Меню Закрити

Науковець ТНМУ взяла участь в програмі академічної мобільності Erasmus+

5-9 червня 2024 року доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Марія Шанайда перебувала у Катовіце (Республіка Польща) в рамках міжнародної програми академічної мобільності Erasmus+ Key Action 171 Staff Mobility for Teaching under the Erasmus+ Program. Академічна мобільність здійснена з метою інтернаціоналізації освітнього процесу y відповідь на запрошення ректора Вищої медичної школи в Катовіцах (Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach).

Участь у цій міжнародній програмі дала змогу представити власні досягнення з деяких напрямків фітохімічних досліджень перспективних видів лікарських рослин та здійснити обмін досвідом з провідними іноземними науково-педагогічними працівниками. Прочитано лекції для студентів стосовно лікувальних властивостей рослин, а також їхнього застосування в галузі дерматології та косметології. Обговорювалися питання ідентифікації та кількісного аналізу найважливіших груп біологічно активних речовин у рослинній сировині та фітозасобах. Відбувся диспут щодо перспектив використання детоксифікаційних функцій лікарських рослин та можливостей застосування натуральних субстанцій як імунопротекторів.

У рамках візиту також взяла участь у науковій конференції студентів та молодих вчених, яка відбулася 7-9 червня 2024 року. На цій конференції представила доповідь на пленарному засіданні та запропонувала учасникам ознайомитися з результати своєї наукової діяльності у стендові доповіді. Також взяла участь в оцінюванні представлених презентацій наукових робіт як член журі. Всього на цій конференції було понад 40 усних доповідей та 37 постерів на різні теми медико-фармацевтичного спрямування, а також нутриціології і косметології. Були проведені майстер-класи з косметології та дієтології, які посприяли отриманню нових знань і налагодженню професійних контактів. Під час дискусій були окреслені основні виклики сьогодення, що стоять перед сучасною фармацевтичною освітою та можливі шляхи їх подолання.

Для учасників наукового форуму була можливість ознайомитись з культурною спадщиною міста Катовіце, оглянути історичні та сучасні архітектурні ансамблі й мистецькі локації.

Вважаю, що обмін передовим науково-педагогічним досвідом та закладання основ подальшої співпраці щодо аналізу хімічного складу сировини перспективних видів лікарських рослин й можливості розробки лікарських засобів та дієтичних добавок на їх основі є актуальним напрямком для розвитку і здійснення спільних наукових досліджень на лабораторних базах обох навчальних закладів.

Отримана інформація буде використана під час читання лекцій і проведення практичних занять, а також при підготовці кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти фармацевтичного факультету ТНМУ.

Інформацію підготувала доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою  ТНМУ Марія Шанайда.