Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського з жовтня 2019 року є членом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології The Accociation for Regional Cooperation in the fields of Health, Science and Technology (RECOOP HST Association).

RECOOP гранти ТНМУ

Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського є виконавцем та співвиконавцем 10 грантів від RECOOP HTS Association для вивчення хронічного стресу та ендотеліальної дисфункції, спричинених COVID-19, зокрема:

1.    RECOOP # 020 Senior Scientists Grant 2020 – 2022 «Розробка тест-наборів для імуноферментного визначення антитіл до SARS-CoV-2 у слині» (Львів-Тернопіль).

 2. RECOOP # 021 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Гендерні відмінності при хронічному стресі у студентів, спричиненому обмеженням пересування внаслідок пандемії COVID-19» (Тернопіль-Осієк-Вроцлав).

3.     RECOOP # 022 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Дослідження хронічного стресу в SARS-CoV 2 інфікованих серопозитивних пацієнтів та медичних працівників» (Тернопіль-Осієк).

4.     RECOOP # 023 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Вплив COVID-19 на артеріальну гіпертензію у пацієнтів, які приймають інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту (іАПФ) та антагоністи рецепторів ангіотензину (АРАІІ) (Тернопіль-Осієк).

5.     RECOOP # 024 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 Ендотеліальна дисфункція та гіперкоагуляція у перехворілих на COVID-19 (Тернопіль-Львів-Париж-Шегед).

6.     RECOOP Grant # 025 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Дослідження перехресного гуморального імунітету між коронавірусами, що спричиняють сезонні застуди, та SARS-CoV-2» (Тернопіль-Львів-Париж).

7.     RECOOP FUS Grant # 026 Fusion Grant 2020 – 2021 «Дослідження змін системи гемостазу та глікозилювання факторів згортання після перенесеного COVID-19» (Київ-Дебрецен-Тернопіль).

8.     RECOOP # 027 Young Scientist Research Grant 2020 -2021 «Застосування флуоресцентних оптичних сенсорів для визначення вмісту кортизолу у слині при гострому та хронічному стресі, спричиненому COVID-19» (Вроцлав-Тернопіль).

9. RECOOP Grant # 028 Fusion Grant 2020 – 2021: COVID-19 та коморбідна патологія у вагітних (Тернопіль-Шегед-Пек)

10. RECOOP Grant # 030 Fusion Grant 2022-2023 «Вплив генного поліморфізму на тяжкість перебігу COVID-19 у дітей та дорослих» (Тернопіль-Львів-Дебрецен)

11. RECOOP Grant # 032 Senior Scientists Grant 2022-2023 «Модифікація хітозану як створення кровоспинного засобу для зупинки кровотеч при бойових травмах» (Львів-Тернопіль-Вроцлав).

12. RECOOP Grant # 036 «Генетичні предиктори жирової хвороби печінки, пов’язаної з метаболічною дисфункцією» (Тернопіль-Шегед)

Дослідження проводяться у співпраці з Вроцлавським технічним університетом (Вроцлав, Польща), Університетом Коменського у Братіславі (Братислава, Словаччина), Осієцьким університетом імені Йосипа Юрая Штросмаєра (Осієк, Хорватія), Університетом Шегеда (Шегед, Угорщина), Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького та Інститутом біохімії імені О.В.Палладіна.

RECOOP Solidarity гранти для підтримки науковців ТНМУ під час війни Щоб підтримати українських науковців та надати їм можливість працювати і продовжувати науково-дослідну роботу, д-р Варі та RECOOP HST Association заснувала гранти для молодих дослідників RECOOP Solidarity Fellowship (CRSF).

  • Стажування PhD студентки кафедри медичної біохімії Анастасії Пак на базі університету Дебрецену (Угорщина) в науковому центрі молекулярної медицини (ТУТ). 
    • Стажування PhD студентки кафедри функціональної і лабораторної діагностики Тетяни Гомелюк на кафедрі біології Осієцького університету імені Йосипа Юрая Штросмаєра (Хорватія) (ТУТ).

    Членами Асоціації є науково-дослідні інститути та університети з Хорватії, Чехії, Данії, Угорщини, Румунії, Словаччини, України та США:

    1. Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США).

    2. Університет імені Й.Ю. Штросмаєра, медична школа (Осієк, Хорватія).

    3. Університет Земельвейса, факультет фармації (Будапешт, Угорщина)

    4. Інститут макромолекулярної хімії Чеської Академії Наук (Чехія).

    5. Університет Коменського, медичний факультет (Братіслава, Словаччина)

    6. Університет м. Спліт, медична школа (Спліт, Хорватія)

    7. Університет м. Дебрецен (Дебрецен, Угорщина).

    8. Університет м. Сегед (Сегед, Угорщина).

    9. Університет медицини і фармації «Кароль Давіла» (Бухарест, Румунія).

    10. Університет м. Печ (Печ, Угорщина).

    11. Словацький медичний університет (Братіслава, Словаччина).

    12. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

    13. Вроцлавський університет науки та технологій (Вроцлав, Польща)

    14. Загребський університет, медична школа (Загреб, Хорватія)

    15. Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України (Київ, Україна).

    16. Інститут біології клітини НАН України (Львів, Україна).

    17. Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського (Тернопіль, Україна).

    Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC) та Асоціація RECOOP HST створили Стратегічний альянс, основою якого є високоякісні наукові досягнення окремих партнерів. Стратегічний альянс допомагає своїм членам забезпечувати якісне управління дослідженнями та інноваціями, розширювати біомедичні дослідження та підвищувати дослідницький потенціал.

    Основна мета стратегічного альянсу полягає в навчанні та мотивації науковців для того, щоб лабораторії могли отримувати максимально можливі результати, а також перетворювати результати дослідження у «довгострокові результати» – комерційно доступні продукти: нові діагностичні інструменти, нові медичні пристрої та нові препарати, на користь суспільства.

    Асоціація втілила у життя постійну освітню програму, а його члени організовують літні школи з управління дослідженнями та інноваціями, широко використовують можливості, що надаються курсами Всесвітньої академії дистанційного навчання Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) для викладачів, управлінського персоналу та аспірантів. Асоціація підвищує рівень успіху шляхом ліцензування інтелектуальної власності до впровадження у виробництво через створення портфелю колективних патентів та бази патентів (Patent WarehouseTM). Асоціація RECOOP HST веде реєстр інструментів дослідження (клітинних ліній, тестових наборів, антитіл, маркерів). Партнери Асоціації використовують ці інструменти для підвищення коефіцієнту ефективності досліджень кожної організації-учасника. Консорціум RECOOP HST створює Міждисциплінарні дослідницькі мережі для підвищення конкурентоспроможності академічних установ-членів.

    У 2012 році RECOOP HST Association інтегрувала мультидисциплінарні та мультицентричні в RECOOP Life Science Research Platform та створила 17 науково-дослідних центрів (CSMS RECOOP Research Centers, CRRS) в 7 країнах (Хорватія, Чехія, Угорщина, Польща Румунія, Словаччина та Україна).

    Прокрутити вгору