Меню Закрити

Фахове стажування з фізичної терапії та ерготерапії пройшла завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання на базі загальної факультетської лікарні Праги

Завдяки участі в програмі «MEDEVAС», яка була організована Чеським Посольством в Україні та Міністерством внутрішніх справ Чехії завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, проф. Попович Дарія Володимирівна з 2.10. 2021 по 9.10. 2021 р. пройшла другий етап фахового стажування  з питань фізичної реабілітації та ерготерапії в загальній факультетській лікарні (перший освітній етап проходила з 5.05 – 25.05. 2019 р. при першому медичному факультеті Карлового університету в м. Прага). Проф. Попович Д.В. представляла Тернопільський національний медичний університету ім. І.Горбачевського серед 5-ти запрошених учасників від 4-х вузів України (Київського національного університету фізичного виховання і спорту України, Львівського державного університету фізичної культури, Волинського національного університету імені Лесі Українки та Тернопільського національного медичного університету ім. І.Горбачевського). Стажування було реалізоване як проект Постійної медично-гуманітарної програми MEDEVAC з наміром поглиблення зв’язків і співпраці з партнерськими інституціями в Україні, а також підвищення кваліфікації українських фахівців з метою довгострокового зміцнення рівня освіти в області фізіотерапії.

Під час перебування делегації з України відбулась зустріч з головним лікарем загальної факультетської лікарні і командою фахівців – фізичних терапевтів, ерготерапевтів, яка відбулася в приміщенні Карлового університету з представниками ВНЗ України та пройшла у дружній атмосфері. Фахове стажування проходило на базах першого медичного факультету Пражського (Карлового) університету та загальної факультетської лікарні за напрямом фізична терапія та ерготерапія.

В період фахового стажування проф. Дарія Попович ознайомилась з роботою загальної факультетської лікарні та мала змогу ознайомитись з роботою освітньої підготовки спеціалістів з фізичної терапії та ерготерапії при першому медичному факультеті Карлового університету в м. Прага (Чехія).

    

За час перебування у м. Прага завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Дарія Попович ознайомилась з роботою клініки реабілітаційної медицини (Альбертов) та загальної факультетської лікарні, факультетської поліклініки  та неврологічної лікарні, де мала змогу перебувати у відділеннях та кабінетах спеціалістів ФТ та ЕТ під час консультацій хворих.

Під час перебування в загальній факультетській лікарні спеціалістами проводились майстер-класи із спеціальних методів реабілітації (за методом Войти, Бобат і Маккензі) та клінічних практик за методиками KRL, а також VFN, PNF. Крім цього, було проведено ознайомлення з методами фізіотерапії, які проводять в неврологічній лікарні.

Під час фахового стажування спеціалістами були представлені зразки клінічних протоколів, які ведуться  лікарями-реабілітологами, фізичними терапевтами, ерготерапевтами та іншими спеціалістами.

     

Надзвичайно важливим було освоєння практичного уміння роботи мультидисциплінарної команди (лікаря-реабілітолога, фізичного терапевта, ерготерапевта, психолога, мовного терапевта, соціального працівника та інших вузьких спеціалістів) в клініках різного профілю та розробка реабілітаційних програм для пацієнтів під час перебування в стаціонарі та після виписки із нього, в поліклініці та перебування хворого в реабілітаційних центрах, в санаторно-курортних закладах та вдома.

Відповідно до програми MEDEVAC фахового стажування була надана можливість перебувати на теоретичних  та практичних заняттях, де вивчали різноманітні  реабілітаційні методи: (методи Войти, Бобат,  Маккензі, м’язеву стимуляцію, PNF), фізіотерапевтичні процедури за допомою апаратів (світлотерапія, магнітотерапія, термотерапія, гідротерапія), які застосовуються в Загальній факультетській лікарні м. Праги.

Велику зацікавленість було виявлено викладачами українських ВНЗ  при ознайомленні з роботою страхової медицини, а також з обов’язками спеціалістів, які приймають участь в реабілітаційному процесі під час лікування, ранньої, тривалої та пізньої реабілітації та знайомство з впровадженням страхової медицини в лікувальний процес на всіх етапах реабілітації та надання реабілітаційних послуг з пропозицією отримати необхідне  реабілітаційне обладнання пацієнту за кошти страхової медицини.

Представники ВНЗ України під час фахового стажування в м. Прага мали змогу приймати участь у практичному семінарі «Застосування електро – та ультразвукової терапії при різних нозологіях» та відвідати практичне заняття з основ Войт-терапії в модифікації проф. Чапової (Чешська республіка) та практичне заняття з концепції основ Бобат терапії.

В рамках фахового стажування в Карловому університеті усі учасники програми MEDEVAC мали змогу перебувати на лекції ізраїльського професора Dr., PhD.  Tzvica Greenbaum (Ізраїль, Тель- Авів) на тему: «How to manage Headache in the Musculoskeletal Practice?», в якій він розглянув застосування фізичної терапії при різних видах головного болю.

Після завершення фахового стажування за програмою MEDEVAC представниками Міністерства внутрішніх справ Чехії при участі команди спеціалістів загальної факультетської лікарні у Карловому університеті спеціальностей фізична терапія та ерготерапія було вручено сертифікати учасникам програми – викладачам ВНЗ України в т.ч. Дарії Попович.

Досвід, який був набутий під час фахового стажування проф. Попович Д.В. при ознайомленні із навчальним процесом у Карловому університеті за спеціальностями фізична терапія та ерготерапія, з роботою загальної факультетської лікарні  м. Праги, а також з методами реабілітації і реабілітаційними програмами, які застосовувались під час лікування хворих дасть змогу застосовувати набуті знання в майбутньому на практиці в навчальному та лікувальному процесі при  виконанні своїх професійних обов’язків.

За результатами стажування отримана інформація буде впроваджена:

– в навчальний та лікувальний процеси кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання.

– висвітлено на WEB порталі ТНМУ.

– опубліковано у фахових виданнях.

     Інформацію подала завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання проф. Попович Д.В.