ТДМУ відзначив своє 60-річчя

З нагоди шістдесятої річниці з дня заснування Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 26 травня 2017 року у Палаці культури «Березіль» імені Леся Курбаса відбулася урочиста академія, участь в якій взяли народні депутати України, представники наукової еліти України, керівники органів місцевого самоврядування, представники поважних іноземних делегацій, очільники вишів та багато інших гостей.

image001 image003MED_9118 MED_9136 MED_9159 MED_9169 MED_9193 MED_9205 MED_9303 MED_9336 MED_9355 MED_9380 MED_9404 MED_9432 MED_9484 MED_9530 MED_9641 MED_9653 MED_9705 MED_9745

Святкового настрою додавали музиканти Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра Волі» та струнного тріо. У вестибюлі усіх зустрічав ректор ТДМУ, професор Михайло Корда. Він радо приймав щирі вітання і дякував кожному, хто прийшов розділити радість з нагоди славного ювілею.

image005 image007

Коли ж усі гості зібралися до глядацької зали, під звуки фанфар вийшли члени вченої ради Тернопільського державного медичного університету. Разом з Михайлом Михайловичем на сцену «Березолю» піднявся ректор ТДМУ у 1981-1997 роках – член-кореспондент НАМН України, професор Іван Сміян.

image009 image011

Урочисту академію розпочав хор ТДМУ з виконання державного гімну. Зазначимо, що цей творчий колектив створений два роки тому. За цей час став справжньою гордістю університету. Цього дня особливого звучання хоровому виконанню додали вихованці Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

image013

Після невеличкого екскурсу в історію медичної Альма-матер у Тернополі усі присутні спільно помолилися, попросивши у Всевишнього процвітання і успіхів всьому колективу Тернопільського медуніверситету.

image015

Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк у своєму виступі зазначив, що упродовж довгого періоду університет підготував тисячі фахівців, які покликані до високої місії зціляти та полегшувати людські страждання. За його словами, ця місія до певної міри є євангельською, оскільки Ісус Христос сам був тим, хто зціляв, а нам залишив заповідь проявляти співчуття до ближнього.

«Пам’ять про це має надихати упродовж життя і скріплювати ваше лікарське покликання. Бажаю вашій спільноті зростання в особистих чеснотах, високого професіоналізму та виконаного обов’язку, які мають зігрівати ваші серця вдячністю та давати наснагу з гідністю продовжувати розпочату справу, котра варта того, щоб бути справою життя. Ваш університет носить ім’я видатного українського діяча – Івана Горбачевського, який був сином греко-католицького священика зі Збаража Якова Горбачевського. Батьки подбали про його освіту, а він своїми щоденними трудами та навчанням примножив ці знання. Це дало можливість стати йому видатним науковцем. Його приклад хай завжди надихає професорський колектив до повсякденної праці. Нехай Господь благословить вашу працю. Нехай він духом своєї премудрості просвітить наших студентів», – додав Василій Семенюк.

image017

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор зачитав вітальну адресу Патріарха Київського і всієї Руси-України Української Православної Церкви Київського патріархату Філарета.

«За час діяльності вашого університету плодами наукової установи стали не лише блискучі наукові праці, захищені докторські чи кандидатські дисертації, було написано багато актуальних монографій, виховано кілька поколінь талановитих науковців, вчених, медиків, практикуючих лікарів. У духовному житті – це сотні тисяч врятованих життів, полегшення страждань, утіха скорботним та співчуття, співстраждання конкретним людям – нашим співвітчизникам. Упевнений, що рік за роком Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського не тільки надає студентам необхідні в майбутньому знання, а й стає справжньою духовною школою, навчаючи людей у білих халатах того, чого б здавалося навчити неможливо – людяності, співчуттю до ближнього, вмінню та бажанню співпереживати, відчувати людський біль.

60TDMU-17052600

Найкращі педагоги-медики з часів професора Огія та професора Мартинюка і до нині роблять свою справу, за що отримують подяку не лише студентів і пацієнтів, а й особливу благодать від Бога. Науку і релігію часто протиставляють. Однак життя багатьох вчених, вчених-медиків, є красномовним свідченням того, що ці дві речі доповнюють одна одну. Знаємо, що руки лікарів в операційних роблять справжні дива, але ми також упевнені, що ці руки, які чинять добро, благословенні самим Ісусом Христом. Через пророка Мойсея Господь називає себе лікарем: «Я Господь Бог твій, цілитель твій». А нині всі таїнства Церкви людина приймає не лише для зцілення душі, а й для лікування та освячення свого тіла, яке за словами апостола є храмом Святого Духа. Церква та медицина є Божим знаряддям, яке поставлене служінню людині. Задля більшої користі людям вони неодмінно повинні співпрацювати, доповнюючи одна одну. Найкращий лікар – це той лікар, який має не лише знання, а й віру, живий зв’язок з Христом. Тож заохочуємо не тільки дотримуватися клятви лікаря України, а й у всіх своїх вчинках пам’ятати про свою особисту відповідальність перед Богом. Все що робите, робіть від душі, як для Господа. Від імені Української Православної Церкви Київського патріархату закликаю Боже благословення на всіх причетних до діяльності Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського», – говориться у вітальній адресі.

image019

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського, предстоятеля Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука був нагороджений Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського з нагоди 60-літнього ювілею.

