Удосконалення освітньої програми «Лікувальна справа» за участю роботодавців медичної галузі

28 серпня 2023 року відбулась зустріч гаранта ОПП  «Лікувальна справа» другого рівня вищої освіти, професора Олександри Олещук та декана медичного факультету, професора Петра Лихацького з генеральним директором КНП «Тернопільська обласна клінічна лікарня» ТОР, заслуженим лікарем України, доктором медичних наук Василем Бліхарем.

Під час зустрічі обговорено незадоволені потреби органів місцевого самоврядування та роботодавців щодо кадрів системи охорони здоров’я в умовах воєнного часу і період реформування системи. Було підкреслено важливість внесення змін до програми підготовки лікарів, спрямованих на розвиток компетенцій, знань та навичок студентів, враховуючи їх майбутню спеціалізацію.

Особлива увага приділялася навичкам надання невідкладної та екстреної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та воєнного конфлікту. Учасники зустрічі висловили спільну думку щодо необхідності адаптації освітніх програм до викликів сучасності. Василь Євгенович наголосив, що медична освіта має бути орієнтована на практичні навички та конкретні ситуації, з якими студенти можуть зіткнутися в умовах реальної клінічної практики.

У результаті зустрічі обмінялися думками щодо покращення змісту ОП та подальшої співпраці, зокрема, проведення зі студентами практичних занять в установі з професіоналами-практиками. Ця зустріч підкреслила важливість співпраці між університетом, працедавцями та органами місцевого самоврядування для забезпечення належної підготовки лікарів із здатністю ефективно реагувати на потреби суспільства. Учасники зустрічі обговорили  питання подальшої співпраці та поліпшення практичних навичок майбутніх лікарів.