11-12 квітня 2024 року у Братиславі (Словаччина) відбулася ХІХ-та щорічна конференція RECOOP HST Асоціації «Bridges in Life».
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image001-5.jpg?resize=730%2C460&ssl=1)
Цьогоріч захід зібрав понад 120 учасників з Угорщини, Хорватії, Сербії, Польщі, Румунії, Чехії, Словаччини, України та США. Тернопільський національний медичний університету імені І.Горбачевського представили ректор – професор Михайло Корда, керівник відділу менеджменту наукових досліджень – професор Оксана Шевчук, директор інституту медсестринства – доцент Світлана Даньчак, завідувач кафедри акушерства та гінекології ФПО – професор Алла Бойчук, доценти кафедри педіатрії №2 Катерина Козак та кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Оксана Коцюба.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image003-4.jpg?resize=460%2C460&ssl=1)
Молоде покоління дослідників та науковців ТНМУ представляли аспірантки Світлана Палій і Вікторія Іванків, а також студентки медичного факультету Тетяна Подільська, Валерія Благуляк, Софія Берегуляк та Анна-Марія Коваль.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image005-1-1.jpg?resize=690%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image007-4.jpg?resize=613%2C460&ssl=1)
Програма конференції була насиченою та інтенсивною завдяки злагодженій роботі учасників та організації усіх процесів Dr. Sandor G. Vari – президент RECOOP HST Association, людина, яка з нуля завдяки своєму баченню та постійній невтомній праці створила спочатку консорціум, а потім власне асоціацію і завдяки підтримці Cedars Sinai Medical Center (USA) зуміла зібрати разом науковців з різних куточків Європи та Америки. Dr. Vari – активний прихильник України та меценат, який постійно підтримує українських науковців.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image009-4.jpg?resize=347%2C460&ssl=1)
На конференції було представлено низку доповідей та постерів на основі досліджень, які проводились на базі лабораторії та клінічних баз нашого університету. Тематика доповідей стосувалася COVID-19, постковідного синдрому та його проявів, генетичних аспектів та взаємозв’язків у дорослих, вагітних та пацієнтів дитячого віку, а також перепліталась з проблемами сьогодення та обстеженнями військових щодо постстресових розладів (ПТСР).
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image011-4.jpg?resize=658%2C460&ssl=1)
Про результати досліджень щодо порушення коагуляції у вагітних жінок після перенесеного COVID-19 доповідала професор Алла Бойчук на секції «Reproductive and Child/Young Adult Health». У розділі «Metabolic Disorders» професор Оксана Шевчук доповіла про результати дослідження адипогенезу при post-COVID-19. Щодо генетичних досліджень та зв’язків з перенесеним COVID-19 у пацієнтів дитячого віку доповідала доцент Катерина Катерина у секції «Infections and Immunology & Translational Medical», а у дорослих – доц. Оксана Коцюба на секції, присвяченій «Cardiovascular Diseases».
Ціла секція була присвячена посттравматичному стресовому розладу у військових, а також важливі аспекти роботи медичного персоналу, зокрема медсестер, в теперішніх умовах, про що розповіла доцент Світлана Даньчак.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image013-3.jpg?resize=613%2C460&ssl=1)
Низку доповідей та постерів представили студентки ТНМУ.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image016.png?resize=306%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image018.png?resize=306%2C460&ssl=1)
У рамках ХІХ RECOOPH ST Conference Bridges in Life відбулася 9-а RECOOP Sciences and Arts Competition 2024.
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image019.png?resize=460%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image021-3.jpg?resize=460%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image023-3.jpg?resize=614%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image025-3.jpg?resize=613%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image027-3.jpg?resize=412%2C460&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.tdmu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/image029-2.jpg?resize=446%2C460&ssl=1)
Більше фото ви можете знайти на сторінці RECOOP HST Association у Facebook https://www.facebook.com/groups/610255073584707
Висловлюємо щиру вдячність Dr. Sandor G. Vari – директору міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру Cedars – Sinai (Cedars – Sinai Medical Center, Los Angeles, CA, USA) і президенту RECOOP HST Association за прекрасні дні проведені у Братіславі та обмін думками, ідеями і майбутніми задумами для співпраці.