Меню Закрити

У ТНМУ відзначили переможців регіонального відбору на здобуття «Ордену Святого Пантелеймона»

В актовій залі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 12 червня 2024 року відбулося відзначення медиків Тернопільського краю, які стали переможцями регіонального відбору на здобуття громадської відзнаки за професіоналізм та милосердя  «Орден Святого Пантелеймона».

Захід розпочався з вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Серед загиблих є випускники і студенти ТНМУ: Олександр Коберник, Тарас Баран, Віталій Безкоровайний, Олег Улянчук, Ярослав Жебелюк, Сергій Коновал, Василь Кекіш, Іван Миньо, Андрій Місяць, Олександр Прокопчук, Олександр Шабанов, Сергій Шишковський, Михайло Шиш, Ярослав Марків, Михайло Стасів.

З Тернопільської області до лав Збройних сил України військовими лікарями та бойовими медиками пішли служити 110 осіб, з нашого університету 25 осіб, серед яких – 6 лікарів та 12 студентів.

Після цього присутні отримали пасторське благословення від духовних лідерів Тернопілля – архиєпископа, митрополита Тернопільсько-Зборівського Української Греко-Католицької Церкви Василія Семенюка, протоієрея Тернопільської і Кременецької єпархії Православної Церкви України Сергія Росіцького, священика Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Івана Січкарика.

У 2009 році Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яку вручали тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я і медичної науки. Відзнака була започаткована міністром охорони здоров’я України Василем Князевичем і погоджена та благословенна предстоятелями найбільших християнських церков України.

У 2017 році започаткували громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», яка продовжила традицію нагородження медиків з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму. З того часу щорічно відбувається відзначення лікарів.

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я.

До присутніх з вітальним словом звернувся голова поважної ради Василь Князевич. Він наголосив на тому, що «Орден Святого Пантелеймона» започаткований з метою підняття престижу лікарської професії, а також для побудови і підтримки довіри до фахівців, один до одного, до владних інституцій, щоб Україна була міцною і консолідованою.

Член поважної ради Сергій Пасько зазначив, що він радий бути на такій важливій події на рідних теренах і докладатиме всіх зусиль, щоб популяризувати «Орден Святого Пантелеймона».

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай наголосив на важливості підтримки лікарів в час війни, коли цивільні і військові медики рятують життя і здоров’я людей. «Особливо важлива підтримка військових лікарів, бо вони виконують свій обов’язок на фронті. Я пам’ятаю, як 25 лютого 2022 року зустрів в адміністративному корпусі Мирослава Домбровича з наплічником. Тоді він сказав, що прямує до військкомату, щоб мобілізуватися і рятувати наших захисників. Висловлюю слова подяки засновникам відзнаки «Орден Святого Пантелеймона». Це піднімає медичну спільноту на значно вищий рівень. Ми маємо своє свято і особливу нагороду. Всім нам бажаю перемоги! Слава Україні!» – додав Аркадій Гаврилович.

Номінантами регіонального відбору в номінації  «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для військових медиків) стали:

Едуард Ремезюк – начальник хірургічного відділення військової частини А0233, молодший лейтенант медичної служби.

Мирослав Домбрович – капітан медичної служби військової частини в Покровську.

Олег Папінко – начальник медичної служби Кременецького ТРО.

Сергій Заячківський – лікар-ординатор 66-го військового мобільного госпіталю в  Покровську.

Роман Наконечний – лікар-ординатор госпітального відділення медичної роти 78-го полку десантно-штурмових військ.

У номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для цивільних медиків) були:

Петро Скобляк – завідувач нейрореабілітаційного відділення КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня»

Ольга Сидорчук – акушер-гінеколог КНП «ТКМЛ No2».

Ігор Гавура – завідувач відділу оториноларингології КНП «Тернопільська обласна клінічна лікарня».

Андрій Надкевич – лікар-невролог КНП «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації».

Любомир Синоверський – генеральний директор КНП «Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації імені В.Г. Вершигори».

Переможцем серед військових лікарів став Мирослав Домбрович – доцент кафедри онкології, променевої діагностики та радіаційної медицини ТНМУ, капітан медичної служби військової частини в Покровську, де сьогодні проходить службу.

Серед цивільних лікарів перемогу отримав Любомир Синоверський – генеральний директор Більче-Золотецької обласної лікарні реабілітації імені В.Вершигори.

Вітальні слова прозвучали від  заступника начальника Тернопільської ОВА Віктора Устенка, заступниці директорки департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Тетяни Скарлош, начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василя Даньчака.

Наприкінці заходу Василь Князевич побажав переможцям регіонального відбору успішно пройти всеукраїнський тур конкурсу, під час якого етична та професійна комісія робитимуть свої висновки, а Поважна рада голосуватиме за кожного учасника окремо, і отримати «Орден святого Пантелеймона».

Творчими номерами це свято прикрасили студенти Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, а саме Владислав Бондарчук, учасниці ансамблю бандуристів «Веснянка» (художній керівник та диригент Ірина Турко).

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини автора.