Меню Закрити

Стажування викладачів ТНМУ в Університеті імені Грента МакЮена

Директор ННІ медсестринства Світлана Даньчак та її заступник Людмила Мазур взяли участь у стажуванні в Університеті імені Грента МакЮена (м. Едмонтон, Альберта, Канада) в період з 27 жовтня по 14 листопада 2023 року.

Основною метою цього візиту було вивчення передових методів організації освітньо-наукової роботи в галузі медсестринства, обмін досвідом при підготовці здобувачів вищої освіти спеціальності «Медсестринство» першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня з запозиченням практики запровадження післядипломної освіти в медсестринстві.

За результатами поїздки обговорено перспективи співпраці між Університетом МакЮена, Українським центром засобів і розвитку та ТНМУ. Впродовж стажування вивчено принципи організації системи надання медичної допомоги медичними сестрами у провінції Альберта.

Протягом двох тижнів делегація тісно співпрацювала з керівником Центру міжнародних досліджень в галузі охорони здоров’я та викладачем кафедри систем охорони здоров’я та сталого розвитку, Елізабет Бургес-Пінто (Elizabeth Burges-Pinto).

Під час обговорення майбутніх проектів акцент був зроблений на розробці спільних наукових досліджень викладачами обох університетів з метою залучення більшої кількості учасників для обговорення актуальних питань медсестринства. Особливий акцент в дослідженнях буде зроблено на аналізі особливостей роботи медичних сестер у цивільних лікувальних закладах Тернопільської області в умовах військових дій.

Стажування стало можливим завдяки безперервній підтримці та ініціативі керівника Українського центру засобів і розвитку університету МакЮена, Лариси Гайдук (Larisa Hayduk).

Численні зустрічі з колективом Українського центру засобів і розвитку Університету МакЮена визначили напрямок для подальших проектів та співпраці між студентами та викладачами обох вишів.

Обговорення стратегічно значущих питань стосовно адміністрування освітнього процесу було здійснено під час зустрічей з деканом факультету медсестринства Крісті Реймонд (Christy Raymond), заступниками декана Джил Віхос (Jill Vihos) та Джанані Рейсіа (Jananee Rasiah).

Під час зустрічей ми отримали можливість зробити висновки щодо ефективності реалізації освітнього процесу спеціальності «Медсестринство» і налагодити ефективну комунікацію між нашими закладами.

Стажування не тільки сприяло обміну досвідом, але й заклало основи для установлення довгострокових партнерських відносин у галузі медичної практики та освіти між обома університетами.