Меню Закрити

Делегація ТНМУ на Форумі пошуку партнерів у Польщі

19 квітня 2023 року у Жешуві (Республіка Польща) відбувся Форум пошуку партнерів за пріоритетним напрямком «Здоров’я» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Україна 2021-2027».

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського представляли доцент кафедри педіатрії № 2 Вікторія Фурдела та фахівець відділу менеджменту наукових проектів Олена Миколюк.

Під час офіційної частини заходу було презентовано інформацію про пріоритети Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, актуальні конкурси та кращі проекти у галузі «Здоров’я» у минулих програмах.

Другу частину Форуму було присвячено зустрічам із зацікавленими у співпраці представниками польських шпиталів, медичних шкіл, самоврядних одиниць у тематичних групах: 1) госпіталізація, довготривала медична допомога; 2) екстрена медична допомога.

У рамках двохвилинних презентацій було представлено 6 проектних пропозицій від університету:

  •  «Розвиток транскордонного співробітництва в наданні допомоги родинам з дітьми з цукровим діабетом та ожирінням (розширення функціонування Шкіл діабету в прикордонних регіонах)»;
  • «Оцінка та менеджмент неонатального та батьківського стресу у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених»;
  •  «Ставлення до профілактичних щеплень мешканців України та громадян України, які проживають у Польщі – виявлення чинників, що визначають впевненість у щепленнях»;
  • «Використання телекомунікаційних технологій, що застосовуються при наданні медичної та реабілітаційної допомоги»;
  • «Покращення системи реабілітації в транскордонному регіоні»;
  • «Поліпшення доступності до ранньої діагностики, профілактики та лікування хвороб, які передаються кліщами серед груп ризику щодо кліщових інфекцій: працівників лісових господарств і парків, мисливців, фермерів, збирачів ягід та військових».

Після презентацій відбулось активне обговорення проектів та можливостей їх імплементації.

Особливу зацікавленість у спільній реалізації проектів із ТНМУ висловила пані Анета Радачинська, представниця департаменту наукових проектів, міжнародної співпраці та європейських фондів Жешувського університету; Даріуш Млинарчик, член правління шпиталю м. Сєдльце Мазовецького воєводства. Сторони обмінялись контактною інформацією та домовились про подальші кроки.