60TDMU-17052598

«Прийміть від мене щирі слова привітань з нагоди 60-ї річниці заснування вашого університету. Упродовж цих років ви виховали не одне покоління медиків, які своїми вміннями служать збереженню людського життя. Ви докладаєте чимало зусиль до формування висококваліфікованого колективу викладачів елітного рівня викладання. Мета, яку ви поставили перед собою – формування української еліти, об’єднаної добром, воістину благородна та актуальна. Прийміть від мене щиру вдячність і побажання рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа у здійсненні вашого служіння. Нехай Пресвята Богородиця покриває своїм омофором. Усім викладачам і студентам вділяю моє архієрейське благословення. Будьте і надалі для людей милосердними самарянами, які виливають миру, що є символом ваших знань і досягнень у сфері сучасної медицини, на рани всіх хворих і потребуючих, щоб полегшити їхні страждання. Благословення Господнє на вас», – зазначив Блаженніший Святослав у своїй вітальній адресі.

image021

Історія нашого університету – це довгий, насичений шлях, сповнений наполегливою працею, натхненням та самовідданістю. Це сторінки перемог та неосяжних вершин. За роки існування закладом підготовлено понад 25 тисяч фахівців, з них – понад 2 тисячі з числа іноземних громадян з 60 країн світу. Сьогодні Тернопільський державний медичний університет – це велика і дружня родина, високопрофесійний науково-педагогічний колектив, один із найпотужніших у вищій медичній школі України.

У вітальному слові ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, заслужений діяч науки і техніки України, професор Михайло Корда наголосив на тому, що святкування – це особливий день, адже цей день стає новою сторінкою в історії ТДМУ.

«Упродовж 60 років з університетом своє життя поєднали тисячі викладачів, десятки тисяч студентів. За цей час як на полотні переплелися людські долі і страждання, надії і мрії. Я пишаюся тим поступом, який зробив наш університет за 60 років – від невеликої освітньої установи до одного з провідних вищих навчальних закладів України. Уявіть собі 1957 рік. Тернопіль тільки починає відбудовуватися після ІІ світової війни. В місті ще нема жодного вищого навчального закладу. І ось вийшла Постанова УРСР про створення медичного інституту. Вже у вересні розпочато перші заняття. Було трохи більше 600 студентів і 66 викладачів, один доктор наук і 17 кандидатів наук. І сьогодні ми з особливим теплом у серці згадуємо тих, хто стояв біля витоків університету, хто своєю невтомною працею закладав фундамент для його розвитку. Молодими викладачами у 1957 році прийшли люди, які пізніше стали відомими професорами, докторами наук – Юрій Коморовський, Микола Скакун та інші. На жаль, їх нема сьогодні з нами. Молодим викладачем у ті роки був Іван Ситник, який кілька днів тому у телефонній розмові сказав, що дуже шкодує, що не може бути присутнім у залі і розділити свято у зв’язку з хворобою, але він побажав університету успіхів і процвітання.

image023

image025

Перший випуск лікарів відбувся уже в 1961 році і хочу вам повідомити, що в цій залі присутні 13 перших випускників університету. Зокрема Іван Чекман, який є легендою вітчизняної фармакології, за його книжками вчилася і вчиться вся Україна, член-кореспондент Національної академії медичних наук України і член-кореспондент Національної академії наук України. Також присутній Василь Антонів – великий патріот України, який тривалий час був завідувачем кафедри отоларингології Московського інституту дружби народів і очолював Українське національне-культурне товариство у Москві. Юрій Бондаренко – член вченої ради, завідувач кафедри, який все своє життя працював у рідному університеті. Євген Стародуб – тривалий час був деканом в ТДМУ, продовжує працювати і передавати досвід молодому поколінню. Анатолій Паламарчук – також все життя пов’язав з університетом. В залі присутній Віктор Кузло – почесний громадянин Сєвєродонецька Луганської області, тривалий час очолював хірургічну службу в цьому місті і продовжує працювати сьогодні у прифронтовій зоні», – наголосив Михайло Михайлович.

image027

Ректор ТДМУ також зазначив, що у розвиток університету свою душу і серце вклало четверо ректорів – Петро Огій, Іван Гетьман, Іван Сміян, Леонід Ковальчук. На жаль троє з них уже відійшли за межу вічності. У знак пошани і пам’яті про їхній внесок у розвиток Тернопільського державного медичного університету від зібрання урочистої академії було покладено квіти до їхніх могил, а також і до пам’ятника Івану Горбачевському.

image029

Славні досягнення попередників, за словами ректора ТДМУ, професора Михайла Корди сьогодні знайшли своє продовження у нових здобутках і досягненнях – значно розширено набір студентів і отримано ліцензії на нові спеціальності, відкрито стоматологічне відділення університетської клініки, консультативно-лікувальний центр, центр симуляційного навчання, отримано новий навчальний корпус, міжнародні наукові гранти, двічі за останні роки здобуто перше місце у галузевому рейтингу Міністерства охорони здоров’я України.

«З особливою повагою згадуємо сьогодні ветеранів університету, яких у цій залі є 120 осіб. Низький вам уклін і щира подяка. Саме завдяки вашій невтомній праці ми маємо чудовий навчальний заклад. Ми гордимося нашими випускниками. Багато тисяч наших випускників працюють у первинній ланці охорони здоров’я, тисячі випускників стали вузькопрофільними спеціалістами і працюють у лікарнях вторинного і третинного рівнів надання медичної допомоги, сотні випускників стали науковцями, організаторами охорони здоров’я, серед наших випускників є академіки, міністри охорони здоров’я і їх заступники, керівники великих медичних компаній. Ми пишаємося тим, що президентом Національної академії медичних наук України є наш випускник – Віталій Цимбалюк, а також Міністр охорони здоров’я України Віктор Шафранський, відомий пластичний хірург Ростислав Валіхновський, директор експертного центру України Тетяна Думенко, які сьогодні присутні в залі. Ми пишаємося здобутками університету в навчальній, лікувальній, науковій роботі, міжнародному визнанні. Найбільшим здобутком є наш колектив, сформований упродовж 60 років, який є командою однодумців, котрі щодня працюють для того, щоб наш виш був ще кращим і потужнішим.

Шановні колеги! Іти до мети непросто, світ постійно змінюється. Сьогодення ставить перед нами високі вимоги, динаміка часу потребує інноваційних підходів і конкурентоспроможних дій, але я абсолютно впевнений, що з таким колективом, з такими самовідданими і високо мотивованими людьми, які працюють в нашому університеті нам усі завдання під силу», – висловив впевненість Михайло Корда.

Ректор побажав всім працівникам успіхів і наснаги у подальшій праці, невичерпної енергії для подальших здобутків, особистих і професійних успіхів.

