Студенти ТНМУ розповіли про користь фізичної активності

Студенти ТНМУ Пеліховський А.О. (ММ-602) та Філіпчак М.С (ММ-605) у приміщенні бібліотеці Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського організували загально-університетські заходи щодо фізичного виховання та пояснення причин захворювань серцево-судинної системи у молоді, під час яких обговорювали актуальні питання ССЗ у молоді та тестували фізичну підготовку за допомогою вправ з дозованим фізичним навантаженням.

Фізичне виховання в молодому віці має величезну актуальність у зв’язку зі зростанням випадків серцево-судинних захворювань серед молодого населення. Дослідження показують, що недостатня фізична активність, неправильний спосіб життя і знижений рівень фізичної підготовки можуть призвести до розвитку різних серцево-судинних проблем у ранньому віці.

Один з головних факторів ризику – це сидячий спосіб життя, який стає все більш поширеним серед молоді. Використання комп’ютерів, планшетів та інших електронних пристроїв, а також відсутність регулярної фізичної активності призводять до загального погіршення здоров’я та збільшення ризику серцево-судинних захворювань.

Фізичне виховання включає в себе регулярні тренування, які сприяють підтримці оптимального рівня фізичної форми, зміцненню серцево-судинної системи та зменшенню ризику хронічних захворювань. Спорт, аеробіка, плавання, біг, велосипед та інші види активності можуть позитивно впливати на серцево-судинну систему.

Регулярна фізична активність також сприяє контролю ваги та зниженню артеріального тиску, що є важливими аспектами профілактики серцево-судинних захворювань. Крім того, вона поліпшує обмін речовин, знижує рівень холестерину в крові та покращує роботу серцево-судинної системи в цілому.

Збереження здоров’я серцево-судинної системи у молодого віку має далекоглядне значення, оскільки воно впливає на якість життя і загальний стан здоров’я в подальшому. Таким чином, розвиток фізичної активності та фізичного виховання в молодому віці є ключовими елементами стратегії профілактики серцево-судинних захворювань та підтримки загального здоров’я нації.