Меню Закрити

У бібліотеці ТНМУ відсвяткували День української хустки

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Це неофіційне щорічне свято, мета якого об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.

Яскрава, квітчаста українська хустка — невід’ємна частина національної культурної спадщини. Споконвіку вона була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливою реліквією, що передавалася з покоління в покоління, символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи і, звичайно ж оберегом.

В кожного народу є своя святиня.

А для Українців – вишита хустина

Святий символ щастя й ніжності в серцях

Мов весна квітуча хусточка ось ця

Дивовижні й неповторні українські хустки усміхаються мальвами та підморгують таємничими орнаментами. У них поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість українок, їх природну красу.

Працівники бібліотеки ТНМУ відзначили Всесвітній день української хустки флешмобом «Українська хустка — роду Берегиня», відеозапис якого можна переглянути на каналі бібліотеки в  YouTube.

Запрошуємо усіх бажаючих сфотографуватися з українською хусткою. Світлини можна зробити на абонементі наукової літератури бібліотеки ТНМУ (вул. Січових Стрільців, 8) 8,9 і 10 грудня.