MED_0149

Наказ ректора про відзначення працівників з нагоди 60-річчя ТДМУ оголосив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай.

image033

У цей знаменний день Тернопільський державний медичний університет за результатами сертифікаційного аудиту, проведеного зовнішніми аудиторами компанії Бюро Верітас Сертифікейшн Україна, отримав сертифікат і гравертон міжнародного стандарту ISO. Було встановлено відповідність системи управління якістю, що впроваджена в університеті, вимогам міжнародних стандартів (Детальніше тут: https://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-otrymav-sertyfikat-mizhnarodnogo-standartu-iso/ ).

Від щирого серця всіх присутніх привітав ректор, який очолював університет з 1981 по 1997 роки, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професор Іван Сміян.

image035

image037

«Теперішнього ректора Михайла Корду я приймав в університет, вручав йому диплом, приймав його в аспірантуру, навчав його педіатрії. Я вважаю, що його успіхи – це мої досягнення, його негаразди – це мої жалі. До речі, всі, хто сидять поряд з ректором, також мої учні», – з гордістю сказав Іван Семенович.

image039

Цього дня вперше на сцені ПК «Березіль» прозвучав новостворений гімн ТДМУ у виконанні університетського хору.

Університет пишається не тільки своїми науковими і освітніми досягненнями, а й тими людьми, які у важливий для країни час стали на її захист. Багато працівників ТДМУ та близько сотні випускників, ризикуючи власним життям і здоров’ям захищають Україну в зоні АТО, працюють у військових госпіталях, проводять складні операції пораненим.

image041 image043 image045 image047 image049

Подякою ректора ТДМУ та цінними подарунками за активну громадянську позицію, мужність, патріотизм та надання медичної допомоги в зоні АТО 26 травня були нагороджені водій господарської частини Володимир Марховський, який проходив службу в 40-й окремій артилерійській бригаді на посаді старшого водія; інженер відділу програмного та апаратного забезпечення Андрій Галаван, що служив у 53-й окремій механізованій бригаді на посаді командира вогнеметного відділення роти радіаційного, хімічного та біологічного захисту; оператор відділу програмного та апаратного забезпечення Ігор Форисюк, який проходив службу в 25-му окремому мотопіхотному батальйоні «Київська Русь» 54-ї бригади на посаді механіка радіотелеграфіста, старшого солдата; доцент кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Мирослав Домбрович – капітан медичної служби, старший ординатор відділення підсилення медичних підрозділів 66-го військового мобільного госпіталю; доцент кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Ігор Кулянда – підполковник медичної служби – начальник відділення підсилення медичних підрозділів 66-го військового мобільного госпіталю; асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Микола Винничук, – капітан медичної служби, який виконує обов’язки начальника медичної служби артилерійської групи «Луганськ» і є начальником медичного пункту 1-го артилерійського дивізіону 44-ї окремої артилерійської бригади. Останній сьогодні перебуває в зоні бойових дій.

image051

З вітальним словом на свято завітав голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Він зачитав слова вітання від Президента України Петра Порошенка.

image053

«Шановні друзі! Щиро вітаю вас з 60-річчям з дня заснування закладу. Завдяки динамічному поступу університет здобув визнання як престижний і потужний навчальний, науково-дослідницький центр. У доробку закладу розвиток фундаментальної та прикладної науки в медичній та фармацевтичній галузях. Значний досвід роботи з формування і впровадження інноваційних засад, підготовки майбутнього медичного працівника, справедлива вимогливість до знань студентів, натхненність викладачів у наукових пошуках.

60TDMU-17052593

Упевнений, що завдяки високому професіоналізму, завзятості та цілеспрямованості працівників університет здобуде нові рубежі в підготовці конкурентоспроможних фахівців на українському і міжнародному ринках парці. Бажаю усім міцного здоров’я, творчої наснаги, благополуччя та успіхів».

Від себе Степан Степанович додав, що Тернопільський державний медичний університет є для Тернопілля унікальною інституцією, яка не тільки стоїть на сторожі громадського здоров’я, а й також формує імідж краю та держави. Це кузня кадрів для української і світової медицини.

image055 image057 image059 image061 image063 image065 image067 image069 image071

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, з нагоди 60-річчя університету вручив грамоти завідувачу кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судовою медициною, професору Ярославу Боднару, завідувачу кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професору Оксані Боярчук, доценту кафедри хірургії ННІ післядипломної освіти Євгену Бузьку, завідувачу кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими, професору Ігорю Господарському, декану медичного факультету Галині Крицькій, доценту кафедри медичної біохімії Петру Лихацькому, прибиральниці господарської частини Юлії Мазур, завідувачу кафедри фармакології з клінічною фармакологією, професору Олександрі Олещук, інспектору навчального відділу Анатолію Паламарчуку, доценту кафедри ортопедичної стоматології Світлані Росоловській, завідувачу кафедри загальної хімії, доценту Галині Фальфушинській, завідувачу кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги, професору Миколі Шведу.

image073

«Сьогодні виповнилося 60 років моїй Альма-матер. Можна здобути освіту, але краще здобути знання. Саме цього мене навчили тут, в аудиторіях, на лекціях, на практичних заняттях. Тут я вчився бути справжнім лікарем, фахівцем. Низький уклін моїм наставникам та педагогам. Тернопільський медичний – це не просто диплом. Це знання, досвід, практика, – зазначив під час свого виступу голова обласної ради, випускник ТДМУ Віктор Овчарук. – 60 років для людини – це мить, а для вишу – тисячі висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у різних країнах світу та медичних закладах України. Більше того – сотні випускників Тернопільського університету першими  рятували  життя на Майдані, першими пішли на фронт і першими створили медичний загін спецпризначення «Білі Берети». Саме випускники нашого вишу  навчали медиків з усієї України тому, як діяти в екстремальних ситуаціях. А знаєте чому? Бо є школа. Справжня школа підготовки медичних працівників. Тернопільський медичний університет може пишатися своїми випускниками, а випускники пишатися тим, що навчалися у Тернопільському медичному університеті».

