Меню Закрити

Вечір латинської мови в ТНМУ

16 листопада 2023 року бібліотека ТНМУ гостинно відчинила двері для усіх поціновувачів латинської мови. Висококваліфіковані викладачі кафедри іноземних мов презентували присутнім свій підручник «Латинська мова та медична термінологія» для здобувачів вищої освіти спеціальності «Медицина» авторства доценток Галини Паласюк, Тетяни Саварин та професора Надії Федчишин.

Захід відкрили працівники бібліотеки, які представили усю навчальну літературу латинської мови, видану викладачами кафедри. Ведуча заходу студентка медичного факультету Соломія Грищук побажала усім присутнім приємних вражень від спілкування з авторами підручника.

З вітальним словом виступила завідувачка кафедри іноземних мов, професор Надія Федчишин, яка відзначила плідну працю колективу однодумців, професіоналів, творчих та цілеспрямованих фахівців кафедри у наукові-методичній і видавничій діяльності. Вона не оминула увагою викладачів, які працювали на кафедрі в минулі роки як глибинномислячих, мудрих, вимогливих, в першу чергу до себе, професіоналів – Григорія Окоменюка, Володимиру Чолач, Мирослава Закалюжного, які творили історію кафедри та історію університету й залишили по собі не лише добру пам’ять, але й свій розум, ідеї, креативність у своїх працях, підручниках, посібниках.

Надія Федчишин нагадала про витоки латиномовної навчальної літератури у ТНМУ, звернувши увагу на підручник авторства Мирослава Закалюжного та Галини Паласюк та важливе термінологічне значення латинської мови у багатьох галузях науки, й медицини зокрема.

Перший автор підручника доцентка Галина Паласюк у своєму виступі  розповіла про велике історичне значенням класичних мов у розвитку європейської цивілізації, науки, культури та освіти, підкреслила роль латинської та давньогрецької фразеології у формуванні високоосвіченого лікаря, збагаченні нашого духовного світу і культури нації взагалі.

Співавтор підручника доцентка Тетяна Саварин ознайомила присутніх із структурою презентованого підручника, використаними авторами підручника дидактичними і методичними прийомами, які сприятимуть формуванню фахово-орієнтованої комунікативної компетенції студентів та наголосила, що латинська мова надалі залишається основним міжнародним джерелом для утворення нової природничо-наукової, медичної і технічної термінології в сучасних мовах.

У залі панувала надзвичайно тепла та дружня атмосфера. У кожному виступі авторів підручника було відчутно велику любов до свого предмету. Їх розповіді з цікавістю слухали усі гості заходу.

По-особливому урочисто звучав у цей день гімн студентства «Gaudeamus».

Окрасою вечора став виступ  надзвичайно талановитого тріо студенток Вікторії Лисецької, Марти Струк та Катерини Біяк.

Своїми враженнями про підручник поділилися студенти 1 курсу медичного факультету Марія Брона та Богдан Юрченко, підготувавши цікаві та змістовні презентації.

На творчу зустріч з авторами завітала талановита поетеса, художниця, співачка, доктор медичних наук, доцентка Наталія Волотовська. У її виконанні прозвучала латинською мовою молитва до Пресвятої Богородиці «Ave, Maria». У вітальному слові професор зазначила, що латинська мова у свій час змінила її світогляд. Вона щиро подякувала за науку своєму вчителю доцентці Галині Паласюк.

Особливо сподобались присутнім віртуозна гра на скрипці та декламування вірша у виконанні студенток Вероніки Заворотної та Лілії Влох.

На завершення зустрічі присутні вшанували пам’ять наших полеглих воїнів хвилиною мовчання і подякували нашим захисникам за можливість жити і працювати у незалежній Україні, розмовляти і вчитися рідною мовою.

Піснею «Боже великий, єдиний» гості заходу просили у Бога заступництва для України у цей нелегкий для нашого народу час.

Інформацію подала кафедра іноземних мов