Меню Закрити

У ТНМУ триває реалізація проєкту Erasmus + «Тренінг та поширення навичок з надання невідкладної допомоги для вищих навчальних закладів та представників громад, які проживають у зонах ризику бойових дій в Україні та Грузії (LIFESTRAND)»

21-23 червня 2024 року на базі центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського триває реалізація проєкту Erasmus + «Тренінг та поширення навичок з надання невідкладної допомоги для вищих навчальних закладів та представників громад, які проживають у зонах ризику бойових дій в Україні та Грузії (LIFESTRAND)». Провідний фахівець центру симуляційного навчання Надія Пасяка, доцент кафедри екстреної та симуляційної медицини Ольга Прохоренко, асистент кафедри екстреної та симуляційної медицини Аліна Томків організували перший тренінг для підготовки молодших інструкторів проєкту. Усі учасники є студентами нашого університету 3-5 курсів. Вони надзвичайно мотивовані, впевнені, активні та творчі молоді люди. Впродовж трьох днів усі мали змогу вдосконалити свої знання та практичні навички з домедичної допомоги й спробувати себе в ролі інструктора. Враховуючи теперішню небезпечну ситуацію внаслідок вторгнення Росії, ми щодня стикаємося з загрозою життя та здоров’я сотень людей.

Метою проєкту є навчити цивільне населення наданню домедичної допомоги в умовах бойових дій. Під час інструкторського курсу ми опрацьовували практичні навички, які стосуються методів зупинки критичної кровотечі, домедичної допомога при травмах, базових реанімаційних заходів із використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Також обговорили найпоширеніші невідкладні стани серед цивільного населення та дії в таких випадках. Учасники успішно завершили цей курс та склали тестування. Опісля кожен з них отримав сертифікат, що посвідчує інструктора, а також одержали посібник та додаткові навчальні матеріали.

Дякуємо за можливість реалізувати проєкт його координаторам – Наталії Лісничук  і Тетяні Ковальчук.

Варто зазначити, що цей проєкт є надзвичайно актуальним для нашої країни, адже навчання в межах 40 інструкторів сприятиме навчанню простих маніпуляцій, які рятують життя, щонайменше тисячі людей.

Інформацію і світлини надала Аліна Томків.