З нагоди ювілею Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 26 травня 2017 року було вручено низку відзнак Верховної Ради України.

image075

image077

Грамоту «За заслуги перед українським народом» Верхової Ради України отримав трудовий колектив ТДМУ за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, підготовку фахівців для медичної галузі та з нагоди 60-річчя.

image079 image081 image083

За вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я, багаторічну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, активну участь у вихованні молодого покоління і з нагоди 60-річчя університету грамоти Верховної Ради України отримали завідувач кафедри патологічної фізіології, професор Юрій Бондаренко, завідувач кафедри гістології та ембріології, професор Костянтин Волков, доцент кафедри  пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Надія Ярема. (https://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-ta-jogo-pratsivnyky-otrymaly-vysoki-vidznaky-verhovnoyi-rady-ukrayiny/)

MED_0648 MED_0653 MED_0671 MED_0678 MED_0686 MED_0696 MED_0698 MED_0708

Згідно з розпорядженням голови Тернопільської обласної ради з нагоди 60-річчя університету грамотами обласної ради відзначено професора кафедри патологічної фізіології Ольгу Денефіль, доцента кафедри загальної хімії Марію Кирилів, електрика відділу технічного забезпечення господарських комунікаційних систем університету Павла Книша, завідувача гуртожитку №3 Оксану Кравець, доцента кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими Бориса Локая, завідувача кафедри терапевтичної стоматології, професора Михайла Лучинського, завідувача кафедри педіатрії №2, професора Галину Павлишин, старшого виконроба Андрія Пастушенка, доцента кафедри загальної  гігієни Костянтина Пашка, доцента кафедри ННІ післядипломної освіти Ігоря Рогальського, чергового гуртожитку Ігоря Сидягу, столяра господарської частини Миколу Сиротюка.

MED_0709 MED_0717 MED_0725 MED_0728 MED_0733 MED_0734

Подяки голови Тернопільської обласної ради з врученням грошової нагороди отримали завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2, професор Світлана Геряк, асистент кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Сергій Гданський, доцент кафедри економіки та управління фармації з  технологією ліків Антоніна Денис, доцент кафедри загальної хімії Григорій Загричук, водій господарської частини Ярослав Кульчицький, провідний фахівець відділу кадрів Олександра Огінська, доцент кафедри внутрішньої медицини № 3 Таміла Паламар, слюсар-сантехнік відділу технічного забезпечення господарських комунікаційних систем університету Іван Фанок.

MED_0748 MED_0752

Цінними подарунками голови Тернопільської обласної ради були нагороджені завідувач відділу обслуговування та зберігання фондів бібліотеки Євгенія Демків, провідний інженер-програміст видавництва «Укрмедкнига» Ірина Петрикович.

MED_0756

Почесну грамоту Національної спілки журналістів України  з нагоди 60-річчя університету отримала Наталя Волотовська.

image095

Директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Кабінету Міністрів України Віталій Коблош зачитав вітальну адресу Прем’єр-мінісра України Володимира Гройсмана.

60TDMU-17052590

«Від імені Кабінету Міністрів України та себе особисто вітаю професорів, викладачів, студентів і випускників Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з 60-річчям з дня заснування. За період своє діяльності університет перетворився на знаний в Україні та за її межами навчально-науковий центр, випускники якого роблять вагомий внесок у забезпечення та розвиток медичної галузі та докладають усіх зусиль для порятунку життя людей та зміцнення їх здоров’я. Створений у 1957 році у Тернополі вищий навчальний медичний заклад дав потужний поштовх до якісних змін і подальшого зростання регіону. Історія, славні традиції та досягнення університету свідчать про те, що навчальний заклад є серед лідерів у підготовці фахівців з практичної охорони здоров’я нашої країни. В університеті забезпечується високий рівень підготовки фахівців. Цьому сприяє атмосфера наступності поколінь, творчого пошуку, самовідданості та ініціативи. За роки існування університету підготовлено понад 23 тисячі фахівців, які примножують славу рідної Альма-матер як в Україні, так і за її межами. На базі університету проведено понад 50 всеукраїнських студентських олімпіад, 17 всеукраїнських навчально-методичних конференцій, стратегій розвитку медичної та фармацевтичної освіти, понад 1000 форумів міжнародного та всеукраїнського рівнів. У стінах закладу було захищено понад 1000 дисертацій, серед яких більше 200 докторських. Тернопільський державний університет імені І.Горбачевського відомий і міжнародною співпрацею, програмами обміну студентів тощо. Виш успішно співпрацює з 55 закордонними партнерами з 21 країни світу. Переконаний, що ювілей – знаменна подія не лише для всіх випускників, вчителів і студентів університету, а й вітчизняної науки та всієї медичної спільноти. Бажаю славному професорсько-викладацькому та студентському колективу університету благополуччя, творчого та дослідницького натхнення, успіхів у важливій місії підготовці кадрів для нашої системи охорони здоров’я. Впевнений, що ви і надалі плідно працюватимете над розвитком української медичної науки, вищої медичної освіти європейського взірця та сприятимете впровадженню медичної реформи, розпочатої урядом України».

Під час урочистої академії з нагоди 60-річчя Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відповідно до рішення Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я, багаторічну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, активну участь у вихованні молодого покоління почесними грамотами Кабміну були нагороджено низку науковців ТДМУ.

image097

Високі нагороди отримали професор кафедри фармакології з клінічною фармакологією Катерина Посохова, професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Володимир Гощинський, завідувач кафедри анестезіології та реаніматології, професор Олександр Олійник.

image099 image101 image103 image105 image107

Подяку Прем’єр-міністра України з нагоди 60-річчя університету отримали завідувач кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор Ігор Дзюбановський, завідувач центральною науково-дослідною лабораторією Наталія Лісничук, головний бухгалтер Тетяна Мудрик, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань Олег Слабий, заступник ректора з кадрових питань Антоніна Трущенкова, помічник проректора з науково-педагогічної роботи і соціальних питань Ольга Яремчук.

