Студенти і працівники ТНМУ відчули традиційні зимові святкування у Тернопільському краєзнавчому музеї
2 січня очільники «Українського клубу» Марта Руденко і Оксана Мисик запросили студентів, працівників ТНМУ з дітьми до Тернопільського обласного краєзнавчого музею, щоб спільно поринути у різдвяну атмосферу, ознайомитись чи пригадати традиційні зимові святкування, обряди, які їх супроводжують, значення природних символів у ці дні.

Фахівці музею підготували цікаву і насичену програму. Вони розповіли присутнім про особливості святкування різдвяних свят на Тернопіллі, зокрема, про те, що новорічно-різдвяні святкування розпочинаються з жіночого свята Катерини. У цей день дівчата ворожать на щасливу долю і вдале заміжжя, закликають судженого, ставлять у воду вишневі гілочки, чекають, щоб вони розквітли, і т.д. Наступне свято – Андрія, під час якого дівчата і хлопці веселяться, бешкетують, ворожать на долю, грають народні ігри.
Для присутніх провели традиційну гру «Калиту». Діти і студенти з радістю намагалися відкусити шматок калити, щоб поласувати смачним калачем, який випікали спеціально для вечорниць на Андрія.

Цікаво відтворили працівники музею традиції Святої вечері, святкування Старого Нового року з посіванням, Меланки, Водохрестя, Колодія.


Студенти з Індії охоче брали участь у всіх розвагах різдвяної програми.

Присутніх частували млинцями з варенням, які у часи наших предків були символом весняного сонця, яке перемагає зиму.
Після насиченої, цікавої програми усі мали можливість ознайомитись з історією Тернопілля і переглянути нові експозиції та виставки музею.

Щиро дякуємо директору музею Яремі Шатарському та працівникам Олегу Гаврилюку, Оксані Зборівській, Вікторії Бачинській, Вірі Шумській, Андрію Лесіцькому, Оксані Гулик за цікавий і змістовний захід.
Такі просвітницько-культурні активності для «Українського клубу» є традиційними, адже щороку українські та іноземні студенти відвідують заходи, організовані фахівцями краєзнавчого музею.
Інформацію надала Надія Олійник. Світлини Марти Руденко.