчання і досягати успіху в професії та особистому житті.

Слова вітань прозвучали також від декана медичного факультету,  професора Петра Лихацького, декана фармацевтичного факультету, доцента Дмитра Коробка, декана стоматологічного факультету, доцента Світлани Бойцанюк, декана факультету іноземних студентів, професора Петра Сельського, заступника директора навчально-наукового інституту медсестринства, доцента Світлани Даньчак.

Урочисту присягу студента зачитав доцент Григорій Загричук.

На завершення урочистого засідання вченої ради ТНМУ матрикули студентам, які отримали найвищі бали рейтингу зовнішнього незалежного оцінювання, вручив ректор університету Михайло Корда. Кожен першокурсник отримав «Путівник студента», в якому зібрана уся необхідна інформація про університет та студентське життя. Цього дня ментори ближче знайомилися зі своїми підопічними.

 

Фотоальбом тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tdmu.official&set=a.4202588366529928

Онлайн трансляція матрикуляції тут: https://www.facebook.com/tdmu.official/videos/197250238999710

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Яніни Чайківської, Шумаеля Кхана Атхара і Дакшина Кумара.