«Щиро від себе особисто і всіх тернополян вітаю вас з шістдесятою річницею університету. Тернопільський медичний університет завдяки праці викладачів, студентів, співробітників став одним з визначних центрів медичної науки не лише України, але й Європи. На сьогодні тут мають за честь навчатися студенти з багатьох країн світу. Зокрема, за останні десять років кількість іноземних студентів зросла майже у чотири рази. Університет регулярно отримує нагороди. І таке визнання свідчить про високий рівень викладання і організації навчального процесу на рівні провідних навчальних закладів Європи, – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал. – З гордістю констатуємо, що ТДМУ успішно реалізує свою місію з підготовки висококваліфікованих фахівців медичної сфери та розбудови сучасного науково-практичного центру медицини».

image109

Сергій Надал подякував керівництву та викладачам університету за працю на користь України та Тернополя та побажав усім натхнення, плідної освітньої та наукової праці.

MED_0921 MED_0941 MED_0947 MED_0955 MED_0966 MED_0978

Він також вручив грамоти міського голови доценту кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Ігорю Бердею, провідному фахівцю господарської частини Євгену Бурлуцькому, провідному інженеру-технологу комплексу студентського харчування Марії Гарач, професору кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Леоніду Грищуку, головному інженеру господарської частини Василю Дармограю, головному енергетику Володимиру Костуру, директору комплексу студентського харчування Анастасії Коцур, інженеру-технологу видавництва «Укрмедкнига» Оксані Сенчук, доценту кафедри хірургічної стоматології Наталії Гутор.

Цінний подарунок міського голови Тернополя отримала керівник наукового відділу Оксана Шевчук.

image113

Цього дня ТДМУ з ювілеєм привітали народні депутати України Тарас Юрик, Роман Заставний, Тарас Пастух.

Тарас Юрик наголосив на тому, що упродовж 60 років величезна кількість доль наших громадян була пов’язана саме з Тернопільським державним медичним університетом, завдяки якому вони утверджувалися і формувалися.

MED_1017

Роман Заставний подякував колективу за те, що він дарує надбання поколінь викладачів, натхнення і знання майбутнім поколінням, які вкрай необхідні для того, щоб берегти здоров’я і життя громадян. Ви заслужили на здійснення всіх побажань. А ще висловив сподівання, щоб в такій же теплій родинній атмосфері зібралися на столітній ювілей.

MED_1009

Тарас Пастух зазначив, що в університеті запроваджено новітні методики навчання, завдяки чому дипломи ТДМУ взнають у світі  і сюди їде навчатися багато іноземців. На його думку, це найкраще визнання України у світі, адже випускники-іноземці популяризують Тернопіль та державу загалом.

Тарас Пастух також зачитав вітальну адресу від голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

«Важко переоцінити внесок вашого вищого навчального закладу в розвиток вітчизняної та світової медичної освіти та науки. За час його функціонування в університеті, який поправу вважається провідним галузевим навчальним закладом країни, підготовлено понад 25 тисяч висококваліфікованих спеціалістів в галузі медицини та фармації, які своє працею і здобутками прославляють рідну Альма-матер на теренах нашої держави і за кордоном. Численна армія фахівців щоденно трудиться у винятково важливій царині – збереження та зміцнення здоров’я нації.

Сьогодні Тернопільський державний медичний університет серед флагманів медичної освіти і науки. У 2016 році за галузевим рейтингом Міністерства охорони здоров’я України університет посів перше місце, вкотре підтвердивши високий рівень підготовки медичних кадрів і організацію освітнього процесу.

Ваш заклад перше місце у рейтингу вищих медичних навчальних закладів України за версією Міжнародного освітнього порталу «4 International Colleges & Universities» у 2016 році. Тернопільський медуніверситет став одним з кращих за показниками прозорості діяльності за версією Аналітичного центру CEDOS серед вищих навчальних закладів України. Університет є членом Європейської асоціації університетів та Великої хартії університетів. Ваш заклад – учасник Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні. Отже, ви завжди на кілька кроків попереду.

Пишаючись високими досягненнями університету, вірю в те, що ви і надалі буде зберігати провідні позиції в галузі медичної освіти, роблячи гідний внесок у реформування сучасної медицини та медичної освіти в нашій державі. Бажаю вам всім миру, добра, благополуччя, натхнення, мудрості та наполегливості, нових успіхів та звершень у вашій шляхетній місії, нелегкій повсякденній праці на благо України».

MED_1034 MED_1037 MED_1047 MED_1053

Цінними подарунками голови Верховної Ради України за багаторічну працю та сумлінне виконання обов’язків, участь в АТО нагороджено інженера відділу програмного та апаратного забезпечення Андрія Галавана, водія господарської частини Володимира Марховського, оператора відділу програмного та апаратного забезпечення Ігоря Форисюка.

image121

Від Національної Академії медичних наук України виступив випускник університету Президент Національної академії медичних наук України, академік, заслужений діяч науки і техніки України, професор Віталій Цимбалюк.

