Студенти ТНМУ організували захід з нагоди Всесвітнього дня йододефіциту

25 жовтня 2022 року у бібліотеці ТНМУ студенти Тернопільського національного медичного університету Анатолій Пеліховський (ММ-502) та Вадим Невідомський (ММ-507) організували загально університетський захід з нагоди Всесвітнього дня йододефіциту для студентів нашого вишу. Метою проєкту було висвітлити проблему йододефіциту в Україні та Тернопільській області, а також як запобігти їй. 21 жовтня щорічно проводять Всесвітній день йододефіциту та Всесвітній день профілактики йододефіцитних захворювань.

Йод – це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм. Він необхідний людині протягом усього життя. Нестача йоду в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин. Студентами були підготовлені усна доповідь та лекція, плакати, у яких було відображено:

• Йододефіцитні захворювання: причини та наслідки.
  • Історія йоду
  • Факти про йододефіцит та як можна відзначити день боротьби з йододефіцитом
  • Чому важливий день боротьби з йододефіцитом
  • Стратегія боротьби з йододефіцитом та його профілактика.

Також студентам за їхні бажанням організатори надали профілактичну дозу йодомарину.