Меню Закрити

Представники ННІ медсестринства взяли участь у семінарі «Клінічне лідерство в медсестринстві. Досвід Ірландії»

17-25 травня 2024 року з ініціативи Центру розвитку медсестринства та його керівниці Катерини Комар за підтримки Міністерства охорони здоров’я України в Дубліні відбувся навчальний семінар «Клінічне лідерство в медсестринстві. Досвід Ірландії». У складі делегації представників освітніх і лікувально-профілактичних закладів України в семінарі взяли участь директор навчально-наукового інституту медсестринства ТНМУ Світлана Даньчак та її заступниця Людмила Мазур.

Учасники відвідали офіс головного спеціаліста з медсестринства в складі Міністерства охорони здоров’я Ірландії (Office of the Chief Nurse, Department of Health) та зустрілися з головним спеціалістом з медсестринства Рейчел Кенна (Ms Rachel Kenna, Chief Nursing Officer). Кенна Рейчел і співробітники офісу розповіли про структуру, завдання і перспективні напрямки системи охорони здоров’я Ірландії, структуру і завдання офісу головного спеціаліста з медсестринства, національні пріоритети медсестринства та акушерства, а також особливості формування звіту органу з експертної оцінки з медсестринства і акушерства. Катерина Комар розповіла про перспективи розвитку медсестринства в Україні та ознайомила з напрямками роботи Центру розвитку медсестринства.

Відвідано офіс Асоціації медсестер і акушерок Ірландії (Nursing and Midwifery Board of Ireland), де члени делегації ознайомилися з такими напрямками роботи NMBI, як регулювання медсестринства та акушерства в Ірландії, структура офісу Асоціації медсестер і акушерок Ірландії, вимоги до переддипломної та післядипломної освіти, освітні і професійні стандарти, а також особливості системи безперервного професійного розвитку. Інформацію надали генеральний директор Шейла МакКлелланд (Ms Sheila McClelland, CEO NMBI) та співробітники NMBI.

Відвідано лікарню Бомонт (Beaumont Hospital), яка є базовим лікувальним закладом Королівського коледжу хірургів Ірландії (Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI)). Перед делегатами з вітальним словом та інформацією про роботу лікарні Бомонт виступила директор з медсестринства Шінед Конноллі (Sinead Connolly, Director of Nursing). Петріна Донеллі (Petrina Donnelly) ознайомила з групою лікарень Королівського коледжу хірургів Ірландії, Сусан Ховкшов (Susan Hawkshaw) – з програмою розвитку медсестринської практики, а також перед делегатами виступили практикуючі медсестри з розширеними повноваженнями.

Отримані знання стали цінним досвідом для розуміння перспектив розвитку медсестринства в системі освіти та охорони здоров’я, а також для запровадження програм з лідерства в медсестринстві в Україні.

Інформацію і світлини надала Людмила Мазур.