Меню Закрити

Студенти ТНМУ про мобінг та його вплив на ментальне здоров’я

8 листопада 2021 року у стінах Тернопільської української гімназії імені Івана Франка студентами ТНМУ – Ольгою Чауш та Богданом Авдєєвим – було ораганізовано захід на тему мобінгу в Україні. Його метою було донести до старшокласників, що це таке, чим він загрожує та як із цим боротися. Адже це те, з чим стикався майже кожен другий українець, але мало хто знає, як правильно діяти та куди звертатися у таких випадках.

Урок було поділено на 2 частини. Спочатку школярі дізналися про те, як може проявлятися мобінг, його наслідки, ситуацію із цим явищем в Україні та світі, як можна захистити свої права, себе та як варто діяти у спірних ситуаціях на робочому місці.

Більшу частину заняття старшокласники розігрували етюди на тему різних технік маніпуляцій, з якими, на жаль, вони можуть зіткнутися у токсичному робочому середовищі.

Після кожного виступу відбувалося обговорення кожної з ситуацій, як їм запобігти та вирішити. Підлітків особливо цікавило те, як не піддаватися на маніпуляції (газлайтинг, знецінення, образливі жарти, сексизм тощо) та, найголовніше, що варто робити у таких ситуаціях. Також, школярів дуже занепокоїла відсутність жодного правового регулювання цього явища в Україні, що, безумовно, вказує на ріст громадянської свідомості покоління молодих українців.