Ця премія надається науковцям Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського за розвиток наукового потенціалу вишу, підвищення його рейтингу та популяризацію в Україні і за кордоном.

Усі бажаючі подають свої напрацювання за такими напрямками:

1) досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем теоретичної медицини та фармації;

2) досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем клінічної медицини та стоматології;

3) досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем суспільних та гуманітарних дисциплін.

Головними критеріями відбору переможців на призначення премії є: результати завершеного наукового дослідження; наявність циклу наукових праць, надрукованих у фахових виданнях України та за кордоном, що входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science; відзнаки на всеукраїнських та міжнародних наукових форумах; отримання та комерціалізація патентів на винаходи; презентація своїх наукових розробок за кордоном.

Комісія аналізує подані роботи і визначає переможців.

Переможці конкурсу на премію І.Я. Горбачевського у 2022 році

За напрямком “Досягнення  в науково-дослідницькій діяльності з проблем клінічної медицини та стоматології” перемогла робота “Відкрита, гібридна та ендоваскулярна реваскуляризація багаторівневого атеросклеротичного оклюзивного процесу стегно-дистального артеріального русла в умовах стенотично-оклюзивного ураження гомілкових артерій”, автори якої Ігор Венгер, Святослав Костів, Борислав Сельський, Ігор Фарина, Микола Орлов.

За напрямком  “Досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем суспільних та гуманітарних дисциплін” першість отримала робота Тетяни Хвалибоги “Теоретичні засади професійної підготовки майбутніх лікарів в університетах США”.

За напрямком “Досягнення  в науково-дослідницькій діяльності з проблем теоретичної медицини та фармації” перемогу здобула робота “Аналітичне забезпечення фармацевтичної розробки лікарських засобів на основі валсартану та атенололу” авторів Лілії Логойди та Катерини Пелешок.

Переможців нагородили сертифікатами і грошовими заохоченнями. Свої грошові премії вони віддали на благочинність.

Переможці конкурсу на премію І.Я. Горбачевського у 2021 році

У напрямку «Досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем теоретичної медицини та фармації» першість отримало дослідження «Мікробіологічна діагностика гонококової інфекції, антибіотикорезистентність та геномна епідеміологія Neisseria gonorrhoeae в Україні», авторами якої є Ірина Бойко, Інна Криницька.

За напрямком «Досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем клінічної медицини та стоматології» перемогла робота «Розробка спеціалізованого телемедичного обладнання і лікувально-реабілітаційних методик для надання дистанційної реабілітації пацієнтам з травмами та захворюваннями опорно-рухового апарату». Автори Андрій Цвях, Андрій Господарський, Оксана Шевчук.

За напрямком «Досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем суспільних та гуманітарних дисциплін» комісія присудила премію дослідженню «Волинське село ХІХ століття». Автор Валерій Дідух.

Переможців нагородили сертифікатами і грошовими заохоченнями.

Прокрутка до верху