«У мене сьогодні важливе завдання – привітати вас від імені Національної академії медичних наук України. Бажаю вам багато-багато років здоров’я і великих творчих успіхів. Ви знаєте, що сьогоднішнє свято для мене особливе. 60 років – для людини багато, для закладу у Тернополі – це розквіт. Хочу констатувати, що ви дійсно перебуваєте на етапі розквіту. Мене переповнюють емоції, оскільки пригадую, як 53 роки тому переступив поріг Тернопільського державного медичного інституту, який тоді мав всього лише 7 років. І вже тоді добре знали, як потрібно готувати медичні кадри. Я щасливий, що закінчив цей навчальний заклад, який сьогодні є університетом. Завжди з великою гордістю кажу, що я випускник Тернопільського державного медичного інституту. Дуже прошу молодих людей, які зараз тут навчаються, пам’ятати, що це найкращий університет в Україні. І сьогодні він перший серед всіх, який іде по європейському шляху. Майбутнє науки і освіти якраз буде тільки в цьому напрямку. Я мав щастя і велике задоволення спілкуватися з усіма ректорами. Нашим першим ректором був Петро Огій. Гетьмана я пам’ятаю як молодого асистента, який розповідав нам про стоматологію. Потім з задоволенням спілкувався з Іваном Семеновичем Сміяном. Нас об’єднують довгі роки дружби. Я щасливий, коли від Івана Семеновича отримую книги. Він є творчою людиною. Мені дуже імпонує теперішній ректор, який є інтелігентом і інтелектуалом, людиною європейського спрямування. Хочу згадати 10-й випуск – 1970 року. З 250 студентів, які вступили на навчання, диплом отримало 218. Це був унікальний випуск, адже більшість нас скерували на роботу по Радянському Союзу. Невелика частина залишилася працювати в Україні. Але всі досягли успіхів – 8 докторів наук і професорів, які опублікували більше 1000 наукових праць, понад 100 монографій і підручників. З нашого випуску також 7 кандидатів медичних наук, 15 головних лікарів, 8 заслужених лікарів України і один член Національної спілки письменників України. Всі ці люди заробили три державних премії, премію Кабінету Міністрів України, чотири відомчі премії. Тут особлива атмосфера – високий патріотизм і духовність. Тернопільська земля рясно полита кров’ю тих, хто захищав її. Це передається так само, як і милосердя, любов до ближнього і шляхетний гонор», – підсумував президент НАМН.

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк від імені президії Національної академії медичних наук вручив найвищу нагороду – медаль НАМН України – колективу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського за визначний внесок у розвиток вищої медичної освіти і охорону здоров’я, підготовку висококваліфікованих лікарських і науково-педагогічних кадрів.

image123

image125

Окрім того, знаки пошани від НАМН України отримали діючий ректор ТДМУ, професор Михайло Корда та ректор ТДМУ у 1981-1997 роках, член-кореспондент НАМН України,  професор Іван Сміян.

image127 image129

На медалі та знакові пошани зображено Агапіта Печерського, якого Національна академія медичних наук обрала своїм покровителем. Чернець Києво-Печерської Лаври жив у другій половині XI століття. Він відомий тим, що лікував за допомогою молитви і не брав за це грошей. Йому вдалося навіть вилікувати Володимира Мономаха.

image131

Віталій Цимбалюк побажав, аби Тернопільський державний медичний університет перебував під покровительством цього християнського сподвижника. (https://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-otrymav-vysoku-nagorodu-vid-natsionalnoyi-medychnoyi-akademiyi-nauk-ukrayiny/).

Академік Національної академії наук України та Академік Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор Петро Фомін передав вітання від президента НАН України Бориса Патона.

image133

«Упродовж цього славетного шляху самовідданої праці ваш університет заслужено здобув звання одного з потужних центрів медичної науки України. Сьогоднішній ювілей – це приємна нагода відзначити ваш високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю вчених і викладачів університету. Тисячі випускників зробили гідний внесок у розвиток української та світової науки. Досягнення та здобутки теперішніх співробітників і славетних попередників заслуговують великої поваги у науковому середовищі.

У університеті сформовані та розвиваються наукові школи: хірургів, iнфекцiонiстiв, терапевтів, педiатрiв, фармакологiв, морфологiв, патофізіологів, фармацевтів. Висловлюємо глибоку подяку і шану всьому колективу університету й зичимо успіхів у плеканні молодої надії нашої держави. Нехай натхнення і жага творчого пошуку будуть вашими вірними супутниками, життя – багатогранним і плідним, шлях до професійного зростання – успішним.

Переконливих вам здобутків в ім’я українського народу, міцного здоров’я, довголіття, родинного щастя! Немає сумніву, що нинішні студенти продовжать добрі традиції попередніх поколінь і своєю працею впишуть нові славні сторінки у літопис університету та нашої держави».

image135

З вітальним словом виступив заступник керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики, керівник департаменту з питань охорони здоров’я та соціальної політики Адміністрації Президента України, генерал-майор медичної служби, професор Ігор Лурін.

image137

Розділити радість з нагоди свята завітали очільники Міністерства охорони здоров’я України в різні періоди, зокрема Микола Поліщук, Василь Князевич, Василь Лазоришинець, Віктор Шафранський.

image139 image141

Надзвичайний і Повноважний посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Атар Аббас та Генеральний консул Посольства Арабської Республіки Єгипет в Україні Марва Абделаал Махмуд привітали колектив Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з ювілеєм.

На честь ювілейного свята з нагоди 60-річчя Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відповідно до рішення вченої ради ТДМУ почесними професорами вишу стали президент Університету імені Грента МакЮена (Канада), професор Девід Аткінсон та ректор Державної вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Польща), професор Джозеф Бергер.

image143

image145

«Це велика честь, якої удостоїв мене Тернопільський державний медичний університет сьогодні. Я пам’ятатиму про це дуже довго. Водночас для мене велика честь перебувати сьогодні на святкуванні. Вітаю вас з цим ювілеєм. Між Канадою та Україною довга і спільна історія. Як громадяни Канади, ми маємо великий борг перед всіма українцями, оскільки українські емігранти багато зробили для нашої країни, коли вони почали освоювати Захід Канади. Ця історія триває досі – українці продовжують збагачувати нашу країну. Я сьогодні виконую ще одну місію – висловлюю вдячність за внесок українців у розвиток Канади. Такі святкування дають можливість згадати минуле. Сьогодні ви можете побачити, як зріс ваш університет за ці роки. Всі, хто працював і навчався тут, доклав свою частку душі до цього поступу. Це важливе надбання. Ваша репутація в Україні і за кордоном вражаюча. Однією з ознакою якості є кількість іноземних студентів, які приїжджають сюди навчатися. Ваш університет має бачення майбутнього, адже будує дружні стосунки з багатьма університетами в інших країнах. Ми співпрацюємо упродовж багатьох років. Ця співпраця принесла багато корисного обом нашим установам. Ще раз вітаю вас від імені всього Університету імені Грента Мак Юена», – зазначив у своєму виступі Девід Аткінсон.

