Професор ТНМУ виступила з доповіддю на європейському конгресі з фармакоекономіки
Цього року європейський конгрес ISPOR EURO 2024 15-22 листопада відбувся в Барселоні (Іспанія). В ньому взяли участь майже 63 тисячі учасників зі 110 країн світу.
ISPOR – International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research – є провідною глобальною науково-освітньої організацією з питань фармакоекономіки та результатів досліджень в галузі охорони здоров’я та їх використання в процесі прийняття рішень для поліпшення здоров’я. Ця організація є трампліном для цілеспрямованої багатосторонньої діяльності в рамках досліджень та передового досвіду інновацій, мобільності вчених щодо оцінки медичних технологій.
Професорку Олександру Олещук було запрошено на конференцію ISPOR EURO 2024 не тільки як завідувача кафедри фармакології з клінічною фармакологією ТНМУ, а і як члена робочої групи МОЗ України з питань формування національного переліку лікарських засобів та члена українського осередку ISPOR.
Під час 3 пленарних засідань та понад 140 сесій на різні актуальні питання в галузі економіки охорони здоров’я під загальним лейтмотивом конгресу «Створення доказових даних для здоров’я та благополуччя» («ISPOR Europe 2024: Generating Evidence Toward Health and Well-Being») вирішувалися стратегічні питання щодо політики в галузі лікарських засобів.
Олександра Олещук виступила на засіданні відділення ISPOR Україна, Польща, Угорщина з доповіддю «Landscape of pharmaceutical policy in Ukraine: risks management and opportunities for progress during the war», в якій висвітлила які виклики долає Україна щодо забезпечення основними та життєво-важливими лікарськими засобами в умовах повномасштабної війни та поділилася досвідом застосування оцінки медичних технологій для раціонального використання коштів в критичних умовах.
Також Олександра Олещук взяла участь у роботі консорціуму центральних та східноєвропейських країн.
Під час конгресу відбулися зустрічі з відомими фармакоекономістами – проф. Паносом Канавосом, проф. Золтано Кало, проф. Хайме Каро та іншими. Співпраця з відомими професіоналами та науковцями, налагоджена на конференції, відкрила нові перспективи для спільних досліджень і публікацій.
Україну на конгресі також представляли директор ОМТ департаменту ДЕЦ МОЗ України, президент ІSPOR Ukraine Chapter з 2017, керівник ISPOR CEE consortium, к. фарм.н. – Ореста Піняжко, завідувач кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор – Ольга Заліська, провідний фахівець ОМТ Департаменту ДЕЦ МОЗ України – Оксана Бойша, асистент кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – Зоряна Заболотня, представники фармкомпанії Пфайзер-Україна Наталія Бабак та Наталія Дацюк.
Олександра Олещук на запрошення ISPOR була членом журі для оцінки постерних презентацій та подіумних виступів учасників ISPOR EURO 2024.
Участь у конференції ISPOR EURO 2024 Олександри Олещук як завідувача кафедри фармакології з клінічною фармакологією ТНМУ дала можливість отримати цінні знання про останні досягнення у фармакоекономіці, які тепер можуть бути застосовані для покращення політики в галузі забезпечення лікарськими засобами в Україні та інтегровані в навчальний процес підготовки лікарів та фармацевтів.
Під час конференції були представлені новітні інструменти та технології з фармакоекономіки, застосування ШІ для аналізу даних наукових досліджень та результатів клінічних досліджень лікарських засобів.
Участь у даній конференції це унікальна можливість надати правдиву інформацію світовій медичній спільності про реальну ситуацію в Україні в умовах війни з росією, обговорення проблем системи охорони здоров’я та незадоволеної потреби в ліках, медичних виробах та обладнанні у воєнний час.
Участь у візиті фінансувалася за рахунок персонального travel grant ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research), USA.