Меню Закрити

Студентка ТНМУ вчиться і допомагає ЗСУ

Студентка медичного факультету Діана Сторощук 28 лютого2022 року разом з батьками поїхала до Фінляндії, оскільки її рідне місто Кривий Ріг опинилося дуже близьким до зони бойових дій. Напередодні початку навчального року дівчина повернулася до Тернополя. Разом зі своїми батьками студентка працювала у Фінляндії і частину заробітку спрямовувала на потреби Збройних сил України. У першій половині дня вона навчалася віддалено в ТНМУ, а потім йшла на роботу і працювала до 2 ночі.

«Зі мною на цьому ж заводі працювала одна з моїх одногрупниць, з якою разом виїхали. Ми об’єднували інших людей, хто хотів допомогти нашим хлопцям у боротьбі. У моєї сестри наречений в армії і захищає рідне місто, то допомагали їм зібрати кошти на автомобіль. Купували і передавали фінську ковбасу, цукерки, печиво, чай. Сестра в Україні займалася координацією відправки гуманітарної допомоги до наших військових. Нам надсилала відгуки і побажання від них», – розповіла Діана.

Наші захисники старалися піклуватися про інших – частину отриманого вони передавали у сиротинці, які були поряд з ними, допомагали людям. Вдалося придбати і передати три тепловізори для військових.

«Батьки залишилися у Фінляндії. Вони не хотіли мене відпускати, оскільки хвилюються за мою безпеку. Тернопіль є безпечним містом. І я дуже хотіла вчитися наживо. Окрім того, тут в Україні можна допомагати ефективніше, ніж за кордоном. Щодо страху, то скажу, що хлопці наші не бояться і ризикують щодня, то чого я повинна боятися», – додала Діана Сторощук.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлина Миколи Василечка.