image147 image149

Ректор Державної вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Польща), професор Джозеф Бергер наголосив, що сьогодні має чудову нагоду побачити і поспілкуватися з колегами і партнерами в галузі вищої освіти. «Хочу сказати, що 10 років тому медичний університет в Тернополі і наш вищий навчальний заклад підписали угоду про співпрацю. Для мене це велика честь як для науковця отримати титул почесного професора. Переконаний в поглибленні нашої подальшої співпраці. І зараз хочу сказати, як особа, яка свого часу працювала в парламенті та є учасником двох професійних товариств, що докладу всіх зусиль для того, щоб дружбу між нашими народами зміцнювати», – запевнив Джозеф Бергер. (https://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/popovnennya-pleyady-pochesnyh-profesoriv-tdmu/)

image151

У урочистій атмосфері 26 травня ректор ТДМУ, професор Михайло Корда підписав низку угод про співпрацю, зокрема з Університетом Мансури (Арабська Республіка Єгипет) в особі віце-президента, професора Закі Мохамеда Зідана, з Білоруською медичною академію післядипломної освіти в особі декана хірургічного факультету Ніколаєм Гвоздем, з Вроцлавським медичним університетом (Польща) в особі ректора, професора Марека Зьонтека, з Жешувським університетом (Польща) в особі ректора, професора Сильвестра Чопека.

image153

«Дозвольте передати вітання і найкращі побажання від президента та професорів нашого університету. У теперішній час ми спостерігаємо глобалізацію медичної освіти і все більшої ваги набувають міжнародні студентські програми. Оскільки в нашому вищому навчальному закладі є медичний блок з чотирма факультетами медичних спеціальностей, ми раді співпраці з Тернопільським державним медичними університетом в напрямку реалізації освітніх і наукових проектів», – звернувся Закі Мохамед Зідан.

image155

Ніколай Гвоздь білоруською мовою побажав ТДМУ і всім працівникам успіхів і процвітання. Він запевнив, що в особі їхнього трудового колективу ми завжди будемо мати надійних партнерів і колег.

image157

Ректор Вроцлавського медичного університету, професор Марек Зьонтек подякував за тривалу співпрацю і партнерство. Він також наголосив на важливості добрих взаємовідносин між двома народами – польським та українським.

image159

Ректор Жешувського університету (Польща), професор Сильвестр Чопек привітав зі святом колектив ТДМУ українською мову на знак поваги та започаткування тісної співпраці.

image161 image163MED_1760 MED_1762 MED_1765 MED_1776 MED_1796 MED_1807 MED_1813 MED_1821 MED_1829

Щирі вітання звучали від представників іноземних делегацій, зокрема директора Військового інституту гігієни та епідеміології, доктора Роберта Здановскі (Варшава, Польща), ректора Вищої школи безпеки у Познані, професора Анджея Здуняка (Польща), президента правління Центру онкологічної діагностики і терапії  Nu Med, доктора Кшиштофа Урбаняка (Замосць, Польща), директора Центру онкологічної діагностики і терапії, доктора Барбари Нізіо (Замосць, Польща), директора Спеціалізованої лікарні імені Іоанна Павла ІІ, доктора Анджея Мєлцарека (Замосць, Польща), керівника делегації Інституту медицини села у Любліні, заступника директора інституту Даріуша Цивінського (Польща), керівника делегації Державного університету медицини і фармації імені Ніколая Тестемітану, проректора, професора Георга Ройновеану (Молдова), керівника делегації  Люблінського медичного університету, проректора, професора Ганни Тренбач (Польща), керівника делегації Самаркандського державного медичного інституту, проректора, професора Шухрата Юсупова (Республіка Узбекистан), голови Фонду гуманітарної допомоги Білефельд Пітера Рігера (Німеччина), президента Фонду допомоги дітям Ренати Блехи (Польща), керівника делегації Університету Мюррея, професора Михайла Калінського (Сполучені Штати Америки), керівника делегації  Тбіліського державного медичного університету, проректора, професора Іраклія Кохреїдзе (Грузія), керівника делегації Віденського медичного університету, професора Гаральда Тойфельсбауера (Австрія), керівника делегації Лікарні Святого Марка, доктора Джаніндри Варусавітарне (Великобританія).

Згідно з рішенням вченої ради Самаркандського державного медичного інституту 3 травня 2017 року за вагомий внесок у розвиток освітянських і наукових взаємовідносин ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професора Михайла Корду було обрано почесним професором вишу-партнера. Водночас колеги з Узбекистану передали вітання від ректора Ургіївського медичного інституту, професора Рашида Рузібаєва, який свою наукову діяльність здійснював в стінах ТДМУ.

image165

Директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Віктор Шовкалюк передав вітання від Міністра освіти і науки Лілії Гриневич.

image167

Наказом Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, високу педагогічну та професійну майстерність, вагомі досягнення  в навчально-методичній, науковій, виховній роботі нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти» України був нагороджений завідувач кафедри нормальної фізіології, професор Степан Вадзюк.

MED_1916 MED_1918 MED_1919 MED_1921 MED_1924 MED_1928 MED_1935

Подякою Міністерства освіти і науки України відзначено завідувача кафедри дитячої стоматології, професора Олександра Авдєєва, професора кафедри медичної біохімії Ярослава Гонського, завідувача кафедри мікробіології, вірусології та  імунології, професора Сергія Климнюка, декана фармацевтичного факультету, доцента Дмитра Коробка, завідувача кафедри акушерства і гінекології № 1, професора Ларису Маланчук, завідувача кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, професора Світлану Марчишин, завідувача кафедри клінічної фармації, професора Олену Самогальську, завідувача кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології, професора Світлану Шкробот, професора кафедри внутрішньої медицини № 1 Надію Ярему, завідувача кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії, професора Олександра Яшана.

MED_1950

MED_1952

Начальник управління  охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук привітав з ювілеєм ТДМУ від імені всієї лікарської спільноти Тернопілля.

