Меню Закрити

Підсумкова LXVІІ науково-практична конференція «Здобутки клінічної та експериментальної медицини» у ТНМУ

13-14 червня 2024 року в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася підсумковаLXVІІ науково-практична конференція, присвячена 170-літньому ювілею Івана Горбачевського «Здобутки клінічної та експериментальної медицини».

Конференцію організували у змішаному форматі. Спершу доповіді заслуховували в онлайн-режимі.

Потім молоді науковці представляли свої здобутки наживо в адміністративному корпусі медуніверситету.

Науковці університету, за традицією, відзвітували про свої досягнення під час  секційних засідань за напрямками:

 «Внутрішня медицина, інфекційні хвороби, психіатрія та неврологія».

«Хірургія, онкологія, ортопедія та травматологія»

«Здобутки сучасної стоматології»

«Охорона материнства і дитини», де представили свої роботи акушери-гінекологи та педіатри

 «Експериментальна медицина, морфологія у нормі та при патології, здобутки сучасної фармації», «Інновації у вищій медичній школі, оглядові та аналітичні роботи».

Пленарне засідання відкрив проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, який передав вітальне слово ректора ТНМУ, професора Михайла Корди. Він зазначив, що організація щорічних підсумкових науково-практичних конференцій наприкінці навчального року – традиція Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського.

На пленарному засіданні заслухали три доповіді.  Асистент кафедри терапії та сімейної медицини Ірина Галабіцька виступила з темою «Вплив коморбідних захворювань на екзокринну функцію підшлункової залози у хворих на остеоартроз», доцент кафедри педіатрії №2 Тетяна Ковальчук – «Синкопе у дітей: клініко-патогенетичні та соціально-психологічні аспекти перебігу, оптимізація діагностичних і лікувально-профілактичних заходи» та доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Тарас П’ятковський представив свою доповідь «Озон як засіб дезінфекції харчових продуктів (на прикладі листя шпинату) і води» .

Під час заходу учасники узагальнили результати клінічних, теоретичних та експериментальних наукових здобутків наших працівників у 2023-2024 навчальному році та відмітили досягнення в організації наукової роботи підрозділів університету.

На завершення конференції проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ підвів підсумки роботи, подякував усім учасникам конференції за плідну й творчу роботу, побажав творчих, наукових успіхів і звершень, а також швидкої перемоги.

Інформацію надала Катерина Кицай.

Світлини прессекретаря ТНМУ Яніни Чайківської.