Меню Закрити

Випускники ТНМУ спеціальності «Медицина» і «Стоматологія» пройшли розподіл до інтернатури

У Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського 10-11 червня 2024 рокувідбувся розподіл випускників медичного та стоматологічного  факультетів на місця проходження інтернатури.

До комісії з розподілу ввійшли ректор ТНМУ, професор Михайло Корда, заступник голови комісії – проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай, генеральний директор директорату медичних кадрів, освіти і науки Сергій Убогов, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Степан Запорожан, декан медичного факультету Петро Лихацький, декан стоматологічного факультету Світлана Бойцанюк, декан факультету післядипломної освіти Роман Свистун, заступник голови первинної профспілкової організації Володимир Волошин, член студентського парламенту Тетяна Подільська, староста потоку шостого курсу Дмитро Коваль, профорг шостого курсу Андріана Бучко.

Представники департаментів (управлінь, відділів) охорони здоров’я обласних військових адміністрацій, міських рад:

директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко;

керівник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради  Василь Даньчак;

– заступник начальника відділу медичних кадрів та планування Волинської ОВА Людмила Згоран;

– директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОВА Олег Вівсяник;

– начальник відділу підготовки медичних кадрів департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОВА Володимир Луцик;

– начальник відділу післядипломної освіти, кадрового забезпечення Хмельницької ОВА Наталія Ткачук;

– головний спеціаліст відділу післядипломної освіти та організаційного забезпечення департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Світлана Крук;

– керівник управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Антоніна Уманець;

– начальник відділу післядипломної освіти та організаційного забезпечення Житомирської ОВА Людмила Білошицька.

Загалом спеціальностей для розподілу в інтернатуру цього року отримали 344 здобувачів вищої освіти, які обирали напрямки майбутньої спеціалізації на напрямком «Медицина» галузі знань «Охорона здоров’я» та 5 здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Стоматологія» галузі знань «Охорона здоров’я».

Для них МОЗ запропонувало 393 бюджетних місць  для подальшого проходження інтернатури у різних областях України, а саме: Вінницька – 2, Волинська – 25, Житомирська – 36, Закарпатська – 1, Запорізька – 2, Івано-Франківська – 1, Київ та Київська область – 30, Кіровоградська – 32, Львівська – 17, Одеська – 2, Миколаївська – 3, Рівненська – 31, Сумська – 33, Тернопільська – 104, Харківська – 34, Хмельницька – 7, Черкаська – 7 та Чернігівська – 26. Згідно з «Положенням про інтернатуру (зі змінами та доповненнями)», право на проходження інтернатури за кошти державного замовлення отримали й ті випускники, які здобували освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб – ним скористалося 18 студентів-випускників.

Загалом 228 майбутніх медиків підписали контракти на проходження навчання в інтернатурі на запропонованих місцях. Традиційно, найбільше пропозицій припало на Тернопільську, Рівненську, Волинську Житомирську та Львівську області – їх було 104, 28, 20, 19 та 17 відповідно. Серед спеціальностей також традиційно найбільше було позицій для лікарів-анастезіологів та інтенсивної терапії: 14 вакансій у Тернопільській області та ще 29 – в інших регіонах України, «Внутрішні хвороби» – 25 вакансій у Тернопільській області та ще 31 – в інших регіонах України. У лідерах за спеціальностями були також епідеміологія, лабораторна діагностика, вірусологія та мікробіологія, ортопедія та травматологія, фізична та реабілітаційна медицина та медицина невідкладних станів.

Порадувало МОЗ і тих випускників, які мріяли стати хірургами – 41 вакансія, з яких лише 8 – у клініках області. Студенти, які навчалися за кошти держбюджету і відмовилися від запропонованих вакансій – таких виявилося 23 випускника, зможуть взяти участь у розподілі в інтернатуру наступного року.

Бажаємо молодим лікарям успіхів на їхньому професійному шляху та впевненості у власних силах!

Переглянути відеозапис розподілу можна тут:

Інформацію надав Петро Лихацький