Меню Закрити

Представники ТНМУ взяли участь у Всеукраїнському «круглому» столі завідувачів кафедр зі спеціальності «Фізична терапія»

Всеукраїнський «круглий» стіл завідувачів кафедр зі спеціальності «Фізична терапія», присвячений питанням клінічної освіти фізичного терапевта, був проведений 16-17 листопада 2023 р. у Львові. Від Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського для участі у цьому заході були запрошені  завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання доктор медичних наук, професорка Дарія Попович, завідувач кафедри медичної реабілітації,  доктор медичних наук, професор Ігор Мисула та гарант ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Фізична терапія», кандидат медичних наук, асистент кафедри медичної реабілітації Юрій Завіднюк. Захід відбувся у рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується міжнародною неурядовою організацією «Моментум Вілс фор Хьюменіті».

З доповідями на зустрічі виступили:

  • Грінберг Марша (Senior Technical Lead Momentum Wheels for Humanity, World Rehabilitation Alliance Representative, Workforce Work Stream), яка  зробила вступну доповідь на тему «Роль клінічної освіти в програмах фізичної терапії рівня магістра».
  • Лазарєва Олена (Завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Національного університету фізичного виховання і спорту України, Національний консультант з освіти проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я»), яка детально представила «Клінічний компонент освіти фізичного терапевта».
  • Мруга Марина (Державний експерт з вищої освіти та освіти дорослих Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України), яка представила доповідь на тему «Ландшафт освіти фізичного терапевта в Україні».
  • Карпов Олександр (Президент Української Студентської асоціації фізичної терапії, Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) зупинився на питанні «Аналіз системи підготовки фізичного терапевта в Україні».
  •  
  • Убогов Сергій (Міністерство охорони здоров’я) звернув увагу на основного працедавця в Україні, який потребує якісно підготовлених фізичних терапевтів.

На засіданні відбулися обговорення та дебати, які розгорнулися після доповіді Олійник Лесі (Генеральний директор державного некомерційного підприємства “Центр тестування” при Міністерстві охорони здоров’я України) «Результати апробації інтегрованого тестового іспиту Крок 2 для магістрів зі спеціальності “Фізична терапія, ерготерапія” як компоненту ЄДКІ у 2023 році».

Було багато інших цікавих доповідей, особливо продуктивною була робота малими групами, обговорення наступних кроків з покращення освіти фізичного терапевта в Україні.

Модератором заходу був Романишин Микола – керівник координаторів клінічної освіти в Україні проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я»), який виступив з доповіддю «Створення сучасної робочої навчальної програми з фізичної терапії.

Представлені доповіді були спрямовані на підвищення якості освіти майбутніх фізичних терапевтів, а сам захід, який тривав два дні.  пройшов на високому професійному рівні. Завершилося засідання Всеукраїнського круглого столу завідувачів кафедр зі спеціальності 227.1 «Фізична терапія» обговоренням наступних кроків в покращенні освіти фізичного терапевта в Україні.

Інформацію підготувала професор Дарія Попович.