MED_1954 MED_1955 MED_1957

Грамотами обласного управління охорони здоров’я з нагоди 60-річчя університету були нагороджені доцент  кафедри акушерства і гінекології ННІ післядипломної освіти Оксана Хлібовська, професор кафедри дитячої стоматології Наталія Гевкалюк, доцент кафедри фармацевтичної  хімії Ірина Івануса, доцент кафедри хірургічної стоматології Леонід Скакун, доцент кафедри акушерства та  гінекології № 2 Інна Корда, завідувач кафедри внутрішньої медицини № 2 Світлана Сміян, доцент кафедри внутрішньої медицини № 1 Ірина Смачило, доцент кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії Микола Турчин, професор кафедри анатомії людини Антоніна Пришляк, доцент кафедри загальної гігієни Олена Лотоцька, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Василь Качор, доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Ігор Крицький, завідувач кафедри медичної реабілітації Ігор Мисула.

MED_1968

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Ростислав Левчук  відзначив грамотами доцента кафедри внутрішньої медицини № 3 Людмилу Боднар, асистента кафедри хірургічної стоматології Миколу Гембаровського, доцента кафедри іноземних мов Галину Кліщ, доцента кафедри педіатрії № 2 Тетяну Ковальчук, доцента кафедри внутрішньої медицини № 2 Андрія Лепявка, доцента кафедри фармацевтичної  хімії Лілію Логойду, доцента кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освіти Володимира Підгірного, доцента кафедри загальної гігієни Ольгу Сопель, доцента кафедри терапевтичної стоматології Ірину Суховолець, доцента кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марію Шкільну.

image183

До святкових привітань приєдналися керівники наукових установ та навчальних закладів України, зокрема директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова, професор Олександр Усенко, головний хірург Міністерства оборони України, полковник медичної служби Ігор Хоменко, директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту, професор Анатолій Гоженко, директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Думенко, ректор Івано-Франківського національного медичного університету, професор, Микола Рожко, ректор Буковинського державного медичного університету, професор Тарас Бойчук, ректор Луганського державного медичного університету, професор Ігор Іоффе, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Гнатюка, професор Володимир Кравець, ректор Тернопільського національного економічного університету, професор Андрій Крисоватий, ректор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, професор Петро Ясній, декан медичного факультету Харківського національного університет імені Каразіна, професор Ігор Белозьоров, декан медичного факультету Ужгородського національного університету, професор Олександр Болдіжар, керівник делегації Національного медичного університету імені О.Богомольця, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Олександр Науменко, керівник делегації Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, проректор з лікувальної роботи, професор Василь Погорілий, керівник делегації Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований, керівник делегації Харківського національного медичного університету, професор Володимир Лупальцев, керівник делегації Української медичної стоматологічної академії, професор Сергій Білаш, керівник делегації Одеського державного медичного університету професор Ігор Гладчук, керівник делегації Національної медична академії імені П.Шупика, професор Василь Михальчук, керівник делегації Запорізького державного медичного університету Олександр Кремзер, керівник делегації медичного інституту Сумського державного університету, професор Людмила Приступа, керівник делегації Дніпропетровської державної медичної академії, професор Ганна Кузьміна, директор Рівненського державного базового медичного коледжу, професор Ростислав Сабадишин, директор Чортківського державного медичного коледжу Любомир Білик, директор Кременецького медичного училища імені А.Річинського Петро Мазур.

image185 image187

Голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний вручив грамоти Тернопільської обласної ради профспілок доценту кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Марії Шанайді, заступнику голови первинної профспілкової організації Олені Покришко, доценту кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Тетяні Чернець, доценту кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Валерію Дідуху, декану стоматологічного факультету Світлані Бойцанюк, доценту кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Іванні Керничній.

image189

60TDMU-17052604

Голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Володимир Кузів вручив ректору ТДМУ, професору Михайлу Корді почесну відзнаку Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства», який символізує співпрацю між профспілками, урядом і роботодавцями.

image191 image193 image195 image197 image199

Почесною грамотою Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України були нагороджені доцент кафедри медицини  невідкладної та екстреної медичної допомоги Ярослав Кіцак, інспектор ННІ медсестринства Ольга Гунчак, доцент кафедри клінічної фармації Валентина Тюріна, доцент кафедри дитячої стоматології Віталій Михайлюк, інспектор деканату іноземних студентів Наталія Саніцька, доцент кафедри медичної біоетики і деонтології Орест Березовський, провідний інженер з техніки безпеки Галина Грицишин, завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів Любомира Кіш, заступник голови первинної профспілкової організації Володимир Волошин, завідувач підготовчим відділенням Лариса Наліжита, провідний фахівець видавництва «Укрмедкнига» Світлана Левченко, завідувач кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освіти Людмила Фіра, доцент кафедри стоматології навчально-наукового інституту післядипломної освіти Галина Федірко.

image201 image203 MED_1882 MED_1885 MED_1886 MED_1887 MED_1888image205

Цього дня з музичними подарунками на урочисту академію завітали викладач ТДМУ Юрій Футуйма, колектив «Тріода», студентка медичного факультету Ксенія Олійник, заслужений артист України Борис Репка, лауреати та володарі гран-прі всеукраїнських і міжнародних конкурсів, вокальний квартет «Акорд», а також заслужена артистка України Тетяна Піскарьова.

Завершилися урочистості виконанням духовного гімну «Боже, великий єдиний».

18738373_1244405852348209_5046437543851273271_o

Адміністрація та колектив ТДМУ висловлює подяку етногалереї “Спадок” родини Демкур, яка допомогла додати суто національного колориту під час урочистої академії з нагоди святкування 60-річчя. Ще раз дякуємо Тарасу та Ірині Демкурам, а також чарівним представницям “Спадку” Тетяні Фарині та Ані Буяк за те, що допомогли одягти всю красу, попіклувалися про наших студентів і розповіли їм багато цікавого з історії автентичного українського вбрання.

Фотоальбом зі святкування тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1244729018982559

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.